شمال تا جنوب خوزستان مشکل آب شرب دارد

به گزارش تور هند ارزان، خبرنگاران/خوزستان رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: از شمال خوزستان تا جنوب استان شاهد مسائل فراوانی در بحث آب شرب هستیم و دولت و مسئولان استانی باید بیش از پیش به مساله آب شرب خوزستان رسیدگی نمایند.

شمال تا جنوب خوزستان مشکل آب شرب دارد

سیدکریم حسینی در گفت وگو با تور هند ارزان، با اشاره به تنش های آبی در خوزستان اظهار کرد: نقاط مختلفی در خوزستان دارای مشکل آب شرب هستند و این مسائل به ویژه در روستاها بسیار بیشتر است به شکلی که بر اساس گزارش آبفای خوزستان، بیش از 700 روستا مشکل آب دارند.

وی اضافه نمود: از شمال خوزستان تا جنوب استان شاهد مسائل فراوانی در بحث آب شرب هستیم و دولت و مسئولان استانی باید بیش از پیش به مساله آب شرب خوزستان رسیدگی نمایند.

حسینی با بیان اینکه مساله آب به عنوان اولویت اساسی مجمع نمایندگان استان پیگیری می گردد، توضیح داد: اولین وزیری که مجمع نمایندگان خوزستان با ایشان نشست برگزار کرد، وزیر نیرو بود تا موضوعات مربوط به آب را از وی پیگیری کنیم. در این جلسه، دغدغه و مطالبه اولویت دار نمایندگان خوزستان با وزیر نیرو مطرح شد.

وی گفت: طرح های به اتمام نرسیده ای در حوزه انتقال آب از پشت سدها به شهرها و روستاهای خوزستان وجود دارد که پیگیر به پایان رسیدن این طرح ها هستیم. همچنین با توجه به اینکه بخش زیادی از شبکه های آبرسانی در خوزستان فرسوده هستند، پیگیر نوسازی این شبکه ها هستیم.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در خصوص نحوه آبرسانی در خوزستان نیز اضافه نمود: نقاطی در خوزستان وجود دارد که با اندک هزینه ای می توان از نظر کمی و کیفی آب مورد احتیاج آن ها را تامین کرد. انتظار داریم شرکت آبفای خوزستان نسبت به این کار ارزشمند اقدام کند تا بخشی از مسائل مردم خوزستان در بعضی از مناطق مرتفع گردد.

وی اعلام کرد: اولویت اول مجمع نمایندگان خوزستان مساله آب است و در این زمینه به شکل عملی و میدانی پیگیر این مسائل خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1197

به "شمال تا جنوب خوزستان مشکل آب شرب دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمال تا جنوب خوزستان مشکل آب شرب دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید