تداوم کیفیت هوای قابل قبول

به گزارش تور هند ارزان، تهران (پانا) - شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران گفت که امروز آدینه، 21 آبان ماه در بیشتر منطقه ها تهران کیفیت هوا در شرایط قابل قبول قرار خواهد گرفت و وزش باد مؤثر تا صبح روز شنبه، 22 آبان ادامه دارد.

تداوم کیفیت هوای قابل قبول

بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران در صبح امروز آدینه، 21 آبان با توجه به بارش رگبار پراکنده و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته، بعلاوه کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، در بیشتر منطقه ها کیفیت هوا در شرایط قابل قبول قرار خواهد گرفت.

ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر در طول روز ادامه خواهد داشت که پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت آدینه، برقراری شرایط قابل قبول را در بیشتر منطقه ها در پی خواهد داشت.

بعلاوه وزش باد مؤثر تا صبح روز شنبه، 22 آبان ادامه و از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود، هرچند هم زمان با افزایش ترافیک صبحگاهی در نخستین روز هفته، افزایش غلظت ذرات و کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به تدریج با کاهش تندی باد در طی روز پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد. با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی شنبه و ترافیک شامگاهی تجمع آلاینده ها به ویژه ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 92 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 58 و کیفیت هوا قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1972

به "تداوم کیفیت هوای قابل قبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم کیفیت هوای قابل قبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید