سرکه سیب و خواص شگفت انگیز آن برای سلامت، درمان و زیبایی

به گزارش تور هند ارزان، انسان قرن هاست توانسته است به شیوه های مختلف از مواد غذایی اطراف خود برای مصارف متفاوت استفاده کند که یکی از آن ها فراوری سرکه از میوه ها و مواد غذایی است. سرکه سیب یکی از این سرکه هاست که قدمت بسیار زیادی دارد و حتی بقراط حکیم یونانی قرن چهارم پیش از میلاد اشارات متعددی به خواص این نوع سرکه در درمان و سلامتی نموده است. از آن موقع تا به امروز سرکه سیب خواص و مزایای خود را در مصارف مختلفی از جمله غذایی، درمانی، زیبایی و حتی دامپزشکی به اثبات رسانده است. سرکه سیب دقیقاً چیست و چه خواصی برای سلامتی، درمان و زیبایی دارد؟ آیا استفاده از سرکه سیب همواره مفید است یا اینکه عوارض جانبی خواص خود را دارد؟ اگر شما نیز علاقمند هستید تا با خواص شگفت انگیز سرکه سیب آشنا شوید، این نوشته می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار بدهد.

سرکه سیب و خواص شگفت انگیز آن برای سلامت، درمان و زیبایی

به گزارش خبرنگاران، سرکه، مایع ترشی است که از اکسید شدن اتانول موجود در آب بعضی از میوه ها و مواد غذایی حاصل می گردد. معمولاً 3 تا 5 درصد از حجم سرکه ها اسید سیتریک است؛ اما باید توجه داشت که سرکه های طبیعی، اسید تارتریک و اسید سیتریک کمتری دارند. سرکه طبیعی افزون بر داشتن آنتی بیوتیک های طبیعی پس از تخمیر دارای اسید آمینه های بیولوژیک می گردد و به همین خاطر از گذشته به عنوان یک چاشنی غذایی و بعلاوه ماده ای درمانی مورد استفاده قرار می گرفته است. در این میان سرکه سیب شاید یکی از پرکاربردترین نوع سرکه از گذشته های دور باشد.

سرکه سیب خود در یک فرآیند دو مرحله ای فراوری می گردد. ابتدا سیب ها را خرد یا له می نمایند و با مخمر ترکیب می نمایند تا قند موجود در آن ها به الکل تبدیل گردد. در مرحله دوم باکتری به این ماده به دست آمده اضافه می گردد تا الکل را به اسید استیک تبدیل کند. این روش سنتی فراوری سرکه سیب به طور معمول در حدود یک ماه طول می کشد تا محصولی با کیفیت به دست بیاید. در این محصول به دست آمده اسید استیک ترکیب اصلی و فعال سرکه سیب به شمار می رود. اسید استیک ترکیبی نارنجی رنگ با طعم ترش و بویی قوی است که حدود 5 تا 6 درصد سرکه سیب را تشکیل می دهد.

ترکیبات شیمیایی سرکه سیب

سرکه سیب حاوی اسید استیک بالایی است که اثرات بیولوژیکی قوی دارد. سرکه در یک فرایند دو مرحله ای ساخته می گردد. در گام اول در اثر مخمر قند های موجود در سیب تخمیر و به الکل تبدیل می گردد. در مرحله دوم باکتری ها روی محلول الکل اثر می گذارند و سبب تخمیر الکل و تبدیل آن به اسید استیک، یک ترکیب اصلی فعال در سرکه می گردد. سرکه سیب حدودا دارای 3 کالری در هر قاشق غذاخوری است. بسیاری از ویتامین ها و یا مواد معدنی در آن وجود دارد؛ اما حاوی اندازه بسیار کمی از پتاسیم است. کیفیت سرکه سیب به خاطر بعضی از اسید های آمینه و آنتی اکسیدان های موجود در آن است. سرکه سیب علاوه بر خوشمزه بودن در ترشی خانگی، ترشیجات و سس سالاد استفاده می گردد. برای قرن ها از سرکه در پخت و پز و بعلاوه درمان های سنتی استفاده شده است. با نگاهی دقیق تر به مواد تشکیل دهنده سرکه سیب از خواص آن اطمینان خواهیم یافت. مواد مغذی موجود در این سرکه عبارت اند از:

منیزیوم

آهن

فسفر

منگنز

اسید های آمینه

آنتی اکسیدان ها

3 کالری انرژی به ازای هر قاشق غذاخوری

طبع سرکه سیب

نه فقط سرکه سیب که همه سرکه ها از انواع دیگر میوه های شیرین همانند سرکه انگور (مویز)، خرما، عسل، شیره نیشکر و شیره انگور دارای دو پایه مزاجی مختلف هستند. پایه مزاجی گرم به دلیل ماده اولیه شیرینی که از آن ساخته شده اند، پدید می آید و پایه مزاجی سرد به دلیل طعم ترش و تیزی آن متفاوت از پایه دیگر به نظر می رسد؛ اما بین این دو طبع متضاد طبع سرد سرکه غالب است. سرکه ها به طور کل مزاج سرد و خشکی دارند و به همین خاطر در درمان بسیاری از ضایعات پوستی مثل جوش و لک و درمان بعضی بیماری ها مثل کبد چرب و چاقی مؤثرند.

در این میان سرکه سیب که در ظاهر بیشتر از بقیه معده را اذیت می نماید، خاصیت لاغرنمایندگی و ضدجوش بیشتری نسبت به بقیه سرکه ها دارد. پس از آنجایی که طبع سرکه سیب سرد و خشک است، خوردن آن چندان به افراد بلغمی و سوداوی که به ترتیب سرد و تر و سرد و خشک هستند، توصیه نمی گردد. افراد دموی و صفراوی می توانند با خیال راحت آن را مصرف نمایند و طبع شان تعدیل هم می گردد؛ اگرچه باز هم افراد صفراوی باید احتیاط نمایند. در میان طبایع چهارگانه سرکه سیب بیشتر از همه برای افراد دموی مفید است که دچار اضافه وزن دموی شده اند.

خواص درمانی و سلامت سرکه سیب

سرکه سیب یک محصول ارگانیک به شمار می رود که پایه اصلی آن اسید استیک است. این اسید به عنوان یک اسید ضعیف طبقه بندی می گردد و مسئول بسیاری از آثار مفید سرکه سیب است. بنابر پژوهشی که در نشریه Critical Reviews in Food Science and Nutrition منتشر شد، این اسید می تواند تأثیرات بسیار مفیدی برای سلامتی و درمان بسیاری از عوارض داشته باشد. ازجمله تأثیرات درمانی و سلامتی سرکه سیب عبارت اند از:

1. کاهش کلسترول خون: سطح بالای کلسترول خون می تواند باعت افزایش حمله قلبی و سکته مغزی گردد. بعضی شواهد حاکی از آن است که مصرف سرکه سیب می تواند به کاهش کلسترول و تری گلیسیرید یاری کند. محققان طی یک مطالعه 12 هفته ای دریافتند شرکت نمایندگانی که روزانه سرکه سیب خوردند، وزن بیشتری کم کردند؛ در نتیجه اندازه کلسترول خون در آن ها نیز کمتر شده است.

2. کاهش قند خون: ادعا می گردد که سرکه سیب به کنترل سطح قند خون افراد دیابتی یاری می نماید. بعضی از تحقیقات نشان داده اند که مصرف سرکه سیب پس از یک وعده غذایی با کربوهیدرات بالا می تواند حساسیت به انسولین را به اندازه 34% بهبود بدهد و سطح قند خون را به اندازه قابل توجهی کاهش دهد. اگر برای دیابت دارو مصرف می کنید، باید پیش از خوردن سرکه سیب با پزشکتان مشور کنید.

3. درمان گلو درد: سرکه سیب روش خانگی محبوبی برای درمان گلودرد است. تصور می گردد که خواص آنتی باکتریال آن می توانند باکتری های مضر را از میان ببرند، هرچند شواهدی دال بر صحت این موضوع وجود ندارد. اگر می خواهید این مورد را در خانه امتحان کنید، سرکه سیب را با آب مخلوط و آن را غرغره کنید.

4. درمان سینوزیت: هیچ چیز خسته نماینده تر و ناراحت نماینده تر از بینی گرفته نیست. با سر کشیدن مخلوط آب و سرکه سیب سینوس های خود را پاک کنید و نفس راحت بکشید. همان طور که سرکه سیب از فعالیت باکتری های رشد دهنده میکروب های عامل گلودرد جلوگیری می نماید، می توانید از رشد باکتری های سینوس های خود جلوگیری کنید. علاوه بر این پتاسیم موجود در سرکه سیب می تواند بلغم هایی را که در بینی شما خانه نموده اند، کوچک کند.

5. تقویت سیستم ایمنی بدن: فلور (flora) روده بخش بزرگی از سیستم ایمنی بدن را تشکیل می دهد. بهبود شرایط رشد باکتری های مفید با سرکه سیب می تواند به ارتقای ایمنی بدن یاری کند. مالیک اسید (جوهر سیب) موجود در سرکه سیب یک اسید ضد ویروس قوی است. افرادی که به صورت روزانه سرکه سیب می خورند، کمتر دچار سرماخوردگی می شوند و شاید یکی از دلالیل آن همین مسئله باشد.

6. درمان آلرژی های فصلی: یکی دیگر از خواص سرکه سیب درمان آلرژی است. سرکه سیب مخاط را از بدن خارج می نماید و به زهکشی لنفاوی یاری می نماید. سرکه سیب بعلاوه از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می نماید و می تواند سینوس ها را پاک کند. برای درمان آلرژی 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب حل کنید و روزانه 3 بار میل کنید.

7. سم زدایی (تنظیم سطح PH): خواص سرکه سیب به بدن یاری می نماید که سطح PH قلیایی سالم را حفظ کند و اسیدی شدن و اثرات نامطبوع آن روی بدن را به تدریج از بین ببرد؛ بعلاوه در طول فرآیند اکسیداسیون خون را پاک می نماید.

8. درمان اسهال: محتوای پکتین در سرکه موجب می گردد تا فرد علائم اسهال را با توجه به تشکیل فیبر های جامد مهار کند. علاوه بر این پکتین یک پوشش محافظ برای تسکین پوشش روده بزرگ را تشکیل می دهد. تعدادی از افراد ادعا می نمایند این تونیک معجزه آسا می تواند بلافاصله بعد از 20 دقیقه اثر خود را نشان بدهد.

9. درمان آسم: به طور سنتی بسیاری از افراد معتقدند که آسم مزمن می تواند با بهره وری از خواص سرکه سیب یا با استفاده از پد های خیس شده سرکه روی ناحیه مچ دست خود تسکین بیابند. تایید خواص سرکه برای درمان آسم نیز همچنان نیازمند پژوهش های بیشتری است.

10. پیشگیری از سرطان: تونیک موجود در سرکه سیب می تواند به خنثی سازی رادیکال های آزاد که موجب ایجاد و ابتلا به سرطان می شوند، یاری کند. محتوای بتاکاروتن این ماده غذایی به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می نماید و به طرز موثری رادیکال های آزاد تشکیل شده به وسیله اکسیداسیون را خنثی می نماید. رادیکال های آزاد بدن موادی مضر هستند که می توانند سبب آسیب جدی به سلول های خونی شوند.

11. یاری به کاهش وزن: نتایج آنالیز های اجرا شده روی انسان نشان داده است که مصرف متعادل سرکه سیب باعث افزایش احساس سیری می گردد؛ درنتیجه جذب کالری کاهش پیدا می نماید و روند لاغری شتاب بیشتری می گیرد. نتایج پژوهشی که در Journal of the American Dietetic Association به چاپ رسیده است، نشان می دهد که مصرف سرکه سیب بعد از مصرف غذای حاوی قند بالا باعث افزایش احساس سیری می گردد. محققان بعلاوه مشاهده کردند افراد شرکت نماینده در این آنالیز ها در طول روز 200 تا 275 کالری کمتری مصرف کردند. از این گذشته نتایج پژوهش دیگری که در Bioscience, Biotechnology and Biochemistry به چاپ رسیده است؛ نیز حاکی از این است که مصرف روزانه سرکه سیب کاهش چربی های شکمی را در افرادی که شکم بزرگی دارند، استارت می زند.

12. سفید کردن و رفع بوی بد دهان: سرکه سیب نقش مؤثری در کاهش بوی بد دهان و لکه های روی دندان ها دارد. کافی است هر روز با سرکه سیب دهان خود را شستشو بدهید. برای نتیجه گیری بهتر می توانید با یک قاشق چای خوری جوش شیرین مسواک بزنید و پس از شستشوی دهان از سرکه سیب بهره ببرید.

خواص سرکه سیب برای زیبایی و پوست

سرکه سیب علاوه بر خواص درمانی که دارد، باوجود ترکیبات شیمایی خاص خود می تواند در زمینه زیبایی پوست نیز اثرگذار باشد. سرکه سیب یکی از قوی ترین و برترین پاک نماینده ها و لایه بردار های پوست است؛ بنابراین شما می توانید بدون صرف هزینه ای هنگفت صاحب پوستی زیبا و سالم و بدون لک شوید. سرکه سیب سرشار از موادی به نام آلفاهیدروکسی و اسید های قدرتمند است. این ماده قادر است سلول های مرده پوست را پاک سازی و پوست را احیا کند.

مهم ترین فواید سرکه سیب برای زیبایی پوست عبارت اند از:

1. رفع لکه های پوستی: معمولا با افزایش سن بعضی لکه های پوستی به تدریج روی پوست صورت افراد پدیدار می شوند و بعد از استفاده از سرکه سیب کاملا رفع می گردند. به همین منظور می توانید با یک پنبه کمی سرکه سیب رقیق را روی پوست صورتتان و مستقیم روی لکه های تان بمالید و بعد از 20 الی 30 دقیقه که روی آن ها ماند، آن را بشویید. این کار را باید یک تا دو بار در روز انجام بدهید.

2. رفع آکنه و جوش: امروز به دلیل تغذیه نامناسب و آلودگی های هوا اندازه بروز آکنه و جوش در بین افراد افزایش یافته است، به همین خاطر شرکت های تجاری بسیاری برای محصولات گران قیمت آرایشی بهداشتی خود که خواص ضدجوش و آکنه دارند، تبلیغات گسترده ای دارند. با این حال بسیاری از متخصصان پوست و مو و زیبایی استفاده از سرکه سیب را برای از بین بردن جوش ها و آکنه ها پیشنهاد می نمایند. سرکه طبیعی موجب باز کردن منافذ طبیعی پوست می گردد؛ بنابراین از ایجاد آکنه و جوش جلوگیری می نماید و به پوست فرد اجازه می دهد تا بهتر تنفس کند؛ درنتیجه سبب درمان جوش و اکنه می گردد. سرکه سیب حاوی ماده ای به نام اسید مالیک است که این ماده خواص ضد باکتری، ضد قارچ و ضد ویروسی دارد و بدین ترتیب از بروز عفونت و جوش های پوستی جلوگیری می نماید. سرکه سیب چربی اضافی پوست را می گیرد؛ بعلاوه PH پوست را تنظیم و به این شکل چربی پوستتان را متعادل می نماید که نتیجه آن حذف جوش و آکنه از پوست است.

3. از بین بردن زگیل: همانطور که در خصوص آکنه گفته شد، تصور می گردد که سرکه سیب ماده ای طبیعی برای از میان بردن زگیل هاست. دلیل این موضوع خاصیت اسیدی آن است. باید توجه داشته باشید که این روش درد زیادی دارد و بعضی از افرادی که آن را امتحان نموده اند، از بی حسی موضعی استفاده نموده اند.

4. تونر صورت: ادعا می گردد که سرکه سیب در درمان مسائل پوستی و کاهش علائم پیری موثر است. به همین خاطر بسیاری از افراد از آن برای بهبود پوستشان استفاده می نمایند. دستور تهیه کلی این است که 1 واحد سرکه سیب را با 2 واحد آب مخلوط کنید؛ سپس آن را با استفاده از پنبه به صورتتان بزنید. اگر پوستتان حساس است، این محلول را رقیق تر کنید.

5. کاهش چین و چروک پوست: با بالا رفتن سن علاوه بر بالا رفتن تجربه علائم فیزیکی مثل چین و چروک پوست نیز نمایان می گردد. آنتی اکسیدان موجود در سرکه سیب می تواند از پیری زودرس جلوگیری کند و حتی به کاهش سرعت پیری نیز یاری کند. توانایی سرکه سیب در حفظ تعادل بازی/ اسیدی در بدن نیز نقش مهمی در این زمینه ایفا می نماید.

6. رفع خارش پوست: اگر دلیل خارش پوست هر چیزی مثلا نیش پشه یا پیچک سمی یا حساسیت به برگ یک گیاه خاص باشد، سرکه سیب می تواند این آثار دردناک و آزاردهنده را به تدریج کاهش بدهد و در نهایت به کلی آن را از بین ببرد. برای این منظور تنها کافی است اندازهی از این سرکه را روی محل خارش بمالید و صبر کنید که سرکه سیب تاثیر خود را بگذارد.

خواص سرکه سیب برای سلامت مو

خواص سرکه سیب برای مو نیز شگفت انگیز است و در گذشته از این ماده گیاهی برای شست و شوی مو ها استفاده می کردند. اخیرا نیز به افرادی که دارای مسائل مربوط به مو مانند خارش کف سر و موخوره و .. هستند، پیشنهاد می گردد که از سرکه سیب استفاده نمایند.

بعضی از شایع ترین خواص سرکه سیب برای سلامت مو عبارت اند از:

1. رفع ریزش مو: دلیل ریزش مو می تواند عوامل مختلفی از فشار های فیزیکی و عاطفی تا افزایش سن، تغییرات هورمونی، کمبود پروتئین و بعضی از ویتامین ها داشته باشد. پیش از این گفتیم که سرکه سیب دارای آنزیم ها، آمینو اسیدها، مواد معدنی و ویتامین های مفیدی است و خواص درمانی زیادی دارد. سرکه سیب با خواص ضد التهابی و ضد میکروبی که دارد، می تواند مناطقی از سر را که دچار ریزش مو شده اند، تحریک و سبب رویش دوباره مو گردد.

2. درمان شوره سر: درمان های زیادی برای شوره سر به صورت طبیعی وجود دارد که از جمله آن ها سرکه سیب است. قدرت اسیدی سرکه سیب اصلی ترین عاملی است که به درمان شوره سر یاری می نماید. برای رسیدن به این هدف کافی است که با نسبت برابر آب و سرکه را داخل یک بطری مخلوط کنید؛ سپس آن را روی سر خودتان اسپری کنید و با استفاده از یک حوله مو های خودتان را کاملاً بپوشانید. 15 دقیقه زمان بدهید؛ سپس مو را بشورید و اجازه بدهید خشک گردد. در صورت لزوم می توانید برای جلوگیری از خشکی مو و پوست سر از چرب نماینده مو بهره ببرید.

3. نرم نماینده و درخشان نماینده مو: از سرکه سیب می توان به عنوان نرم نماینده و درخشان نماینده طبیعی مو نیز استفاده کرد. یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را با 1 فنجان آب مخلوط کنید و پس از شستن سر با شامپو سرتان را با این محلول نیز بشویید. برای گرفتن نتیجه بهتر این کار را سه بار در هفته انجام بدهید.

4. درمان موخوره: سرکه سیب با نرم کردن مو ها از موخورده و شنمایندگی پایین مو ها جلوگیری می نماید. دلیل موخوره استفاده از مواد شیمیایی و خشکی مو است. سرکه سیب با تقویت ریشه مو ها و تنظیم ph پوست سر باعث رفع موخوره می گردد. بعد از شامپو زدن موهای تان را با سرکه سیب بشویید و یک الی دو دقیقه بگذارید روی موهایتان بماند؛ سپس موهای تان را خوب آبکشی کنید.

5. بستن منافذ اضافی پوست سر (تخلخل): تخلخل طبیعی موجب حفظ رطوبت مو ها می گردد و از خشکی بیش از حد آن ها جلوگیری می نماید. حال اگر منافذ پوست بیشتر از حد طبیعی باشد، مو ها رطوبت خود را زود از دست می دهند و خشک و شنماینده می شوند. اسیدی بودن سرکه سیب موجب بسته شدن منافذ پوست سر و حفظ بیشتر رطوبت مو ها و نرمی و مرطوب بودن آن ها می گردد.

عوارض جانبی مصرف بیش از حد سرکه سیب

سرکه سیب تقریبا برای تمامی افراد قابل استفاده است، در صورتی که شما آن را بیش از حد مصرف کنید، ممکن است موارد زیر را تجربه کنید:

1. فرسایش مینای دندان: سرکه سیب به دلیل دارا بودن محتوای اسیدی می تواند در طول زمان مینای دندان ها را از بین ببرد.

2. سوزش گلو: مصرف این ماده غذایی بعلاوه می تواند موجب سوختگی مری گردد. بچه ها نباید سرکه سیب رقیق نشده را مصرف نمایند؛ زیرا سبب ایجاد حس سوزش شدید در گلو می گردد.

3. هیپوگلیسمی: خواص سرکه سیب می تواند سطوح قند خون را کاهش بدهد؛ بنابراین ممکن است لازم باشد دارو های مصرفی برای درمان بیماری دیابت خود را برای جلوگیری از علائم هیپوگلیسمی با مصرف این ماده غذایی تطبیق بدهید و ارزیابی کنید.

4. پایین آمدن سطوح پتاسیم در بدن: در صورت مصرف بیش از حد سرکه سیب این ماده غذایی می تواند موجب کاهش پتاسیم خون و از دست دادن استخوان گردد. با گذشت زمان این امر می تواند موجب بروز پوکی استخوان در فرد گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 فروردین 1402 بروزرسانی: 8 فروردین 1402 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2310

به "سرکه سیب و خواص شگفت انگیز آن برای سلامت، درمان و زیبایی" امتیاز دهید

1 کاربر به "سرکه سیب و خواص شگفت انگیز آن برای سلامت، درمان و زیبایی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرکه سیب و خواص شگفت انگیز آن برای سلامت، درمان و زیبایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید