بازدید جلیلی از چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست و دیدار با تولیدکنندگان

به گزارش تور هند ارزان، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز از چهاردهمین نمایشگاه شرکت های فعال در حوزه پتروشیمی و صنایع پایین دست آن-ایران پلاست- بازدید کرد.

بازدید جلیلی از چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست و دیدار با تولیدکنندگان

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، جلیلی ضمن بازدید از چندین غرفه فعال در زمینه تولید انواع مواد اولیه، محصولات ساخته شده و تجهیزات پلیمری در نشستی با اعضای اتحادیه صنایع پایین دست پتروشیمی دیدار و گفتگو نمود.

وی با بیان اینکه استفاده حداکثری از مزیت نفت و گاز ملی یک ضرورت است، محور قرار دادن انجمن های صنفی را یکی از راه های پیگیری مسائل مجموعه های تولیدکننده برشمرد.

جلیلی با اشاره به لزوم ایجاد سازوکار برای هماهنگی میان دستگاه های مختلف با اتحادیه های صنعتی، خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته در دیدار های مختلفی که با تولیدکنندگان داشتیم به روشنی معلوم شد که مسائل اصلی اصناف مختلف مشترک است.

وی در این باره اضافه کرد: همانگونه که تولیدِ یک کالا دارای ظرافت بوده و نیازمند طراحی فرایند پیچیده است، به دست آوردن یک نظام صنعتی مطلوب نیز نیازمند دقت و طراحی است و این مهم بدون مشارکت دادن موثر تولیدکنندگان در این فرایند میسر نخواهد شد.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی در ادامه بر ضرورت استفاده از فرصت بازار های کشور های همسایه -که در سال نزدیک 1000 میلیارد دلار واردات دارند و بخش قابل توجهی از آن محصولات پتروشیمی است-تاکید کرد.

همچنین لزوم توجه ویژه به توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی و پشتیبانی واقعی از تولید کنندگان به عنوان افسران جنگ اقتصادی در جهت خنثی کردن تحریم ها از دیگر محور های سخنان جلیلی در دیدار با تولیدکنندگان بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1572

به "بازدید جلیلی از چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست و دیدار با تولیدکنندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید جلیلی از چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست و دیدار با تولیدکنندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید