رفت و آمد در اطراف پاتایا

به گزارش تور هند ارزان، در اطراف پاتایا چگونه رفت و آمد کنید؟

بسیاری از هتل ها، باشگاه ها، کافه ها و مغازه های ساحل پاتایا در منطقه ای متمرکز هستند که وسعتی بیش از چند کیلومتر دارند، به طوری که گشت زنی در اطراف با پای پیاده هم امکان پذیر است. با این حال، امکانات حمل و نقل در اینجا منظم، قابل اعتماد و مقرون به صرفه است به طوری که هر فردی در نزدیکی ساحل می تواند به شما یاری کند. می خواهیم درباره رفت و آمد در پاتایا حرف بزنیم، در ادامه خبرنگاران را همراهی کنید.

رفت و آمد در اطراف پاتایا

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید.

اجاره موتوربرقی در پاتایا

اجاره دهنده ها باید دارای گواهینامه رانندگی معتبر باشند. این به معنای گواهینامه تایلندی و یا هر مجوز بین المللی دیگری است. آژانس اجاره دهنده، مجوز را آنالیز نخواهد کرد اما پلیس ممکن است این کار را انجام دهد و اگر گواهینامه نداشته باشید،200 بات هزینه خواهد داشت. کلاه ایمنی اجباری بوده و سریع ترین راه برای متوقف شدن از سوی پلیس، نداشتن آن است. قانون تایلندی، موتورسیکلت ها را ملزم به داشتن چراغ جلو نموده و باید به طور دائم روشن باشند. تصادفات در پاتایا، شایع است. رانندگی بطور دفاعی تنها راه برای زنده ماندن است و اگر شما قبلا از موتور سیکلت استفاده نکردید بهتر است آن را در جایی دیگر بیاموزید.

تاکسی پاتایا، chocablok با قابلیت شناسایی آسان، یک تاکسی موتور سیکلتی است. اپراتورها جلیقه های رنگارنگ می پوشند و به صورت گشت خیابانی یا اردوگاه در گوشه خیابان و علامت شطرنجی معین می شوند. تعرفه، معمولا بین 30 بات و 40 بات برای سفرهای درون پاتایا است، هزینه ای که ارزان تر از اجاره یک مینی بوس دوطبقه است. از سوی دیگر، مینی بوس دوطبقه، امن تر است چون دیوار فلزی بین شما و خطرات ناشی از تصادفات وجود دارد.

مینی بوس دوطبقه

رایج ترین شکل حمل و نقل در پاتایا، مینی بوس دوطبقه است. وانت-کامیون آبی تیره با دو نیمکت در عقب و پوششی در بالای آن که بیشتر افراد آن را اتوبوس بات می نامند. هزینه کرایه در پاتایا 5 بات است، اما انتظار می رود خارجی ها مجبور به پرداخت 10 بات باشند. اگر چه قیمت گذاری موجب خشم بسیاری از مردم می گردد، مبارزه با سیستم احتمالا ارزش کوشش نخواهد داشت. کرایه ثابت فقط شامل زمانی است که مینی بوس، راستا مشابه با راستا اتوبوس را طی کند. اگر بخواهید شما را به جایی خارج از راستا خودش ببرد، باید سر قیمت مذاکره کنید.

. متداول ترین راستا، اغلب، راهی دایره شکل در امتداد جاده ساحلی، سپس گردش به چپ به جاده جنوب پاتایا به جاده دوم است که دوباره سمت چپ گردش نموده و بصورت موازی با جاده ساحلی ادامه می یابد. زمانی که به میدان دایره دلفین می رسد، دوباره به جاده ساحلی برگشته و سفر دوباره شروع می گردد.

منبع: الی گشت
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 337

به "رفت و آمد در اطراف پاتایا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفت و آمد در اطراف پاتایا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید