تخصیص1000 میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات آتش نشانی

به گزارش تور هند ارزان، مدیرکل دفتر محیط زیست سازمان شهرداری ها با اشاره به اختصاص یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی، گفت: تا شش ماه آینده کلانشهر ها و شهرستان ها به یک ماشین استاندارد مجهز می شود.

تخصیص1000 میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات آتش نشانی

به گزارش گروه خبرنگاران از شیراز، سید حبیب راضی در نشست سالانه سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری های کشور با میزبانی سازمان آتش نشانی شیراز برگزار گشت، ضمن آرزوی سلامتی برای آتش نشانان به مصوبات نشست گذشته مدیران آتش نشانی کشور در سال 98 اشاره و بیان کرد: طی جلسه گذشته در شهر مشهد بحث آموزش های آتش نشانان، بسیار مهم در نظر گرفته شده و اولین اقدام از طریق سازمان آتش نشانی اصفهان تحت عنوان آنچه یک آتش نشان باید بداند انجام و پس از آن برنامه شنبه های آموزشی در دستور کار قرار گرفت.

او ادامه داد: در نشست امروز تلاش داریم پایه گذار یک رویه مناسب و مطلوب باشیم و با توجه به اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای خرید ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی بتوانیم در شش ماه آینده کلان شهر ها و شهرستان ها را حداقل به یک ماشین استاندارد مجهز کنیم.

راضی همچنین داشتن یک کمیته فنی پیشگیری از آتش سوزی ها در کشور با رویکرد کاهش حوادث و بررسی مسائل نیروی انسانی در سازمان های آتش نشانی را از اهداف مهم این نشست بیان کرد.

مسعود طهماسبی، سرپرست اداره کل امور شهری و استانداری فارس نیز در این نشست با اشاره به قانون 55 شهرداری ها، بیان نمود: براساس این قانون به صراحت ایمنی شهری به عهده شهرداری ها واگذار شده است.

او گفت: بنابراین باتوجه به اینکه برنامه ریزی مناسب مدیران شهری آرامش و رفاه شهروندان را به ارمغان دارد. باید بحث ارتقای تجهیزات آتش نشانی بویژه در شهر های کوچک و تبادل تجربیات در این جلسه هم اندیشی مورد توجه قرار گیرد.

محمدهادی قانع، رئیس سازمان آتش نشانی شیراز نیز ضمن خوشامدگویی به مهمانان در خصوص دلایل و اهداف برگزاری این نشست گفت: حضور موثر اندیشمندان حوزه مدیریت و فرماندهی حوادث و مدیران سازمان های آتش نشانی کشور در شیراز به عنوان یکی از مراکز علمی کشور باعث افزایش رویداد های علمی و ارتقا سطح دانش در حوزه های تخصصی حریق می شود.

او به ارائه تازه ترین راهکارها، تجربیات و چالش های تجربه شده در این نشست اشاره و بیان کرد: خوشبختانه حضور فعال صاحب نظران متخصص در این برنامه و انتقال تجریبات و ارتقای آمادگی در شرایط اضطراری اهداف اصلی این نشست بوده و هماهنگی بین دستگاه های اجرایی را در پی خواهد داشت.

این نشست به بررسی سرفصل های مهم در حوزه آتش نشانی تمرکز خواهد داشت و بیش از 100 نفر از مدیران سازمان های آتش نشانی از سراسر کشور و همچنین دکتر جمالی نژاد، رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها کشور به صورت مجازی و حضوری شرکت دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2031

به "تخصیص1000 میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات آتش نشانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص1000 میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات آتش نشانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید