بانوی پارادوومیدانی کار کشورمان در خط مقدم مبارزه با کرونا

به گزارش تور هند ارزان، فیروزه سلطان محمدی، بانوی پارادوومیدانی باز کشورمان که از پرستاران فداکار به شمار می رود، در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار گرفته است.

بانوی پارادوومیدانی کار کشورمان در خط مقدم مبارزه با کرونا

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، فیروزه سلطان محمدی ورزشکار تیم پارادوومیدانی زنجان، این روزها در کسوت پرستار داوطلب در خط مقدم مبارزه با بیماری کووید19 است و فعالیتش به عنوان یک پرستار-ورزشکار مورد توجه قرار گرفته است.

سلطان محمدی از سال 1388 در رشته پاراگلایدر فعالیت خود را شروع کرد و پیروز شد در رده کشوری به عنوان سوم نیز دست یابد.

سال 1396 و زمانی که وی برای شرکت در مسابقات جهانی آماده می شد، بر اثر سانحه ای که حین پرواز و به علت اشکال در تجهیزاتش رخ داد، دچار آسیب شدید شد و این آسیب دیدگی به معلولیت و از دست رفتن بخشی از توان حرکتی او انجامید.

سلطان محمدی با یاد کردن از این حادثه می گوید: فقط 9 ماه از آسیب دیدگی ام گذشته بود که دوباره فعالیت های ورزشی را از سر گرفتم و تمریناتم را در باشگاه بدنسازی شروع کردم. در همین باشگاه به من پیشنهاد شد به هیئت ورزش های جانبازان و معلولین استان زنجان مراجعه کنم و پس از کلاس بندی و مشخص کلاس F43 در رشته دوومیدانی و پرتاب دیسک و وزنه، تمریناتم را شروع کردم. پیش از این هرگز با ورزش افراد دارای معلولیت آشنا نبودم و اولین مواجهه ام با ورزش پارالمپیک، پس از سانحه ای بود که برایم رخ داد.

سلطان محمدی ادامه داد: سال 97 توانستم در مسابقات قهرمانی کشور که به میزبانی زنجان برگزار گردید، در ماده پرتاب دیسک به عنوان سوم دست یابم و با وجود اینکه به خاطر شغلم که پرستاری است، نمی توانم به صورت مرتب با مربی تمرین کنم، به صورت انفرادی تمرینات بدنسازی و پرتابی را انجام می دادم و تا قبل از شیوع بیماری کرونا و درگیری های شغلی مرتبط با آن، مشغول آماده سازی برای حضور در رقابت های دوومیدانی فزاع بودم.

وی در ادامه توضیح داد: می خواستم با شرکت در این رویداد هم رکوردم را در رنکینگ جهانی به ثبت برسانم و هم کلاس بندی ام را تایید کنم که متاسفانه مسابقات لغو شد اما همچنان در این راستا کوشش می کنم و امیدوارم بتوانم در این رشته به دستاوردهای خوبی برسم.

شاید تصور کنید حادثه ای که برای فیروزه سلطان محمدی رخ داد، او را از رشته مورد علاقه اش پاراگلایدر دور نموده اما او جزو اولین افراد دارای معلولیت خلبان پاراگلایدر در ایران است.

وی در این خصوص گفت: این حادثه نه تنها باعث نشد که از فعالیت در رشته پاراگلایدر دست بکشم، بلکه به خاطر تمرینات قدرتی و بدنسازی باعث شد از نظر بدنی قوی تر شده و بتوانم در این رشته فعالیت بهتری داشته باشم. امیدوارم با فراهم شدن تجهیزات بهتر در این رشته برای کشورم افتخارآفرینی کنم.

سلطان محمدیِ 41 ساله از 23 سال پیش در کسوت پرستاری مشغول به فعالیت است و علاوه بر این رشته، در مقطع کارشناسی ارشد پژوهش اجتماعی نیز فارغ التحصیل شده است.

او در سال های اخیر مسئول بخش اطفال دانشکده دندان پزشکی شهر زنجان است و در روزهایی که می توانست به خاطر تعطیلی مرکز محل خدمتش در منزل بماند، به عنوان پرستار داوطلب در بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) شهر زنجان مشغول فعالیت است. او درباره علت این موضوع گفت: نمی توانستم در منزل باشم و در این شرایط سخت همشهری هایم را تنها بگذارم. به تازگی به عنوان مدیر یکی از مراکز اقامتی بیماران مبتلا به کرونا در شهر زنجان منصوب شدم و در این مرکز نیز مشغول خدمت رسانی هستم.

اقدامات خیرخواهانه و انسان محبت آمیز او تنها معطوف به این مقطع و همه گیری بیماری کووید19 نیست و از حضور داوطلبانه و چندین باره اش در مناطقی از کشور که در سالهای اخیر دچار بیماری های واگیردار شده اند می گوید.

سلطان محمدی علاوه بر شغل مقدس پرستاری و فعالیت های ورزشی، مسئولیتی سنگین بر دوش دارد و مادر نیز هست. او قطعاً الگویی است شایسته برای فرزند 23 ساله اش که به زودی از دانشگاه فارغ التحصیل خواهد شد.

مصاحبه ما با این بانوی خستگی ناپذیر، پس از سرانجام شیفتی طولانی صورت گرفت و او در تمام این لحظات بدون خستگی و با حوصله، جوابگوی سوالات بود. سلطان محمدی بدون پرسش، پاسخ عظیم ترین سوال ما را نیز داد که چگونه می گردد با وجود این همه مشغله و حوادث گوناگون، باز هم برخاست و ناامید نشد و جواب این بود: دست نکشیدن از آرزوها و امید داشتن به فرداهای بهتر.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1073

به "بانوی پارادوومیدانی کار کشورمان در خط مقدم مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانوی پارادوومیدانی کار کشورمان در خط مقدم مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید