ارزیابان یونسکو برای آنالیز ثبت جهانی 2 کاروان سرا به داورزن سفر کردند

به گزارش تور هند ارزان، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داورزن گفت: ارزیابان یونسکو طی سفری یک روزه موضوع ثبت جهانی 2 کاروان سرای مهر و مزینان این شهرستان را آنالیز کردند.

ارزیابان یونسکو برای آنالیز ثبت جهانی 2 کاروان سرا به داورزن سفر کردند

محمد عبدالله زاده ثانی در گفت وگو با خبرنگاران اسم کرد: کاروان سراهای مهر و مزینان شهرستان داورزن برای ثبت در لیست جهانی کاروان سراهای ایران به وسیله گروه ارزیابان یونسکو مورد آنالیز نهایی نهاده شد.

وی اظهار کرد: طی ماه های گذشته با اقدامات مرمتی و پاکسازی کوشش شد الزامات مورد نظر سازمان یونسکو برای ثبت این 2 کاروان سرا در لیست جهانی انجام گردد. خوشبختانه ارزیابان یونسکو دیدگاه مثبتی در این باره داشتند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داورزن گفت: قبل از اعزام ارزیابان یونسکو 2 کاروان سراهای مهر و مزینان این شهرستان مراحل نامزدی و منتخبی در ثبت جهانی یونسکو را گذارنده بودند.

عبدالله زاده ثانی اضافه کرد: کاروان سراهای تاریخی بین راهی روستاهای مهر و مزینان در راستا جاده ابریشم و جاده سبزوار به شاهرود واقع شده است.

وی ادامه داد: هفت کاروان سرای تاریخی خراسان رضوی شامل کاروان سراهای مزینان معروف به شاه عباسی در داورزن، مهر در جاده سبزوار به شاهرود، زعفرانیه در سبزوار، فخر داوود در مشهد، عباس آباد در تایباد، فخرآباد در بجستان و رباط شرف در سرخس در سفر ارزیابان کمیته میراث جهانی یونسکو به منظور ثبت جهانی مورد آنالیز قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مهر 1400 بروزرسانی: 30 مهر 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1920

به "ارزیابان یونسکو برای آنالیز ثبت جهانی 2 کاروان سرا به داورزن سفر کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابان یونسکو برای آنالیز ثبت جهانی 2 کاروان سرا به داورزن سفر کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید