مظاهری: عملکرد بوکسورهای ما در تایلند زنگ خطر را برای رقبای آسیایی به صدا در آورد، امیدوارم دیدگاه ها به بوکس تغییر کند

به گزارش تور هند ارزان، مربی تیم ملی بوکس گفت: عملکرد بوکسورهای ما در تایلند به گونه ای بود که زنگ خطر را برای بوکسورهای آسیایی به صدا در آورد.

مظاهری: عملکرد بوکسورهای ما در تایلند زنگ خطر را برای رقبای آسیایی به صدا در آورد، امیدوارم دیدگاه ها به بوکس تغییر کند

از سفر با تور سریلانکا تابستان 99 به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

علی مظاهری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد تورنمنت بین المللی بوکس تایلند گفت: مسابقات تایلند با حضور 32 تیم برگزار گردید که 3 تیم آن از کشور میزبان بودند. به غیر از تیم ایران و چند تیم دیگر نیز بقیه کشورها با ترکیب کامل 7 نفره در مسابقات حاضر شده بودند. بچه های ما نیز بعد از پشت سر گذاشتن تورنمنت سنگین مغولستان در این تورنمنت شرکت کردند و ما اصلا انتظار چنین عملکرد خوبی را از آنها نداشتیم.

وی توضیح داد: امید احمدی صفا در این مسابقات عالی بود و چهار مسابقه بسیار خوب را از خود به نمایش گذاشت. در ملاقات نهایی نیز او عملکرد خوبی مقابل حریف اندونزیایی خود داشت و حتی داوران می توانستند او را برنده این مسابقه اعلام نمایند اما اینگونه نشد. همانطور که اعلام کردم بعد از تورنمنت مغولستان ما برای کسب نتیجه و مدال طلا در این مسابقات حاضر نشده بودیم و مهم این بود که بچه ها کارهای مدنظر کادرفنی را در داخل رینگ انجام بدهند.

مربی تیم ملی بوکس بیان کرد: کاظم زاده نیز در تایلند ابتدا از سد بوکسور ژاپنی گذاشت و در ادامه مقابل تایلند و قزاقستان به رجحان دست یافت تا حریف بوکسور کره ای در ملاقات نهایی باشد. در ملاقات نهایی نیز فرایند مسابقه 50-50 بود اما اینجا نیز مافیای داوری حریف کره ای را به عنوان نفر برتر انتخاب کرد. شاهین موسوی نیز بعد از رجحان مقابل نماینده سنگاپور در ادامه از سد بوکسور قزاقستانی گذشت اما با وجود قطعی شدن مدال برنزش نتوانست به دلیل مصدومیت در ادامه مسابقات حضور داشته باشد.

مظاهری با ابراز رضایت از عملکرد بوکسورهای تیم ملی گفت: در مجموع عملکرد بوکسورهای ما در این مسابقات خیلی خوب بود و برای اولین بار توانستیم مقابل سه بوکسور قزاقستان به رجحان دست پیدا کنیم. پیروزی مقابل بوکسورهای صاحب نام ژاپن و تایلند واقعا سخت است اماعملکرد بازیکنان ما در این مسابقات فراتر از برنامه های کادرفنی بود.

وی با اعلام پنجمی تیم بوکس ایران در مسابقات تایلند گفت: در این مسابقات تایلند با استفاده از 21 بوکسور به مقام قهرمانی دست یافت. مغولستان، فیلیپین و کره جنوبی نیز با ترکیب کامل در صندلی های دوم تا چهارم نهاده شدند. ما نیز با حضور چهار بوکسور که 3 نفر آنها مدنظر ما برای حضور در بازی های آسیایی هستند و روی آنها برنامه ریزی کردیم به مقام پنجم رسید. ما با کسب دو نقره و یک برنز بالاتر از قزاقستان، ژاپن، اندونزی و چین تایپه در این صندلی نهاده شدیم.

مربی تیم ملی بوکس در مورد برنامه های آینده تیم ملی بوکس اعلام کرد: قرار پس از بازگشت به ایران شرایط را برای برگزاری یک اردوی مشترک با تیم های آذربایجان یا ترکیه فراهم کنیم. امیدوارم با فراهم شدن این اردوی مشترک با قدرت خود را برای بازی های آسیایی اعلام کنیم. عملکرد بوکسورهای ما در تایلند به گونه ای بود که زنگ خطر را برای بوکسورهای آسیایی به صدا در آورد.

مظاهری یادآور شد: در گذشته همواره بوکسورهای سنگین وزن ما پیروز به کسب مدال می شدند اما با فرصتی که در اختیار احمدی صفا نهاده شد، این بوکسور 49 کیلویی در سه تورنمنت اخیر به ملاقات نهایی راه یافته است. در گذشته به دلایل مختلف احمدی صفا اجازه حضور در اردوی تیم ملی را پیدا نمی کرد اما کادرفنی جدید تیم ملی به او میدان داد و احمدی صفا نیز به خوبی جواب کادرفنی را داده است.

مظاهری در مورد شانس کسب مدال در بازی های آسیایی توضیح داد: واقعا کار در بازی های آسیایی سخت است اما نیم نگاهی به مدال داریم. بوکسورهای ما با تمام توان در حال جنگیدن است تا در بازی های آسیایی پیروز باشند. این در شرایطی است که رسیدگی به بوکس به نسبت سایر رشته های حاضر در بازی های آسیایی کمتر است اما عزم خود را جزم کردیم تا در جاکارتا به گونه ای ظاهر شویم تا توجه بیشتری به فدراسیون بوکس گردد. امیدوارم دیدگاه ها نسبت به بوکس تغییر کند و این مهم نیز با عملکرد خود بچه ها حاصل خواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 730

به "مظاهری: عملکرد بوکسورهای ما در تایلند زنگ خطر را برای رقبای آسیایی به صدا در آورد، امیدوارم دیدگاه ها به بوکس تغییر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مظاهری: عملکرد بوکسورهای ما در تایلند زنگ خطر را برای رقبای آسیایی به صدا در آورد، امیدوارم دیدگاه ها به بوکس تغییر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید