انتشار اسناد طبقه بندی شده اوباما گیت به دستور ترامپ در هفته آینده موزه ملی تاریخ آمریکا در تلاش برای ثبت تعرض هواداران ترامپ به کنگره

به گزارش تور هند ارزان، شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت ترامپ دستور داده است تا اسناد طبقه بندی شده اوباما گیت از حالت محرمانه خارج شده و شنبه یا دوشنبه هفته آینده منتشر شوند.

انتشار اسناد طبقه بندی شده اوباما گیت به دستور ترامپ در هفته آینده موزه ملی تاریخ آمریکا در تلاش برای ثبت تعرض هواداران ترامپ به کنگره

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز اعلام کرد که دونالد ترامپ دستور داده است تا اسناد طبقه بندی شده اوباما گیت از حالت محرمانه خارج شده و منتشر گردد.

بر اساس اعلام این رسانه، انتظار می رود این اسناد فردا یا روز دوشنبه هفته آینده منتشر شوند.

اسناد طبقه بندی شده اوباما گیت با فساد دولت باراک اوباما و دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 در آمریکا مرتبط است.

این درحالیست که ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 در آمریکا چندین بار از اوباما گیت نام بُرده و تلاش کرده بود تا از این موضوع در جهت کسب آرای مردمی استفاده کند.

از سو دیگر، ویلیام بار دادستان کل مستعفی آمریکا در اردیبهشت ماه سال جاری در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که به عنوان بخشی از بازبینی پرونده روسیه، باراک اوباما و جو بایدن تحت بازپرسی قرار نخواهند گرفت.

وی در این باره گفت: درباره رئیس جمهور اوباما و معاون وی جو بایدن، با هر میزان دخالت آنها، بر مبنای اطلاعاتی که در اختیار دارم، انتظار ندارم که کار آقای دورهام [دادستان آمریکا] به بازپرسی کیفری از این دو نفر بیانجامد.

شایان ذکر است که جان دورهام هدایت تیم تحقیقاتی در خصوص منابع و منشأ پرونده روسیه را برعهده داشت.

این درحالی است که پرونده تبانی مورد ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا موسوم به اوباما گیت به انتشار اخیر اسنادی اشاره دارد که مدعی هستند اوباما از تبانی وزارت دادگستری آمریکا و اف بی آی برای خلق یک جُرم جهت پیگرد قانونی مشاور امنیت ملی او- جان فلین- و جاسوسی غیرقانونی از سایر اعضای کمپین انتخاباتی ترامپ اطلاع داشته است.

اما ویلیام بار با استناد به یک رأی صادره دیوان عالی آمریکا گفت که میان سوء استفاده از قدرت و یک جرم فدرال تفاوت وجود دارد و اینکه نظام قضایی کیفری آمریکا برای حملات سیاسی حزب گرایانه مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.

گفتنی است که باراک اوباما به عنوان 44 اُمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا از سال 2009 تا 2017 بر مسند قدرت قرار داشت.، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1531

به "انتشار اسناد طبقه بندی شده اوباما گیت به دستور ترامپ در هفته آینده موزه ملی تاریخ آمریکا در تلاش برای ثبت تعرض هواداران ترامپ به کنگره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار اسناد طبقه بندی شده اوباما گیت به دستور ترامپ در هفته آینده موزه ملی تاریخ آمریکا در تلاش برای ثبت تعرض هواداران ترامپ به کنگره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید