خرید اقساطی بازنشستگان در 5 هزار فروشگاه

به گزارش تور هند ارزان، با راه اندازی سامانه بتا بانک رفاه، بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی که حقوق ماهانه آنان به حساب ایشان نزد بانک رفاه واریز می گردد، می توانند برای خرید اعتباری و اقساطی کالا ها و ملزومات مورد احتیاج خود، از تسهیلات اعتباری این بانک استفاده نمایند.

خرید اقساطی بازنشستگان در 5 هزار فروشگاه

به گزارش ایسنا، سامانه بتا از جمله سامانه های آنلاین و کاربردی بانک رفاه است که امکان خرید اقساطی را برای مشتریان فراهم ساخته و به منظور ارائه خدمات به افرادی کاربرد دارد که حقوق شان را از بانک رفاه دریافت می نمایند. در حال حاضر، مهم ترین گروهی که حقوق خود را از این بانک دریافت می نمایند، مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی هستند که می توانند با مراجعه به این سامانه به نشانی https://beta.refah-bank.ir به وسیله رایانه یا گوشی تلفن همراه، نسبت به خرید اعتباری و اقساطی از مراکز طرف قرارداد بانک رفاه اقدام نمایند.

بعلاوه پذیرندگان و فروشگاه های سراسر کشور که تمایل به همکاری با بانک رفاه داشته باشند، می توانند با ورود به سامانه بتا و انجام مراحل نام نویسی و مراجعه به یکی از شعب بانک، در خصوص ارائه خدمات خرید اقساطی و اعتباری به مشتریان این بانک همکاری نمایند.

طرح های اعتباری سامانه بتا شامل دو طرح الماس رفاه و طرح کیف پول الماس است. در طرح الماس رفاه مشتریان به صورت برخط (آنلاین) احراز هویت و اعتبارسنجی شده و بدون احتیاج به مراجعه به شعب بانک، اجازه نامه برداشت اقساط دریافت می نمایند. در این طرح مشتریان می توانند 60 درصد از حقوق دریافتی ماهانه خود را به عنوان اعتبار پرداخت اقساط ماهانه به منظور خرید اقساطی از مراکز طرف قرارداد بانک، به صورت حضوری / غیر حضوری استفاده نمایند. در طرح کیف پول الماس نیز مشتریانی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می نمایند، با فعال سازی این طرح در سامانه بتای بانک رفاه و نصب اپلیکیشن مربوطه، می توانند در کیف پول اپلیکیشن، اعتبار سامانه بتا را دریافت نمایند و با استفاده از اپلیکیشن کیف پول، امکان خرید اقساطی از فروشگاه های طرف قرارداد به صورت حضوری یا آنلاین برای مشتریان مهیا است.

براساس این گزارش، در سال گذشته حدود 270 هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی از تسهیلات خرید اعتباری بانک رفاه برای خرید کالا/خدمات مختلف استفاده نموده و جمعاً از 4 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار خرید اقساطی بهره مند شده اند.

درحال حاضر بیش از 5000 فروشگاه در سراسر کشور در حال همکاری با بانک رفاه در ارائه خدمات خرید اعتباری/اقساطی به بازنشستگان هستند و روند پذیرش فروشندگان و بعلاوه استفاده بازنشستگان از این سامانه درحال توسعه است.

بازنشستگان در هنگام خرید کالا/خدمات می توانند به وسیله سامانه بتا، مجوز کسر اقساط مربوطه را به بانک رفاه بدهند و بانک رفاه در موعد پرداخت حقوق بازنشستگان، اقساط مربوطه را کسر و به حساب فروشنده واریز می نماید. کیف پول خرید اعتباری بانک رفاه کارگران نیز برای استفاده در فروشگاه های طرف قرارداد با همین الگو ایجاد شده و در حال توسعه است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، لازم به ذکر است در سامانه بتا، قبل از هر خرید اعتباری از سوی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی، اعتبارسنجی مشتری و کنترل مواردی، چون عدم وجود چک برگشتی، در قید حیات بودن مشتری، قرار داشتن مشتری در بازه سنی 18 تا 77 سال، عدم انسداد حساب و نداشتن بدهی معوق تسهیلاتی به صورت برخط (آنلاین) کنترل شده و 60 درصد آخرین حقوق واریزی به حساب مشتری به عنوان اعتبار وی محاسبه و نمایش داده می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1402 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2321

به "خرید اقساطی بازنشستگان در 5 هزار فروشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید اقساطی بازنشستگان در 5 هزار فروشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید