کشتی کشور به مدال داران جهانی و المپیک خلاصه نمی گردد

به گزارش تور هند ارزان، به گزارش خبرنگاران، محمدحسین دباغی دارنده مدال نقره بازی های آسیایی و از مربیان سازنده کشتی اضافه کرد: کار فدراسیون کشتی در تجلیل از پیشکسوتانی که کمتر دیده شده اند قابل تقدیر است. بسیاری از پیشکسوتان کشتی هستند که دستشان از مدال های جهانی و المپیک کوتاه مانده اما در کشتی حرف های زیادی برای گفتن داشته اند.

کشتی کشور به مدال داران جهانی و المپیک خلاصه نمی گردد

وی توضیح داد: به عنوان مثال در حال حاضر چند کشتی گیر مطرح پشت سر حسن یزدانی وجود دارند که اگر آنها هم به رقابت های جهانی اعزام شوند، قطعاً صاحب مدال می شوند، اما با توجه به توانمندی های بسیار بالای یزدانی، آنها پشت خط مانده اند.

دباغی ادامه داد: کشتی کشور به دارندگان مدال های جهانی و المپیک خلاصه نمی گردد و جامعه کشتی کشور بسیار عظیم است.

این مربی سازنده مازندرانی گفت: در شرایطی که من نایب قهرمان و نفر سوم المپیک را برده بودم، با توجه به شرایط کشور به خاطر وقوع جنگ نتوانستیم در رقابت ها حضور یابیم و دستمان از مدال های جهانی و المپیک کوتاه ماند.

وی اضافه نمود: خیلی ها مانند من هستند که به همین گونه اند اما در کشتی حرف های بسیاری برای گفتن دارند.

این مربی سازنده مازندرانی توضیح داد: البته نباید فراموش کنیم که نسل جوان باید با قهرمانان گذشته ایران همچون امامعلی حبیبی، عبداله موحد و … آشنا شوند و این امر هم امری لازم و لازم است اما اینکه فدراسیون توجه خود را به سایر پیشکسوتان نیز دارد کاری بسیار پسندیده است.

دباغی در خصوص اینکه به عنوان یک پیشکسوت و مربی کشتی چه پیشنهادی برای پیشبرد اهداف در فدراسیون کشتی دارد گفت: یک قانونی گذاشته شد که مربی بالای 60 سال نتواند مربیگری کند، این واقعاً ظلم به کشتی است چراکه خود من الان 67 سال سن دارم اما حاضرم با یک جوان بر روی تشک تمرین و مسابقه بدهم.

مربی اسبق تیم کشتی جوانان توضیح داد: مربیان سازنده و با تجربه بسیاری در کشور هستند که به لحاظ فنی و سطح دانش مربیگری در صندلی بالایی قرار دارند اما این قوانین باعث می گردد تا نتوانند دانش فنی خود را به نسل جدید انتقال دهند.

این مربی سازنده کشور گفت: مهندسی در کشتی امری است که به آن توجه نمی گردد، توجه به اهرم کاری ها و فنون ناب کشتی چیزی است که در کشتی ما کمتر دیده می گردد.

وی ادامه داد: باید از تمامی مربیانی که به هر نحوی در هر فنی مهارت دارند دعوت گردد و فیلم آموزش فنون آنها تهیه و در اختیار سایر مربیان و کشتی گیران قرار گیرد تا این دانش فنی به دیگران نیز منتقل گردد.

دباغی در انتها اظهار داشت: باید مربیان را به صورت میدانی آنالیز کرد شاید یک مربی در سن 60 سالگی از شرایط جسمانی خوبی برخوردار نباشد اما بسیاری از مربیان را می شناسم که در سن بالای 60 سال نیز انرژی بالایی برای کار دارند و هرکدام بر روی آموزش یک یا چند فن کاربردی مسلط هستند و فدراسیون باید برای استفاده از دانش این گنجینه های کشتی برنامه داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1542

به "کشتی کشور به مدال داران جهانی و المپیک خلاصه نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی کشور به مدال داران جهانی و المپیک خلاصه نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید