محمدی: خودمان را آماده هر اتفاقی نموده ایم، اعزام یزدانی اتفاق خوبی برای تیم ملی کشتی بود

به گزارش تور هند ارزان، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: رضا یزدانی می تواند تجربه سال ها حضور در میدان های جهانی را به تیم منتقل کند و یاری حال بچه ها باشد، خصوصا در سنگین وزن؛ اعزام او اتفاق خوبی بود.

محمدی: خودمان را آماده هر اتفاقی نموده ایم، اعزام یزدانی اتفاق خوبی برای تیم ملی کشتی بود

غلامرضا محمدی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی تور هند ارزان در خصوص آمادگی آزادکاران برای حضور در مسابقات جهانی قزاقستان گفت: در این چند ماه تمام کوشش مان را کردیم تا شرایط فنی تیم برای حضور در مسابقات خوب باشد. در 9 ماه گذشته 17 مرحله اردو برگزار کردیم. همواره در جهانی های قبل از المپیک کار سخت است، خصوصا اینکه قزاق ها اولین مسابقه جهانی شان را برگزار می نمایند و این اولین مسابقه کسب سهمیه محسوب می شود و حساسیت خیلی بالاست.

وی ادامه داد: بچه ها به لحاظ روحی و جسمی همه آماده مسابقه هستند، ولی چیزی که تعیین است همه کشورها به قزاقستان می آیند که سهمیه بگیرند و با توجه به اینکه تعداد سهمیه ها نسبت به ریو کمتر شده و یک مرحله کمتر نیز مسابقه گزینشی داریم، کار سخت تر از گذشته نیز می شود. ما تمام توان مان را اینجا می گذاریم تا حداکثر سهمیه را کسب کنیم ولی باید واقع بین بود و پذیرفت مدال که هیچ، کسب سهمیه در بعضی اوزان خیلی سخت است.

محمدی با اشاره به حضور و تاثیرگذاری دولت تورلیخانوف در مسابقات جهانی قزاقستان، گفت: قطعا اینکه میزبان چنین شخصیت تاثیرگذاری را در اتحادیه جهانی دارد، این کار را برای ما سخت تر هم می نماید و ممکن است حضور او روی داوری ها تاثیرگذار باشد، اما امیدوار هستم به گونه ای با این موضوع روبرو شویم که کمترین آسیب را از محل داوری ببینیم.

سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه یکی از مسائل اخیر کشتی گیران ایرانی، شکست در ثانیه های آخر بوده، توضیح داد: در این مدت خیلی روی این موضوع کار کردیم تا بچه ها شرایط را روی تشک مدیریت نمایند. در آسیایی هم این رخ داد و کشتی گیران مان توانستند بهتر از قبل عمل نمایند. تمام این موضوعات به بحث خودباوری برمی شود و اعتماد به نفس آنها می تواند در کنترل مبارزه نقش اساسی داشته باشد. امیدوارم در قزاقستان اتفاقات مثبت رخ دهد.

محمدی تاکید نمود: من به این رقابت ها خوشبین هستم، اینکه از سختی کار می گویم دلیل نمی شود که بچه ها آماده مبارزه و جنگندگی نباشند. همه چیز برمی شود به شرایط مسابقه و آن چیزی که روی تشک رقم خواهد خورد. امیدوارم شروع خوبی در نورسلطان داشته باشیم. استارت کار خیلی مهم است. باید آماده هر اتفاقی باشیم و اگر شکستی حاصل شد، آن را مدیریت کنیم. امیدوار هستم با کمترین ضریب اشتباه پیش برویم.

سرمربی تیم ملی آزاد در خصوص دلیل حضور رضا یزدانی در مسابقات جهانی نورسلطان اظهار داشت: این کار ارزشمندی بود که با نظر کادرفنی تیم ملی و همچنین هماهنگی علیرضا دبیر و نظر مثبت محسن کاوه رخ داد. ما نظرمان این بود که رضا در کنار تیم باشد چراکه در کنار حفظ شأن او، یزدانی سرمایه کشی است که حضورش در مسابقات می تواند برای ما اتفاق خوبی باشد. او در کنار بچه ها خواهد بود و می تواند به تیم یاری کند. رضا می تواند تجربه سال ها حضور در میدان های جهانی را به تیم منتقل کند و یاری حال بچه ها باشد، خصوصا در سنگین وزن.

غلامرضا محمدی در خاتمه گفت: تیم یکدلی داریم. با بچه ها صحبت نموده ایم، انسجام تیمی می تواند اتفاقات مثبتی را در نورسلطان رقم بزند. هرچند که کشتی رشته ای انفرادی است اما هروقت کشتی ما به انسجام رسیده، بهترین نتایج به دست آمده است. این همدلی در تیم کشتی آزاد کاملا مشهود است، حالا دیگر به مسابقات جهانی رسیده ایم و امیدوار هستیم که سربلند از آن بیرون بیاییم. دعا می کنیم تیم کشتی فرنگی شروع خوبی داشته باشد و مسابقات را به بهترین شکل ممکن تمام کند تا ما هم با روحیه ای دوچندان رقابت ها را شروع کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 447

به "محمدی: خودمان را آماده هر اتفاقی نموده ایم، اعزام یزدانی اتفاق خوبی برای تیم ملی کشتی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدی: خودمان را آماده هر اتفاقی نموده ایم، اعزام یزدانی اتفاق خوبی برای تیم ملی کشتی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید