هوش مصنوعی از روی صدایتان می فهمد سرما خورده اید!

به گزارش تور هند ارزان، دیجیاتو نوشت: محققان در مطالعه ای توانسته اند با استفاده از هوش مصنوعی از پشت تلفن تشخیص دهند که چه کسانی سرما خورده اند.

هوش مصنوعی از روی صدایتان می فهمد سرما خورده اید!

محققان برای شناسایی سرماخوردگی از روی صدای افراد به استفاده از هوش مصنوعی روی آورده اند. آن ها با این کار می خواهند نیاز به مراجعه حضوری به پزشک را کاهش دهند. از سوی دیگر البته کارمندان هم دیگر نمی توانند به دروغ مدعی شوند که سرما خورده اند و قادر به حضور در محل کار نیستند.

به گزارش اکونومیست، اگرچه نگرانی های زیادی درباره اثر هوش مصنوعی بر مشاغل وجود دارد، این فناوری می تواند کاربردهای زیادی داشته باشد. محققان مؤسسه ملی Sardar Vallabhbhai در هند اخیراً به بررسی الگوی صوتی 630 فرد آلمانی پرداختند که 111 نفر آن ها سرما خورده بودند. هدف آن ها تلاش برای شناسایی کسانی بود که بیمار بودند.

این مطالعه در پی شناسایی ریتم های صوتی در حرف زدن انسان ها بود. این ریتم ها را می توان به عنوان هارمونیک هایی در نظر گرفت که با افزایش فرکانس، شدت آن ها کاهش می یابد. محققان حدس می زنند که سرماخوردگی می تواند این الگوی منظم را تغییر دهد.

آزمایش هوش مصنوعی برای تشخیص سرماخوردگی چگونه انجام شد؟

ازاین رو، آن ها این اجزای صوتی را به الگوریتم های یادگیری ماشینی می دهند تا تفاوت شدت هارمونیک ها را در افراد بیمار شناسایی و بررسی کنند. در این تحقیق از افراد خواسته شد تا پیش از حرف زدن درباره آخر هفته خود، از 1 تا 40 بشمرند. فرد سپس باید حکایت باد شمال و خورشید از ازوپ را می خواند که در میان محققان به خاطر کلمات صدادار خود محبوب است.

نتیجه این بود که محققان توانستند در 70 درصد مواقع افراد بیمار را به درستی شناسایی کنند. آن ها باور دارند که با این روش می توان از صرف زمان و هزینه برای مراجعه حضوری به پزشک خودداری کرد. به علاوه، بااین کار می توان مانع از سرایت بیماری به دیگر افراد شد.

از طرف دیگر، این روش می تواند در شناسایی کارمندانی مؤثر باشد که به دروغ می گویند بیمار شده اند تا سر کار نروند. البته تشخیص بیماری از روی مکالمات عادی شاید هنوز دقیق نباشد و کارفرما لازم داشته باشد تا پشت تلفن از فرد بخواهد حکایت های ازوپ را بخواند!

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 فروردین 1402 بروزرسانی: 22 فروردین 1402 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2316

به "هوش مصنوعی از روی صدایتان می فهمد سرما خورده اید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی از روی صدایتان می فهمد سرما خورده اید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید