کانادا در رفتار با بومیان با بحران روبرو است

به گزارش تور هند ارزان، خبرنگاران: یک مقام رسمی سازمان ملل ضمن انتقاد از مدیریت ضعیف کانادا در حل وفصل مسائل گسترده بومیان این کشور گفته است اتاوا در رفتار با بومیان با بحران روبرو است.

کانادا در رفتار با بومیان با بحران روبرو است

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل تور هند ارزان به نقل از پرس تی وی، جیمز آنایا، گزارشگر ویژه حقوق بومیان این اظهارات را روز سه شنبه (23 مهر) در کنفرانسی مطبوعاتی در اتاوا و پس از سرانجام تحقیقات9 روزه اش از وضعیت بومیان کانادا بیان نمود.

آنایا خاطر نشان کرد، بومیان کانادا با مسایلی چون خشونت و جنایت و بی کاری و خودکشی و همچنین وضعیت اسفبار مسکن روبرو هستند، وضعیتی که طیف وسیعی از مسائل سلامتی را در میان جوامع بومی موجب شده است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل خاطر نشان کرد، با توجه تمام آن چه که من پی بردم، فقط می توانم بگویم کانادا در قبال وضعیت بومیان این کشور با بحران روبرو است.

این مقام رسمی سازمان ملل همچنین توضیح داد دولت کانادا تا کاهش فاصله میان بومیان و غیر بومیان در این کشور جهت طولانی در پیش دارد.

آنایا همچنین دولت فدرال را به آغاز تحقیقات فراگیر و گسترده درباره زنان بومی که در این کشور به قتل رسیده و یا مفقود شده اند، فراخواند، درخواستی که دولت کانادا همیشه از عمل به آن سرباز می زند.

وی همچنین از عدم رسیدگی به پرونده زنان بومی مقتول و مفقود شده به عنوان پدیده ای نگران نماینده و اپیدمی نام برد.

آنایا خاطر نشان کرد: کانادا به طور مداوم در نزدیکی سطح کشورهایی که از نظر رعایت استاندارهای توسعه حقوق بشری در سطح بالایی قرار دارند، واقع شده است این درحالی است که بومیان در این کشور در سطح کشورهایی زندگی می نمایند که از نظر رعایت حقوق بشر بسیار پایین هستند و میزان فقر در آن ها بسیار بالاست.

بنابر آمارهای منتشر شده سال 2011 میلادی، کانادا 1.4 میلیون بومی دارد که نزدیک به 4.3 درصد از جمعیت کل این کشور را تشکیل می دهند .

شمار زیادی از گروه های بومی کانادا در ماه ژانویه در چارچوب بخشی از اعتراضات سراسری موسوم به دیگر سکوت نخواهیم کرد علیه شرایط سخت بومیان تظاهرات کردند.

علاوه بر این، ائتلاف گروه های بومیان امریکایی و کانادایی وعده دادند تا از ساخت سه خط لوله پیشنهادی برای انتقال نفت از مخزن قیرهای شنی در آلبرتا به وسیله آمریکا جلوگیری نمایند.

بومیان شکایت می نمایند که سطوح مختلف دولت در کانادا قبل از استخراج این منابع طبیعی که در سرزمین اجدادی آن ها واقع شده است، آن طور که باید و شاید با آن ها مشورت نکرده اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 289

به "کانادا در رفتار با بومیان با بحران روبرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا در رفتار با بومیان با بحران روبرو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید