فرماندهی ستاد مقابله با کرونا به استانداران داده گردد

به گزارش تور هند ارزان، با شیوع ویروس کرونا و ضرورت اتخاذ اقدامات پیشگیرانه در برابر همه گیری سریع این ویروس از جمله لغو تجمع ها و برنامه های گروهی ستادهای استانی مقابله با کرونا تشکیل شد که ریاست آن برعهده روسای دانشگاه های علوم پزشکی است که از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب می شوند. با این حال رئیس اتاق تهران در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور خواهان ارتقای سطح ریاست این ستادها به استاندار شده است.

فرماندهی ستاد مقابله با کرونا به استانداران داده گردد

مسعود خوانساری در نامه ای که به اسحاق جهانگیری نوشته، با اشاره به تجربه خود در مدیریت بحران، عنوان نموده است که توانمندی ستادهای استانی در مقابله با کرونا منوط به ارتقا سطح ریاست آن به استانداران است که مسئول تامین استان و عالی ترین مرجع تصمیم گیری در سطح استان هستند. هم چنین با توجه به ضرورت بهره برداری از تخصص و علم روسای دانشگاه علوم پزشکی، دبیری این ستادها نیز بر عهده آنها گذاشته شود.

رئیس اتاق تهران این نامه را پس از ملاقات و گفت وگو با علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران نوشت. علیرضا زالی و هیات همراهش امروز درحالی در اتاق بازرگانی تهران مهمان مسعود خوانساری بودند، که اتاق تهران از چند روز قبل اقداماتی را برای تامین مواد مورد احتیاج کادر درمان در بیمارستان ها و مراکز درمانی با یاری بنگاه ها و تشکل های بخش خصوصی شروع نموده است.

زالی در این ملاقات با اشاره به حضور فعالانه اتاق بازرگانی تهران و فعالان بخش خصوصی در طراحی مقابله با ویروس کرونا در شرایط کنونی با وجود مخاطراتی که متوجه آنهاست، این حضور را قابل تقدیر دانست و ابزار امیدواری کرد که با استفاده از ظرفیت های چابک، چالاک و غیربوروکراتیک بخش خصوصی و با یک انسجام درونی در مقابله با پدیده شوم کرونا پیروزی حاصل شود.

متن نامه رئیس اتاق تهران به معاون اول رئیس جمهور به توضیح زیر است:

جناب آقای دکتر جهانگیری

معاون اول محترم رئیس جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

ستادهای استانی مقابله با کرونا با تدبیر دولت و با ریاست مدیران دانشگاه های علوم پزشکی استان ها تشکیل شده است. به جهت افزایش کارآمدی و با هدف ارتقاء توان اجرایی ستادهای مذکور و از سویی با توجه به تجربیات گذشته اینجانب در موضوع مدیریت بحران، توانمندی ستادهای مذکور موکول و منوط به ارتقاء سطح ریاست آن از مدیران بخش درمان به استانداران به عنوان رؤسای شورای تامین استان و عالی ترین مرجع تصمیم گیری و اداره در سطح منطقه ای است. لذا پیشنهاد می شود ستاد استانی مقابله با کرونا به ریاست استاندار و دبیری رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی و حضور مقامات عالیرتبه قضایی و امنیتی استان تشکیل و پیشنهادات درمانی مقابله با شیوع کرونا توسط دبیر تقدیم و با تصویب ستاد، توسط ریاست ستاد استان به نحو لازم الاجرا ابلاغ شود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 959

به "فرماندهی ستاد مقابله با کرونا به استانداران داده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندهی ستاد مقابله با کرونا به استانداران داده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید