جدول رنگ بندی شهرستان های نارنجی و قرمز کشور اعلام شد

به گزارش تور هند ارزان، تهران (پانا) - کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در اطلاعیه شماره 5 خود، ضمن اعلام جدول رنگ ­بندی شهرستان­ های نارنجی و قرمز کشور از تاریخ 25 اسفند تا 15 فرودین 1400 بر ممنوعیت مسافرت از و به شهرهای نارنجی و قرمز تاکید نمود.

جدول رنگ بندی شهرستان های نارنجی و قرمز کشور اعلام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور در این اطلاعیه آمده است: ضمن تبریک حلول ماه مبارک شعبان و اعیاد سراسر نور و سرور این ماه و همچنین تهنیت و شادباش پیشاپیش فرا رسیدن سال نو و بهار طبیعت، در ابتدا ضروری است از همراهی، همدلی، همکاری و عنایت ویژه آحاد مردم عزیز (اصحاب رسانه، اصناف، صداوسیما و...) صمیمانه تشکر نماییم که بار دیگر، مسئولین و خادمین خود را در عرصه مدیریت بیماری کووید 19 تنها نگذاشتند تا شاهد روزهای تلخ و تاسف آور بیش از این نباشیم.

این اطلاعیه می افزاید: هر ساله فرارسیدن نوروز و بهار طبیعت شروع یک جنبش زیبا در ایرانیان بوده که با برپایی آداب و رسوم سنتی و تکریم شعائر دینی و اخلاقی اقدام می­ کردند سال جاری اما به دلیل شیوع ویروس و مخاطرات جدی آن بر سلامت تک تک شهفرایندان، این رویداد زیبا و عظیم را با چالش جدی روبرو کرد. همانگونه­ که استحضار دارید، یکسال از تجربه مدیریت بیماری کرونا می­ گذرد که دستاوردهایی گرانقدر اما به بهای سنگین رقم زده است.

در این اطلاعیه آمده است: خادمین شما، ماه­ ها قبل از رسیدن موعد نوروز برنامه­ ریزی این ایام را در دست اقدام داشته اما بخاطر غیرقابل پیش­ بینی بودن فرایند بیماری کووید 19، تمام تصمیمات تحت­ الشعاع آن قرار ­گرفت. به ­همین دلیل نیز احتمالات و سناریوهای مختلف پیش­ بینی تا متناسب با شرایط بیماری در کشور، اجرایی گردد.

این اطلاعیه می افزاید: با همراهی و مساعی دلسوزانه همه شما عزیزان، برابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرایط شهرها از منظر بیماری به نقطه خوبی رسیده، اگرچه این امر بسیار شنماینده بوده و هرآن امکان اوجگیری بیماری به­ خصوص ویروس جهش یافته وجود دارد.

در این اطلاعیه آمده است: برابر تکلیف قانونی مصوب در ستاد ملی، مسافرتاز و به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است، بر همین اساس، مقرر شد تا لیست آخرین شرایط شهرها در 25 اسفند ماه به استحضار ملت شریف رسانده گردد. در این راستا اطلاعیه حاضر ضمن اعلام لیست مذکور، نکات مهم ذیل را نیز اعلام تا به صورت جدی از سوی همه مردم مورد توجه و رعایت قرار گیرد:

- اگرچه شرایط بیماری در شهرها فرایند مطلوبی پیدا نموده اما با توجه به وجود ویروس جهش یافته در 29 استان، این شرایط بسیار شنماینده است. هرگونه تحرک، جابجایی، برگزاری دورهمی، تردد و تجمع، می ­تواند نه­ تنها برای تک تک مردم بلکه برای همه کشور خطرات جدی به همراه داشته باشد. لذا از همه عزیزان درخواست می­گردد تا مسئولین را در ادامه این جهت کمک رسانده و سفر را به زمان مناسب موکول نمایند.

- بار دیگر تاکید و یادآوری می­ گردد که مسافرت از و به شهرهای نارنجی و قرمز برابر لیست ذیل، ممنوع است.

این اطلاعیه افزوده است: چنانچه مردم عزیز قصد سفر ضروری دارند، درخواست می ­گردد به نکات ذیل توجه ویژه داشته و با رعایت آنها از سلامت خود و خانواده صیانت نمایند حتی­ المقدور با خودروی شخصی مسافرت نمایند، از شرایط سلامت خود و خانواده اطمینان کامل داشته و بعد برنامه ­ریزی سفر نمایند، از برگزاری دورهمی خانوادگی به شدت بپرهیزند، از تجمع و ترددهای غیرضرور خودداری گردد، دستورالعمل رعایت سلامت و بهداشت در سفر که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شده را به صورت جدی رعایت نمایند،

در صورت اعلام تغییر فرایند بیماری در شهرها، ظرف کمترین زمان ممکن افراد غیربومی اقدام به بازگشت نمایند و افرادی ­که از شرایط بیماری خود اطلاع دارند (تست مثبت) به هیچ عنوان اقدام به تردد و عزیمت به مسافرت ننمایند.

در این اطلاعیه آمده است: چنانچه شرایط هریک از شهرهای زرد و آبی در طول مدت ایام تعطیلات به شرایط نارنجی و قرمز تغییر یابد، کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی نسبت به اعلام شرایط به ستاد استانی اقدام می نماید.

این اطلاعیه می افزاید: در سرانجام ضمن تاکید مجدد در مورد انجام سفر در زمان مناسب، با اطمینان خاطر و به دور از کرونا، این نکته را یادآور می­ گردد که عزیزان ما در مراکز درمانی و بهداشتی به عنوان سربازان خط مقدم مبارزه با این ویروس، در سال گذشته با ایثار و فداکاری و به خطر انداختن جان خود کوشش فراوانی کردند تا شرایط بیماری به شرایط حال حاضر برسد. قطعاً باتوجه به کوشش­ های دولت محترم و پیگیری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امر واردات و فراوری واکسن، بی­ شک همه عزیزان اذعان می نمایند که استمرار شرایط فعلی طی چند ماه آینده و انجام واکسیناسیون می تواند فرصت مناسب ایمن و مطمئن را در ماه­ های نه چندان دور فراهم کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1626

به "جدول رنگ بندی شهرستان های نارنجی و قرمز کشور اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدول رنگ بندی شهرستان های نارنجی و قرمز کشور اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید