بدون سرمایه فرهنگی و اجتماعی، سرمایه مالی محقق نمی گردد

به گزارش تور هند ارزان، تفاهم نامه همکاری های موثر بین اتاق اصفهان و دانشگاه هنر در راستای توسعه فعالیت ها در زمینه اقتصاد شهری و توسعه فرهنگی استان امضاء شد.

بدون سرمایه فرهنگی و اجتماعی، سرمایه مالی محقق نمی گردد

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

مسعود گلشیرازی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان با بیان اینکه اصفهان، شهری با سابقه درخشان و پیشینه هنری و فرهنگی بسیار ارزشمند است، اضافه کرد: ریشه فرهنگی اصفهان به واسطه صنعتی و مهاجرپذیری با هجمه ای روبرو شده که به موقع برای برطرف آن چاره اندیشی نشده است.

وی این عارضه را در شکل شهر مشهود دانست و خواهان عزم و همت جمعی برای برگرداندن اصفهان به صندلی اصلی خود شد.

گلشیرازی گفت: ماهیت صنعتی چند دهه گذشته، فرهنگِ هنرپرور اصفهان را به فرهنگ صنعتی تغییر داده و آثار این تغییر در معماری شهری و رفتار مردم قابل ملاحظه است.

رئیس اتاق اصفهان با تاکید بر اینکه بدون سرمایه فرهنگی و اجتماعی، سرمایه مالی محقق نخواهد شد، رسالت دانشگاه هنر را در این زمینه بسیار مهمتر از بخش های صنعتی اصفهان دانست.

گلشیرازی خواهان تغییر بنیادی مدل های رفتاری در حوزه هنر شد و توجه به اقتصاد شهری و بازاریابی اجتماعی را جزو وظایف و رویکردهای اتاق های نسل سوم دانست و توضیح داد: اتاق بازرگانی اصفهان در دوره نهم فعالیت خود این مهم را در دستور کار قرار داده است.

گلشیرازی ضمن تشریح اقدامات اتاق اصفهان درزمینه یاری به ایجاد جریان دانش در واحدهای صنعتی، از فعالیت های خوب دانشگاه هنر در این زمینه تقدیر کرد. وی فرهنگسازی و فراهم سازی زیرساخت های درک ارزش هنر در جامعه را بسیار ضروری دانست و اضافه کرد: اتاق اصفهان به منظور یاری به ایجاد زیرساخت های مغفول مانده اقدام به ایجاد مراکز رشد و شتاب دهنده های گوناگون شده است.

در ادامه رضا نصر اصفهانی، رئیس دانشگاه هنر با تاکید به ضرورت توجه به راهبرد مالی شهر، یاری به احیاء شهر را جزو رسالت های اجتماعی اتاق دانست و اضافه کرد: ایجاد اتاق فکر اقتصاد شهری جزو ضروریات امروز اصفهان است.

وی همچنین از اعلام آمادگی دانشگاه هنر برای تغییر توضیح درس ها برای یاری به اقتصاد شهری اطلاع داد.

رئیس دانشگاه در ادامه با بیان اینکه اقتصاد هنر، مالی پاک، خلاق و پربازده است، اضافه کرد: ارائه نقشه راه به هنرمندان برای اینکه بدانند چه محصولی را چگونه فراوری نمایند در یاری به اقتصاد اصفهان بسیار موثر است.

در ادامه فرشته امینی، عضو هیات رئیسه اتاق اصفهان، آشنایی هنرمندان با برند، برندسازی و تحقیقات بازار را در شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد هنر مهم ارزیابی کرد و خواهان اقدامات ویژه دانشگاه هنر برای آموزش این موضوع شد.

علی کرباسی زاده، مشاور عالی رئیس اتاق اصفهان نیز در ادامه با تشریح فعالیت های کمیسیون گردشگری و برند اصفهان، یکی از بخش های مورد حمایت اتاق اصفهان را، حوزه گردشگری عنوان و توضیح داد: یکی از زمینه های همکاری اتاق اصفهان و دانشگاه هنر می تواند یاری به طراحی رویدادهای فرهنگی و هنری باشد.

وی گردشگری را محور توسعه اصفهان بیان نمود و اضافه کرد: تعامل اتاق و دانشگاه در یاری به ایجاد زیرساخت های قوی در حوزه گردشگری، تربیت نیروی انسانی ماهر و همچنین طراحی محصول در تبلیغات و بازاریابی دراین زمینه موثر است.

در این جلسه تفاهم نامه همکاری های موثر بین اتاق بازرگانی و دانشگاه هنر اصفهان امضا شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 809

به "بدون سرمایه فرهنگی و اجتماعی، سرمایه مالی محقق نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدون سرمایه فرهنگی و اجتماعی، سرمایه مالی محقق نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید