همکاری دانشگاه امیرکبیر و انجمن شرکت های دانش بنیان برای برگزاری رویدادهای فناورانه سلامت

به گزارش تور هند ارزان، توافق نامه همکاری مشترک مابین انجمن شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت تهران و پردیس بین الملل کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر توسط مسئولان این دو نهاد امضا شد.

همکاری دانشگاه امیرکبیر و انجمن شرکت های دانش بنیان برای برگزاری رویدادهای فناورانه سلامت

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، با توجه به همکاری قبلی مابین انجمن شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت تهران و پردیس بین الملل کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر و تمایل انجمن و دانشگاه به همکاری بیشتر و موثرتر در حوزه فناوری سلامت، این دو نهاد تصمیم گرفتند تا همکاری های فی مابین را گسترش دهند. در این راستا توافق نامه همکاری مشترک مابین انجمن و دانشگاه در ساختمان فارابی آن دانشگاه و با حضور مدیران طرفین منعقد شد.

بر اساس این توافق نامه، همکاری مشترک در مرکز نوآوری دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر صورت خواهد پذیرفت و طرفین نسبت به برگزاری رویداد های فناورانه و دوره های آموزشی در حوزه سلامت اقدام خواهند کرد و همچنین زمینه سازی لازم جهت تسهیل در امور کسب و کار و توانمندسازی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های مستقر در آن دانشگاه، توسط انجمن صورت خواهد پذیرفت.

بر اساس این توافق نامه، جلسات مشترکی مابین اعضای هیئت علمی دانشگاه و اعضای هیئت مدیره انجمن و مدیران عامل شرکت های عضو انجمن برگزار می گردد و طرح های فناورانه و نوآورانه حوزه سلامت آن دانشگاه پس از ارزیابی و درصورت موفقیت در رویداد های تجاری سازی انجمن به صورت رایگان شرکت داده خواهند شد. در سرانجام مقرر شد زمینه جذب و عضویت شرکت های دانش بنیان و هسته های فناور مستقر دانشگاه در انجمن شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت تهران و به تبع آن در اتاق بازرگانی تهران مهیا شده و در خصوص صادرات محصولات این شرکت ها و اخذ حمایت های لازم مادی از آن ها توسط بانک ها و صندوق های سرمایه گذاری نیز، رایزنی لازم توسط انجمن صورت پذیرد.

بنا بر اعلام انجمن شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت، به منظور اقدامات اجرایی مذکور، دانشگاه صنعتی امیرکبیر فضای مورد احتیاج برای این همکاری را با مساعدت دانشکده مهندسی پزشکی و مرکز نوآوری مستقر در آن دانشکده در اختیار انجمن شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت تهران قرار داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1749

به "همکاری دانشگاه امیرکبیر و انجمن شرکت های دانش بنیان برای برگزاری رویدادهای فناورانه سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری دانشگاه امیرکبیر و انجمن شرکت های دانش بنیان برای برگزاری رویدادهای فناورانه سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید