تاکید مقامات اروپا بر لزوم بستن مرزها بر روی مهاجران

به گزارش تور هند ارزان، با توجه به تشدید بحران پناهندگان، صدر اعظم آلمان پیشنهاد ایجاد یک منطقه امن در سوریه برای اسکان پناهندگان را مطرح نموده و بروکسل هم لزوم مقابله با هجوم پناهندگان در مرزها را در دستور کار قرار داده است.

تاکید مقامات اروپا بر لزوم بستن مرزها بر روی مهاجران

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با توجه به هجوم پناهندگان در مرزهای یونان به دلیل تشدید درگیری ها در ادلب و سیاست های پناهندگی اخیر آنکارا بسیاری از نمایندگان اتحادیه احزاب متحد مسیحی در آلمان خواهان بستن مرزها بر روی پناهندگان شده اند.

به این ترتیب مقامات فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی در آلمان خواهان بسته شدن مرزهای آلمان به دلیل هجوم پناهندگان به مرزهای یونان شده اند.

تورستن فرای، معاون فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی در این باره گفته است: پیام ما باید کاملا واضح باشد. اگر حمایت از مرزهای خارجی اروپا با موفقیت امکان پذیر نباشد این بدین مفهوم است که ما باید به کنترل های دقیق مرزهای خود روی آوریم و در آنجا پناهجویان را رد کنیم.

هشدار وزیر کشور آلمان درباره وقوع بحران پناهندگانی بدتر از سال 2015

در این میان هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان از وقوع یک سناریوی بدتر از بحران پناهندگان در سال 2015 هشدار داده است. در آن موقع حدود 890 هزار مهاجر به آلمان سفر کردند. وی بعد از نشستی که روز گذشته انجام شد تاکید نمود: من امروز به وضوح گفتم که مرزهای اروپا برای این پناهندگان از ترکیه باز نیست و این مسئله همچنین برای مرزهای کشور ما صدق می نماید.

وی تاکید نمود که همراه با صدر اعظم آلمان و با گام های برابر برای حل این بحران کار می نمایند. به گفته زیهوفر این مسئله مهم است که اوضاعی مانند بحران پناهندگان در سال 2015 دوباره تکرار نگردد.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم در نشست روز گذشته در برلین یونان و بلغارستان را به دلیل حمایت هایشان از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا ستود.

درخواست مرکل برای ایجاد یک منطقه حفاظت شده در سوریه برای اسکان پناهندگان

مرکل همچنین ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را در عدم برگزاری نشست چهار جانبه برای آنالیز اوضاع ادلب در سوریه مسئول دانسته و گفت: پوتین به او و رئیس جمهور فرانسه گفته است که چنین نشستی را نمی خواهد.

مرکل همچنین با توجه به شرایط پناهندگان در شمال سوریه خواهان ایجاد یک منطقه امن برای اسکان این پناهندگان شد. مرکل پیشنهادی را بیان کرد که وزیر دفاع آلمان قبلا برای محافظت و مراقبت از پناهندگان سوری مطرح نموده بود. مرکل همچنین خواهان حمایت جدی از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا شد.

مایکل گروس برومر، از دیگر سیاستمداران بلند پایه فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی در آلمان هم درباره دادن امیدهای غلط به پناهندگان مبنی بر پذیرش آن ها هشدار داده است.

رئیس حزب سوسیال مسیحی هم اعلام نموده که باید پیام واضحی برای پناهندگان ارسال گردد مبنی بر اینکه مرزها باز نیستند. به گفته وی مرزهای خارجی باید امن و پایدار باقی بمانند.

در این میان حزب سوسیال دموکرات آلمان خواهان پذیرش پناهندگان از یونان شده است.

اورزو لا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا هم بعد از اینکه ترکیه مرزهای خود را برای هجوم پناهندگان به سمت یونان گگردد، گفت که در حفاظت از مرزها علیه هجوم پناهندگان به یونان یاری خواهد نمود. وی همچنین خطاب به رئیس جمهور ترکیه گفته است: کسانی که می خواهند وحدت اروپا را آزمایش نمایند دلسرد خواهند شد.

رئیس کمیسیون اروپایی مهم ترین اولویت این اتحادیه را حفاظت از مرزهای خارجی عنوان نمود. وی در عین حال با مهاجرانی که با وعده های غلط در شرایط دشواری قرار گرفته اند ابراز همدردی کرد.

کرامپ -کارن بائر، وزیر دفاع آلمان هم از اینکه پیشنهادش برای ایجاد یک منطقه امن در سوریه برای اسکان پناهندگان دوباره زنده شده است ابراز خرسندی نموده و خواهان اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه برای انتها درگیری ها در سوریه و جلوگیری از وقوع مجدد بحران پناهندگان شد.

وی تاکید نمود: ما باید به روسیه بگوییم که دقیقا می دانیم که در سوریه چه کار می نماید.

وزیر دفاع آلمان در عین حال خواهان مذاکرات با روسیه و ترکیه برای ایجاد یک منطقه امن برای پناهندگان در سوریه شد.

کارن بائر همچنین این اتهام را به ترکیه وارد کرد که به صورت آگاهانه اطلاعات غلطی به پناهندگان مبنی بر اینکه درهای اروپا بر روی آن ها باز است می دهد. وی تاکید نمود که مرزهای خارجی اتحادیه اروپا بر روی مهاجران بسته است.

اعتراضات سراسری در آلمان برای گشایش مرزها بر روی پناهندگان

ناآرامی ها در مرزهای یونان و ترکیه همچنان ادامه دارد. شب گذشته نیز در برابر دفتر صدر اعظم آلمان در برلین اعتراضاتی برای گگرددن مرزها بر روی پناهندگان برگزار گردید. پلیس آلمان از حضور 3500 شرکت نماینده در این اعتراضات اطلاع داد. سازمان دهندگان این اعتراضات هدف از برگزاری آن را این دانستند که علامتی علیه سیاست اخراج اتحادیه اروپا و لزوم گشورن مرزهای اروپا بر روی پناهندگان ارسال نمایند. در هامبورگ و دیگر شهرهای آلمان هم اعتراضات مشابهی برگزار گردید.

وزرای کشور اتحادیه اروپا می خواهند امروز (چهارشنبه) نشست ویژه ای را برای غلبه براین بحران در بروکسل برگزار نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 948

به "تاکید مقامات اروپا بر لزوم بستن مرزها بر روی مهاجران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید مقامات اروپا بر لزوم بستن مرزها بر روی مهاجران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید