خبرنگاران راه اندازی پویش نور، شهر، امید به مناسبت نیمه شعبان در تهران

به گزارش تور هند ارزان، تهران-خبرنگاران-مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در تشریح برنامه های این نهاد به مناسبت نیمه شعبان و ولادت حضرت ولی عصر(عج)، گفت: به این مناسبت در پویش نور، شهر، امید از مردم دعوت می کنیم تا در پشت پنجره ها یا بالکن منازل خود چراغی روشن نمایند.

خبرنگاران راه اندازی پویش نور، شهر، امید به مناسبت نیمه شعبان در تهران

به گزارش خبرنگاران از اعلام روز یکشنبه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، محی الدین فاضلیان اظهارداشت: نیمه شعبان در تهران به نور و آذین بندی گره خورده است، سنتی که بدون دخالت و تصدی گری فضای حاکمیتی مردم خود آن را ایجاد می کردند و گاهی نیز توانسته موثر باشد و خاطرات کودکی تا امروز ما را بسازد.

وی گفت: بنابراین در نظر داریم پویش نور، شهر، امید که از میلاد امیرالمومنین(ع) آغاز نموده ایم را ادامه داده و مردم را دعوت کنیم که با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم در خانه ماندن، در پشت پنجره ها و یا بالکن منازل خود چراغی روشن نمایند، همچنین شهرداری کاروان های توام با موسیقی را با یک طراحی متفاوت در کوچه و خیابان ها به گردش درخواهد آورد.

فاضلیان اضافه نمود: سازمان زیباسازی شهرداری نیز اقداماتی مبنی بر آذین بندی و چراغانی انجام خواهد داد و در روز نیمه شعبان جشن موسیقیایی در تهران برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران بیان نمود: معتقدم هر دخالت و تصدی گری در کار و سنتی که مبتنی بر حرکت مردم بوده است، آن را از بین خواهد برد، ممکن است در فضای جشن و شادی نیمه شعبان در کنار مردم قرار بگیریم تا آن را تقویت کنیم اما دخالتی در این فضاها نخواهیم کرد.

فاضلیان با بیان اینکه در آغاز این پویش به مساجد، کسبه و ساختمان های شهرداری اقلامی داده می گردد که در اختیار مردم قرار گیرد، اظهارداشت: این اقلام برای شهرداری بار اقتصادی خواهد داشت و در سطح شهر نیز جلوه گر نخواهد بود و تنها برای آغاز این پویش تدارک می بینیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1656

به "خبرنگاران راه اندازی پویش نور، شهر، امید به مناسبت نیمه شعبان در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران راه اندازی پویش نور، شهر، امید به مناسبت نیمه شعبان در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید