ابن سینا به چه کارمان می آید؟

به گزارش تور هند ارزان، به گزارش خبرنگاران، هفتمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره بوعلی سینا در روز چهارشنبه 18 فروردین ساعت 11 صبح با سخنرانی دکترسیدنصرالله موسویان، عضو هیات علمی پژوهشگاه دانش های بنیادی، باعنوان ابن سینا به چه کارمان می آید؟ اختصاص دارد که به صورت مجازی پخش خواهد شد.

ابن سینا به چه کارمان می آید؟

علاقه مندان می توانند این درس گفتار را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، تلگرام این مرکز به نشانی bookcitycc و صفحه این مرکز در سایت آپارات پیگیری نمایند.

چگونه ممکن است زبان و اندیشه های هزارساله ابن سینا اکنون برای ما قابل درک، جذاب و تاثیرگذار باشد؟ چگونه ابن سینا در ساختن زبان فلسفی و منطقی ما نقش داشته است، مسائل اساسی آن را صورت بندی و مفاهیمی را معرفی نموده است که از مرزهای فلسفه و منطق ما فراتر رفته اند و در ادبیات و دین نقش مرکزی پیدا نموده اند.

هر چند نمی توان درباره اهمیت ابن سینا در فرهنگ ایران اغراق کرد، راه پیش روی ما بازخوانی انتقادی میراث ابن سینا، آگاهی برمحدودیت ها و نواقص آن و پرداختن به مسائل و موضوعاتی است که احتمالا بسیاری از آنها در زبان و روش ابن سینا قابل پاسخگویی نیستند. ساختن یک چهارچوب نو ابن سینایی می تواند قدم بعدی در این جهت باشد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1676

به "ابن سینا به چه کارمان می آید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابن سینا به چه کارمان می آید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید