IOC در حال بررسی درخواست کمیل قاسمی

به گزارش تور هند ارزان، کمیته بین المللی المپیک درحال بررسی درخواست ایران به منظور تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی در المپیک لندن است.

IOC در حال بررسی درخواست کمیل قاسمی

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، کمیته بین المللی المپیک (IOC) در پاسخ به نامه کمیته ملی المپیک در خصوص تغییر رنگ مدال بازیهای المپیک 2012 قهرمان با اخلاق و ارزنده کشورمان بیان نمود موضوع کمیل قاسمی در حال بررسی بوده اما قادر به اعلام بازه زمانی دقیق برای اتمام آن نیستیم.

پس از اعلام مثبت شدن تست دوپینگ دارندگان مدال طلا و نقره کشتی آزاد وزن 125 کیلو گرم بازیهای المپیک 2012 لندن،کمیته ملی المپیک در نخستین نامه خود که چهارم دسامبر2019 یا همان 13 آذر سال 98 به IOC ارسال شد خواستار تغییر رنگ مدال کشتی گیر کشورمان شد که در همان تاریخ نیز جواب آن دریافت شد.

سپس کمیته ملی المپیک در تاریخ 27 ژوئن 2020 برابر با 7 تیر 1399 در دومین نامه خود به کمیته بین المللی المپیک خواستار تسریع در تخصیص مدال المپیک کمیل قاسمی در بازیهای المپیک 2012 شدکه با توجه به تعطیلی IOC به دلیل شیوع کرونا، دور کاری کارمندان آن و همچنین اعتراض دو ورزشکار دوپینگی، فرایند زمان بر بودن بررسی شکایت و تست مجدد نمونه آزمایش B آنها و عدم برگزاری نشست هیات اجرایی IOC به جهت شیوع ویروس کرونا، این امر کمی زمان بر شد اما سرانجام کمیته بین المللی المپیک در پاسخ به نامه دوم کمیته ملی المپیک با ارسال نامه ای چنین مطرح نمود:

جناب آقای/سرکار خانم

ضمن تشکر از ایمیل ارسالی، بابت تاخیر در پاسخ پوزش می خواهیم.

با عنایت به فرایند داخلی کار در کمیته بین المللی المپیک، باید منتظر تکمیل مراحل تست دوباره ورزشکارانی که مجددا طبقه بندی شده اند بمانیم. پس از تکمیل این فرایند فدراسیون بین المللی طبقه بندی ورزشکاران را رسما بیان نموده و تصمیم در خصوص تخصیص مجدد مدال ها به هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک ارائه خواهد شد.

به این ترتیب قادر به اعلام یک بازه زمانی دقیق برای اتمام فرایند نمی باشیم اما به کمیته ملی المپیک ایران اطمینان می دهیم که این موضوع(آقای کمیل قاسمی)در حال بررسی است.

با احترام

جسی نومن

مدیر ارشد پروژه ارتباطات و خدمات بازیهای کمیته های ملی المپیک

صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک بعد از دیدار با کمیل قاسمی قهرمان ارزنده کشورمان با ارسال نامه ای به رئیس اتحادیه جهانی کشتی در تاریخ 7 جولای 2020 ،خواستار پیگیری جدی این نهاد جهت تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی در بازیهای المپیک 2012 لندن شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1216

به "IOC در حال بررسی درخواست کمیل قاسمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "IOC در حال بررسی درخواست کمیل قاسمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید