پل B1 آزاد راه شمالی کرج پیچیده ترین پل درخاورمیانه است

به گزارش تور هند ارزان، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کرج گفت: پل B1 آزاد راه شمالی کرج تا به امروز جزو پیچیده ترین پل های موجود در جهان است.

پل B1 آزاد راه شمالی کرج پیچیده ترین پل درخاورمیانه است

به گزارش ایسنا، حسین مهاجری روز چهارشنبه چهارم مرداد در حاشیه بازدید از روند اجرایی پلB1 اظهار کرد: بر اساس ارزیابی وزارت راه و شهرسازی این پل از نظر پیچیدگی و مهندسی جزو پیچیده ترین پل های موجود در خاورمیانه است که در حال حاضر در محدوده پل بیلقان در حال اجرا است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد: این پل تا به امروز جزو پیچیده ترین پل های موجود در جهان است و هزینه آن به طور کلی برای به اتمام رسیدن پروژه 500 میلیارد تومان برآورد شده است که به شرط تامین مالی تا 13 ماه دیگر انشالله به انتها خواهد رسید.

مهاجری شرح داد: این پل که به طول 1050 متر است از هشت دهانه تشکیل شده است که طول بلندترین دهانه آن 176 متر است و دارای ستونی به ارتفاع 136 متر است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کرج ضمن تقدیر و قدردانی از زحمات عوامل اجرایی و دولت و دیگر ارگان ها بیان کرد: پروژه هایی مانند پل B1 را باید با سرعت بیشتری پیگیری کرد و علاوه بر پل B1 باید پل b0 را که در نزدیکی خط چهار واقع شده است را هم هرچه زودتر آماده بهره برداری کرد تا مردم بتوانند خیلی سریعتر از این پروژه بهره مند شوند.

وی بیان کرد: در شورای شهر نگاه ویژه ای به این پروژه داشته و تمام تلاش خود را برای اجرا، تکمیل و تامین مالی این پروژه انجام می دهیم و امیدواریم هرچه زودتر مردم کشورمان از برکات آن بهره مند شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مرداد 1402 بروزرسانی: 5 مرداد 1402 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2359

به "پل B1 آزاد راه شمالی کرج پیچیده ترین پل درخاورمیانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل B1 آزاد راه شمالی کرج پیچیده ترین پل درخاورمیانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید