فراوری در شرایط کنونی سختی های خود را دارد

به گزارش تور هند ارزان، ناصر فغفوری ظهر سه شنبه در مراسم معرفی و تجلیل از صادرکنندگان برتر استان که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی زنجان برگزار گشت، با بیان اینکه امر فراوری و فعالیت های مالی در شرایط کنونی، سختی های خود را دارد و معتقدیم این سختی ها نسبت به گذشته دوچندان شده است، اضافه نمود: با توجه به شرایط کنونی و پیش رو، فراوریکنندگان و صادرکنندگان مسائل زیادی نسبت به گذشته متحمل می شوند.

فراوری در شرایط کنونی سختی های خود را دارد

وی با یادآوری اینکه بخشی از این مسائل به تحریم ها و البته بخش اعظمی از آن نیز به قوانین و مقرراتی که وضع شده و در سیستم اداری کشور باقی مانده است، برمی شود، ادامه داد: امروز باید شرایطی را فراهم کنیم که فراورینمایندگان و صادرنمایندگان بتوانند با مسائل و دغدغه های کمتری نسبت به امر فراوری و صادرات پرداخته و نقش اساسی خود را در توسعه و رونق مالی کشور ایفا نمایند.

فغفوری با اشاره به اینکه وقتی صحبت از جنگ مالی به میان می آید، این بدان معنی است که همه مسئولان باید به این باور برسند که امروز در چنین شرایطی قرار داریم اما متأسفانه این گونه نیست، توضیح داد: امروز برای اینکه بتوانیم شرایط و ضوابط جنگی را در برهه کنونی مالی ایجاد کنیم، لازمه این کار اعتقاد پایدار مدیران بخش خصوصی و دولتی به این مهم است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با یادآوری اینکه یکی از مهم ترین دغدغه های امروز که هم گریبان بخش دولتی و هم بخش خصوصی را گرفته، تدوین بعضی ضوابط و مقررات است، اظهار کرد: همه مسائل و دغدغه ها و نیز شرایط کنونی مالی باعث شده تا واحدهای فراوریی شرایط سخت تری را نسبت به سال های گذشته متحمل شوند.

فغفوری در ادامه از سهم 650 میلیارد تومانی استان زنجان از محل تبصره 18 قانون بودجه اطلاع داد و گفت: اولویت این سهم با واحدهای فراوریی صادراتی است. همچنین برای طرح های نیمه تمام و نوسازی، بهسازی و بازسازی واحدهای فراوریی، سرمایه در گردش تسهیلات در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 182

به "فراوری در شرایط کنونی سختی های خود را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری در شرایط کنونی سختی های خود را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید