نخستین پیامک جهان در قالب NFT فروخته شد

به گزارش تور هند ارزان، توکن غیرقابل معاوضه (NFT) نخستین پیامک ارسال شده در جهان، در یک حراجی برای امور بشردوستانه به مبلغ 100 هزار یورو فروخته شد.

نخستین پیامک جهان در قالب NFT فروخته شد

به گزارش خبرنگاران، یک NFT دارایی دیجیتالی منحصری است که می تواند هر چیزی از تصویر و مقاله گرفته تا یک فایل رسانه ای باشد و در بلاک چین ذخیره و معامله می شود.

ماهیت توزیع شده بلاک چین نیاز به یک نهاد متمرکز برای اعتباربخشیدن و احراز مبادلات را حذف کرده و شفافیت را افزایش می دهد و تشخیص مالکیت را راحت تر کرده و ریسک کلاهبرداری را کاهش می دهد.

این NFT خاص به خریداران مالکیت منحصر پیامکی را عرضه کرد که در سوم دسامبر سال 1992 در شبکه ودافون ارسال شده بود. این حراجی از طریق خانه حراجی آگوتس در فرانسه برگزار شد و پول حاصل از فروش آن به آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) داده می شود.

مکسیمیلیان آگوتس، موسس این خانه حراجی گفت: نخستین کتاب چاپی، نخستین تماس تلفنی، نخستین ایمیل، همه این ابداعات زندگی ما و ارتباط در جهان را تغییر داده اند. نخستین پیامکی که در سال 1992 دریافت شد، گواه تاریخی بر پیشرفت انسان و فناوری است و ما خوشحالیم که می توانیم از فروش این قطعه خاص تاریخ برای این هدف حمایت کنیم.

این پیامک از طریق نیل پاپ ورث، مهندس انگلیسی 22 ساله ای ارسال شده بود که از رایانه اش برای ارسال پیام کریسمس مبارک به یک تلفن همراه اوربیتل 901 استفاده کرد. این فناوری در استاندارد 2G به عنوان یک سرویس جهانی ساخته شد و به همه افرادی که گوشی با پشتیبانی از این فناوری داشتند، اجازه می داد پیام 160 کاراکتری ارسال کنند.

بر اساس گزارش تِک رادار، این قابلیت در زمان خود به شدت محبوب بود و در اوجش در سال 2011 بیش از 39.7 میلیارد پیامک در مدت سه ماه در انگلیس ارسال شد. اما پیامک از آن زمان تا حدودی محبوبیتش را به اپلیکیشنهایی مانند واتساپ و مسنجر فیس بوک و اپلیکیشنهای کاری مانند تیمز مایکروسافت و اسلک واگذار کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2057

به "نخستین پیامک جهان در قالب NFT فروخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین پیامک جهان در قالب NFT فروخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید