انقلاب امام خمینی از جنس انقلاب انبیاء (ع) بود

به گزارش تور هند ارزان، شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین در سخنانی به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) گفت: انقلاب امام خمینی از جنس انقلاب انبیاء (ع) بود.

انقلاب امام خمینی از جنس انقلاب انبیاء (ع) بود

وی گفت: انقلاب امام خمینی (ره) تنها در یک بُعد و جنبه محدود و محصور نشد و ابعاد مختلفی را در بر گرفت. این انقلاب با مسائل عدیده ای از سوی قدرت های بزرگ روبرو شد. انقلاب امام خمینی (ره) با توطئه های داخلی و خارجی بسیاری دست و پنجه نرم کرد.

شیخ عیسی قاسم ادامه داد: با این حال، این انقلاب از تمامی جهتهای پُر پیچ و خم عبور کرد و از انحراف، مصون ماند. انقلاب امام خمینی (ره) تمام این جهت را تحت حمایت و حفاظت خداوند متعال، پیمود. این انقلاب در مقایسه با دیگر انقلاب ها به جز انقلاب های معصومین (ع) از عظمت بسیار بالایی برخوردار است.

رهبر نهضت اسلامی بحرین همچنین یادآور شد: هیچ انقلابی بزرگ و بزرگ نمی شود مگر با اهداف و آرمان هایش. اگر انقلابی برای خداوند و در جهت خداوند و شریعت اسلامی نباشد، هیچگاه بزرگ و بزرگ نخواهد شد.

شیخ عیسی قاسم توضیح داد: انقلاب هایی که در جهتی غیر از جهت خداوند و شریعت اسلامی قرار دارند، بیش از حق، در آنها باطل وجود دارد. هدفی که باعث بزرگی و عظمت یک انقلاب می شود، هدف الهی است. این همان هدفی است که از طریق آن امت راهنمایی می شود و ترقی می یابد.

وی گفت: اگر تمام جهان انقلاب امام خمینی (ره) را با دیگر انقلاب ها مقایسه کنند، خواهند یافت که این انقلاب از جنس انقلاب انبیاء (ع) بود. در واقع، این انقلاب، هدف انقلاب انبیاء (ع) را دنبال کرد. انقلاب امام خمینی (ره) بر هر انقلاب دیگری به جز انقلاب انبیاء و ائمه اطهار (علیهم السلام) برتری داشت.

شیخ عیسی قاسم اضافه نمود: امام خمینی (ره) یک مَرد الهی بزرگ بود که الگوی برای امت اسلامی و بشریت محسوب می شوند. انقلاب ایشان مربوط به یک زمان محدود نبود بلکه انقلابی بود که در که در طول زمانی طولانی تازگی دارد.

وی تأکید کرد: حق این انسان بزرگ و بزرگ است که مقام رفعیش فراموش نشود. انقلاب مبارک ایشان که مایه عزت امت اسلامی است، نباید فراموش شود. ما معتقدیم که حفظ زبانه های آتش این انقلاب تنها وظیفه ایرانی ها نیست، بلکه وظیفه تمام امت اسلامی است. علت هم آن است که انقلاب ایران، مرزهای این کشور را درنوردید و همّ و غمی بزرگ تر و فراتر از داخل مرزهای جغرافیایی ایران را داشت.

شیخ عیسی قاسم ادامه داد: هدف این انقلاب اصلاح جهت انسانی نه فقط در میان ایرانیان که در میان کل مسلمانان و تمام بشریت بود. هرچند امام خمینی (ره) مردی از ایران بود اما متعلق به کل امت اسلامی بودند. ایشان متعلق به تمام بشریت بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1133

به "انقلاب امام خمینی از جنس انقلاب انبیاء (ع) بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انقلاب امام خمینی از جنس انقلاب انبیاء (ع) بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید