فقط 7 ساعت سرکار بمانید!

به گزارش تور هند ارزان، درحالی بعضی دستگاه ها نسبت به ساعت کاری کارکنان خود در زمان مقرر شده از سوی دولت ایراداتی وارد نموده و مشکل ساز شدند که رییس دولت تاکید دارد کارکنان باید بعد از حضور بین 7:30 تا 14:30 محل کار خود را ترک نموده و هیچکس نمی تواند مانعی ایجاد کند.

فقط 7 ساعت سرکار بمانید!

به گزارش خبرنگاران، با شیوع ویروس کرونا از اسفندماه بود که تغییراتی در رفت و آمد و زمان حضور کارکنان اعمال شد و این ساعت در زمان های مختلف متغیر بود؛ به طوری که برای دوره ای برای بعضی سازمان ها از جمله بانک ها بین 8 تا 13 یا برای کارکنان 7 تا 14 پیش بینی شد.

اما از دهم خردادماه که روال حضور کارکنان به صورت عادی و روزانه برگشت و از سوی دولت ابلاغ شد، تاکید بر این بود که کارکنان از ساعت 7:30 تا 14:30 در محل کار خود حضور پیدا نمایند.

براین اساس آنچه طبق تصمیم ستاد ملی کرونا و دولت به دستگاه ها و سازمان ها ابلاغ و لازم الاجرا شد، حضور هفت ساعته در محل کار است. اما با وجود این الزام در مدت اخیر بعضی دستگاه ها و سازمان ها موانعی ایجاد نموده و با توجه به اینکه ساعت موظفی هشت ساعت است مبنای محاسبات را همین میزان تلقی نموده و همین موضوع موجب ایجاد مشکلاتی در زمان حضور کارکنان شد.

این در حالی است که رئیس جمهور در تازه ترین اظهارات خود بر این موضوع تاکید نموده و گفته که وقتی اعلام می کنیم ساعت کاری کارکنان از 7:30 تا 14:30 است باید محاسبات نیز برهمین مبنا صورت بگیرد، به عبارتی در کل روز ساعت موظفی کارکنان با این میزان محاسبه و پر گردد.

روحانی گفته که اعلام ساعت 7:30 تا 14:30 خواسته دولت بوده و خود آن را پذیرفته است؛ بنابراین کارکنان بعد از این ساعت باید محل کار خود را ترک نمایند و سازمان یا دستگاه نمی تواند در این رابطه به آنها ایرادی وارد کند که بگوید که ساعت موظفی پر نشده یا کاستی دارد، پس همین میزان حضور لازم الاجرا بوده و باید به آن پایبند بود.

براین اساس، طبق آنچه رییس جمهور بر آن تاکید نموده هیچ ضرورتی بر حضور بیش از هفت ساعت کارکنان در محل کارشان وجود ندارد و دستگاه ها نمی توانند کارمندان را به زمانی بیش از این الزام نمایند، چراکه به هر صورت کاهش حضور کارکنان و معین زمان بندی در راستای مسائل مربوط به کنترل ویروس کرونا و کاهش حضور در محل کار و ممانعت از ایجاد شلوغی در رفت و آمد در سطح شهر بوده است.

البته دولت طی بخشنامه ای که برای حضور در محل کار را ابلاغ کرد، این شرایط را هم ایجاد کرد تا اگر امکانات لازم برای دورکاری کارکنان فراهم است از این مجوز قانونی استفاده نموده و در شرایط کرونایی موجود حداقل رفت و آمدها و تجمع ها در سازمان ها و دستگاه های اجرایی ایجاد گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1209

به "فقط 7 ساعت سرکار بمانید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقط 7 ساعت سرکار بمانید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید