15 دلیل برای رد شدن ویزای کانادا

به گزارش تور هند ارزان، درخواست ویزای کانادای شما، متأسفانه از طرف سفارت رد شد. بعد از مدت ها انتظار، شنیدن این خبر کافی است تا تمام نقشه های شما برای رفتن به یک سفر خاطره انگیز به کشور کانادا، نقش بر آب گردد. اما نگران نباشید چرا که با اطلاع از عواملی که باعث رد شدن ویزای کانادا می گردد و حتی آگاهی از اقدامات بعد از آن، همچنان می توانید برای داشتن سفری عالی به این کشور زیبا برنامه ریزی کنید.

15 دلیل برای رد شدن ویزای کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

رد شدن ویزای کانادا عوامل مختلفی دارد. به طور کلی مواردی مانند نداشتن مدارک شغلی مناسب، عدم تمکن اقتصادی، داشتن سو سابقه و هر عاملی که موجب تردید افسر سفارت کانادا و قانع نشدن او برای عدم بازگشت به ایران گردد به راحتی موجب رد شدن ویزای کانادا خواهد شد. برای کم کردن احتمال رد شدن ویزا، موارد ریجکتی را مورد آنالیز قرار می دهیم:

1-سوابق سفر

سابقه سفر و داشتن ویزای کشورهای مختلف نقش بسیار مثبتی در اخذ ویزای کانادا دارد. بنابراین اگر می خواهید برای ویزای کانادا اقدام کنید بهتر است سابقه سفر خود را بالا ببرید. برای این کار می توانید از سفر به کشورهای نزدیک مانند ترکیه و دبی آغاز کنید و به مرور زمان برای دریافت ویزای شینگن نیز اقدام کنید.

البته نداشتن سابقه سفر به معنای رد شدن ویزای کانادا نیست. اما برای سفارت کانادا مهم است که شما به کدام کشورها سفر کرده اید، بنابراین داشتن سابقه سفر شانس دریافت ویزای کانادا را بالا می برد.

2-وابستگی خانوادگی در کشور محل اقامت

داشتن وابستگی خانوادگی در کشور محل اقامت تأثیر بسیار مهمی در رد یا دریافت ویزای کانادا دارد. به عنوان مثال در صورتی که یک خانواده باهم برای اخذ ویزای کانادا اقدام نمایند، احتمال رد شدن ویزای آن ها بالا می رود، چرا که با این کار فاکتور وابستگی در محل اقامت را از بین می برند. اما چنانچه می خواهید خانوادگی برای ویزا اقدام کنید، بهتر است سوابق سفرتان را، مخصوصاً در کشورهای حوزه شینگن بالا ببرید، چرا که با این کار نشان می دهید که شما در سفرهای خانوادگی قبلی، رفته و برگشته اید و سفر شما به کانادا نیز صرفاً توریستی بوده و قصد اقامت دائم در کانادا را ندارید. و همچنین ارائه مدارک شغلی قوی در کشور محل اقامت نیز شانس دریافت ویزای خانوادگی کانادا را بالاتر می برد.

3-مدت اقامت در کانادا

ارائه برنامه سفر به سفارت کانادا بسیار مهم است. تاریخ دقیق سفر، محل اقامت و تاریخ رفت و برگشت معین، شانس دریافت ویزای کانادا را بسیار بالا می برد. درست است که اکثر ویزاهای کانادا به صورت چندبار ورود و 5 ساله صادر می گردد اما چنانچه برای دریافت ویزای توریستی اقدام می کنید، بهتر است برنامه سفرتان بیشتر از یک ماه نباشد، چرا که سفرهای توریستی معمولاً بیشتر از یک ماه طول نمی کشد. دقت کنید که تاریخ پرواز و رزرو هتل باهم همخوانی داشته باشند.

4-هدف سفر به کانادا

مدارک ارائه شده به سفارت کانادا باید کامل باشد، چنانچه این مدارک نتواند افسر را قانع کند که شما صرفاً به عنوان توریست به کانادا سفر می کنید، احتمال رد شدن ویزا را بالا می برد. یکی از دلایلی که احتمال دریافت ویزای کانادا را بالا می برد داشتن دعوت نامه از شخصی است که دارای اقامت کانادا است. این دعوت نامه باید به تائید پلیس و یا شهرداری کانادا رسیده باشد.

5-اقامت در کشور محل زندگی

با پاسپورت هر کشوری که برای دریافت ویزای کانادا اقدام می کنید، باید اقامتتان در آن کشور نیز تائید گردد. به عنوان مثال اگر با پاسپورت ایرانی اقدام کنید ولی مدارک اقامت در یک کشور دیگر را ارائه دهید، به احتمال زیاد درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

6-شرایط شغلی در کشور محل اقامت

مدارک شغلی ارائه شده به سفارت باید واضح و کامل باشد. یعنی نوع شغل و میزان درآمد ذکر شده با هم مطابقت داشته و بتواند افسر سفارت را قانع کند. چنانچه در مدارک شغلی که ارائه داده اید کار و سمت دقیقتان معین نباشد و سفارت را دچار ابهام کند، به احتمال زیاد درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

7-نداشتن پول کافی برای سفر

یکی از مدارک ارائه شده برای دریافت ویزای کانادا، پرینت حساب بانکی و داشتن تمکن اقتصادی است. مانده حسابتان باید به اندازه ای باشد که ثابت کند، شما از پس مخارج خود در سفر به کانادا بر می آیید.

8-ارائه تمامی مدارک به طور کامل

از دلایل اصلی رد شدن ویزای کانادا، ارائه مدارک ناقص است. پس قبل از نهایی کردن درخواست، تمامی مدارک خواسته شده از جمله، مدارک اقتصادی، شغلی و اطلاعات فردی را با دقت تهیه کرده و به طور کامل و صحیح به سفارت ارائه کنید.

9-معین بودن شرایط اقتصادی

ناهماهنگی در مدارک شغلی ارائه شده با پرینت حساب بانکی از دلایل رد شدن ویزای کانادا است. به عنوان مثال چنانچه درآمد ماهانه خود را 8 میلیون تومان اعلام کرده اید، اما گردش حساب بانکی که ارائه داده اید بیشتر است و یا درآمد اضافه ای از جای دیگر مثلاً اجاره خانه دارید، حتماً مدارک مربوط به آن را نیز ارائه دهید تا افسر سفارت هنگام چک کردن مدارک دچار ابهام نگردد. دقت داشته باشید که پرینت حساب بانکی ارائه شده مربوط به 6 ماهه اخیر باشد.

10-قانع نشدن افسر سفارت

عدم صداقت در جواب دادن به سؤال ها از دلایل مهم رد شدن ویزای کانادا است. سعی کنید تمام سؤال ها را با دقت و صداقت جواب دهید، چرا که هرگونه مغایرتی که باعث شک افسر سفارت گردد به ضرر شما خواهد بود. همچنین دقت داشته باشید که مدارک ارائه شده ثابت کند که شما بعد از اتمام تاریخ سفر به ایران برمی گشت و قصد اقامت دائم در کشور کانادا را نخواهید داشت. چنانچه مدارک ارائه شده نتواند برگشت شما را تضمین کند درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

11-داشتن سو سابقه در سفرهای قبلی به کانادا

چنانچه در سفرهای قبلی خود در کانادا، کاری خلاف قانون انجام داده باشید که به عنوان سو پیشینه در کشور کانادا به ثبت رسیده باشد، درخواست ویزای کانادای شما از طرف سفارت خواهد شد.

12-کافی نبودن میزان درآمد دعوت نماینده

داشتن دعوت نامه شانس دریافت ویزای کانادا را بسیار افزایش می دهد اما به همان اندازه نیز می تواند به ضرر متقاضی باشد. میزبان هنگام فرستادن دعوت نامه باید مدارک شغلی را که شامل نوع شغل، میزان درآمد و برگه تسویه حساب اقتصادی می گردد ارائه دهد. این مدارک توانایی میزبان را برای حمایت اقتصادی میهمان در مدت اقامت در کانادا ثابت می نماید.

13-نقض حقوق بشر

  1. در صورتی که متقاضی در هر کجای جهان اقدامی انجام داده باشد که نقض حقوق بشر محسوب گردد، درخواست ویزای کانادا او از جانب سفارت پذیرفته نخواهد شد. این اقدامات شامل موارد زیر می گردد:
  2. مشارکت در اقدام جاسوسی.
  3. مشارکت در اقدامات تروریستی یا عضو بودن در این گروه ها.
  4. مشارکت در اعمال خشونت آمیزی که جان افرادی را به خطر انداخته باشد.
  5. مشارکت در جرائم سازمان یافته.
  6. نقض حقوق بین المللی براساس قوانین سازمان بین المللی.
  7. مشارکت در نسل کشی
  8. داشتن بیماری که سلامت جامعه را به خطر بیندازد.

و تمامی کارهایی که انجام دادن آن ها طبق قوانین بین المللی جرم محسوب می گردد.

14-همکاری نکردن با سفارت جهت ارائه مدارک بیشتر

در بعضی از موارد، علاوه بر مدارک خواسته شده، سفارت کانادا مدارک بیشتری را از متقاضی درخواست می نماید، چنانچه فرد متقاضی از ارائه مدارک خودداری کند، درخواست ویزای کانادای او رد خواهد شد.

15-سفر به کانادا برای کسب وکار خلاف قانون

در صورت ارائه ندادن برنامه سفر دقیق به سفارت کانادا، این ابهام برای افسر سفارت پیش می آید که شما برای انجام دادن کسب وکار خلاف قصد سفر به کانادا را دارید و درخواست ویزای کانادا شما را رد خواهد نمود.

اقدامات لازم برای رفع ریجکتی ویزای کانادا

رد شدن درخواست ویزای کانادا شما از طرف سفارت امری طبیعی و اجتناب ناپذیر است. اما اصلاً نگران نباشید چرا که اکثر درخواست هایی که بار اول از طرف سفارت رد می شوند، با اقدام مجدد پیروز به دریافت ویزای کانادا شده اند.

رد شدن درخواست ویزای کانادا، طبق ایمیلی به متقاضی اطلاع داده می گردد، در این ایمیل دلایل کلی رد درخواست شرح داده شده است، بنابراین باید علت قانع نشدن افسر سفارت را فهمید و در قدم بعدی تمام نواقص را رفع کرده و مجدداً برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنید.

به دلیل حساسیت بالا، در این مرحله بهتر است قبل از هر اقدامی با کارشناسان مجرب در این زمینه مشورت کنید. و دقت داشته باشد که برای دریافت نتیجه مثبت حتماً رفع نقص مدارک را انجام داده و سپس اقدام کنید. اگر چنانچه مجدداً با همان مدارک قبلی برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنید، نتیجه مثبتی دریافت نخواهید کرد.

اگر طی 10 سال گذشته برای دریافت ویزای کانادا اقدام کرده و انگشت نگاری را نیز انجام داده اید، برای رفع ریجکتی دیگر احتیاج به انجام انگشت نگاری ندارید و فقط کافی است نقص مدارک را کامل کرده و آن را مجدداً برای سفارت ارسال کنید.

چه زمانی برای اقدام مجدد ویزای کانادا مناسب است؟

یکی از سؤالات مهمی که بعد ریجکت شدن ویزای کانادا، برای متقاضی پیش می آید، زمان مناسب برای اقدام مجدد ویزا است. در واقع قانون معینی برای این کار وجود ندارد. شما می توانید بعد رفع نواقص هر زمانی که بخواهید برای ارسال مجدد مدارک اقدام کنید. به این نکته دقت کنید که زمان اقدام برای رفع ریجکتی مهم نیست، بلکه کامل کردن مدارک و رفع موارد ریجکتی دارای اهمیت زیادی می باشد.

نکته مهم اینکه شما برای اقدام مجدد دیگر به انگشت نگاری احتیاجی ندارید و ارسال مدارک به همراه پرداخت وجه واریزی سفارت کافی است.

اگر طی 10 سال گذشته برای دریافت ویزای کانادا اقدام کرده و انگشت نگاری را نیز انجام داده اید، برای رفع ریجکتی دیگر احتیاج به انجام انگشت نگاری ندارید و فقط کافی است نقص مدارک را کامل کرده و آن را مجدداً برای سفارت ارسال کنید.

نحوه اعتراض به جواب ویزای کانادا

اگر مدارک ارائه شده شما به سفارت کامل بوده و دلایل رد ویزا از طرف سفارت برایتان قانع نماینده نیست. می توانید به وسیله ایمیل به سفارت نامه زده و به جواب ویزای خود اعتراض کنید.

آژانس هواپیمایی تور هند ارزان با داشتن کارشناسان مجرب، در تمامی مراحل اخذ ویزای کانادا همراه شما خواهد بود.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 689

به "15 دلیل برای رد شدن ویزای کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 دلیل برای رد شدن ویزای کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید