پژوهش رکن اصلی توسعه پایدار کشور است

به گزارش تور هند ارزان، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی گفت: پژوهش ضامن پیشرفت و رکن اصلی توسعه پایدار در هرکشور به شمار می آید.

پژوهش رکن اصلی توسعه پایدار کشور است

میر حسن رسولی صدقیانی در گفت وگو با تور هند ارزان ضمن بیان این مطلب،با اشاره به اینکه دانش محصول پژوهش بوده و از دلایل مهم در رشد سطح اقتصادی و اقتدار کشورها است توضیح داد: پژوهش های علمی و کاربردی آن دسته از پژوهش ها هستند که هدف از اجرای آنها ایجاد فناوری بهینه و تکنولوژی برای کار در بخش های صنعتی،کشاورزی وخدماتی است.

صدقیانی با تاکید بر اینکه دانش نظری در جهت رشد همه جانبه علمی و پژوهشی کشور و گسترش مرزهای دانش یاری می نماید خاطر نشان کرد: نقش پژوهش در توسعه کشور ضروری بوده و ارزش افزوده مرتبط با پژوهش های علمی و کاربردی فراوری ثروت از علم است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی گفت:امروزه نظام آموزشی نوین مبتنی بر پژوهش برای فراوری علم و ثروت یکی از ارکان آموزش عالی تلقی می گردد که می تواند تمام ابعاد زندگی و اکثر سطوح فناوری ها از ساده ترین تا پیچیده ترین سطح را شامل گردد.

صدقیانی در خصوص نقش پژوهش در توسعه همه جانبه کشور خاطر نشان کرد: باید در کنار دریافت مدرک علمی ،پژوهش های صورت گرفته کاربردی، متناسب با احتیاج جامعه و درراستای برطرف مسائل کشور انجام گردد.

وی با اشاره به اینکه در جوامع پیشرفته فرآیند رشد و توسعه پایدار به لحاظ اقتصادی ،اجتماعی و فرهنگی ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با آموزش های تقاضا محور و پژوهش و تکنولوژی دارد، تاکید نمود: آموزش علمی کاربردی تقاضا محور و مبتنی بر فناوری پژوهشی بوده و هدفش یاری به شرایط محیط کار با توجه به یادگیری علوم مرتبط با آن شغل است .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه نظام آموزشی علمی کاربردی جزو آموزش های مهارتی و شغلی محسوب می گردد اظهار کرد: عقد تفاهم نامه بین دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با ارگان های دولتی و خصوصی در جهت اجرای پژوهش ها و استفاده از زیرساخت های آن ارگان بر حسب احتیاج سنجی بازار از جمله اقدامات دانشگاه در جهت انجام کار های پژوهشی مرتبط با رشته دانشجویان است.

صدقیانی ادامه داد: اجرای هر دوره در جوار صنعت مربوطه بهترین قابلیت برای رشد پژوهش و تکنولوژی بوده به همین علت استفاده از زیر ساخت های کاربردی مرتبط با محیط های کار برای استفاده دانشجویان جزو اولویت های این دانشگاه قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 140

به "پژوهش رکن اصلی توسعه پایدار کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژوهش رکن اصلی توسعه پایدار کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید