گورستان جدید تهران کجاست؟

به گزارش تور هند ارزان، مدیران بارها اعلام کرده اند که پایتخت نیازمند گورستان جدید است و هربار از یک مکان جدید نام می برند؛ اما عضو شورای شهر تهران این بار می گوید: که 5 نقطه را انتخاب کرده ایم و تاکید می کنم که این نقاط در جنوب تهران نیست و به زودی جانمایی ها اعلام می شود.

گورستان جدید تهران کجاست؟

حسن خلیل آبادی، عضو شورای شهر تهران در این باره به فارس می گوید: در کمیته محیط زیست شورای شهر، درباره احداث گورستان جدید بحث هایی شده است و درحال جانمایی مناطقی برای احداث گورستان جدید هستیم.

وی با تاکید بر این موضوع که گورستان جدید باید دسترسی ترافیکی داشته باشد و مطالعات قبلی درباره آن انجام می شود، مطرح کرد: بنابراین می توان در شرق و غرب تهران قبرستان های جدیدی ایجاد کرد که جزو برنامه های شورای شهر است. در جنوب تهران هم که بهشت زهرا را داریم و در شمال هم از دسترسی های شرق و غرب استفاده می شود.

به اعتقاد این عضو شورای شهر، گورستان های جدید باید با محورهای مواصلاتی بزرگ در ارتباط باشند و دسترسی به مترو هم وجود داشته باشد. باید مطالعات صورت گیرد و گورستان ها باید همانند بهشت زهرا امکانات داشته باشند.

ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران و رئیس کمیته سلامت شورا نیز در این باره می گوید: پیشرفت های خوبی در جانمایی گورستان اجرا شده است. 5 نقطه را انتخاب کرده ایم و تاکید می کنم که این نقاط در جنوب تهران نیست و به زودی جانمایی ها اعلام می شود. زمانی که بهشت زهرا احداث شد، بسیاری از گورستان های محلی هم درحال فعالیت بودند اما بعد از مدتی فعالیت آنها متوقف و تنها گورستان رسمی، بهشت زهرا شد. گورستانی با وسعت 750 هکتار که برای خود شهری محسوب می شود.

احمد مسجدجامعی، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر نیز می گوید: قرار بود ظرفیت بهشت زهرا تنها برای 25 سال باشد؛ اما درحال حاضر 50 سال از عمر آن می گذرد.

وی ادامه داد: مطالعه گورستان های تهران باید جدی گرفته شود. واقعیت این است که این ظرفیت امروز با مشکل روبرو شده است و در ساختار جدید بهشت زهرا، دیگر آن بهشت زهرای پنجاه سال پیش نیست و کارکردهای ملی پیدا کرده است. بنابراین خوب است برای ساختار گورستان ها فکر ویژه ای کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1272

به "گورستان جدید تهران کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گورستان جدید تهران کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید