بایدها و نبایدهای سفر به کره شمالی

به گزارش تور هند ارزان، کره شمالی کشوری است در بخش شمالی شبه جزیره کره در شرق آسیا.این کشور با کره جنوبی، چین و روسیه مرز مشترک دارد.

بایدها و نبایدهای سفر به کره شمالی

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

تخمین زده می گردد این کشور نزدیک به 24 میلیون و نهصد هزار نفر جمعیت داشته باشد.کره شمالی را جزو دیکتاتورترین کشورهای دنیا می دانند لذا هر چند سفر به این کشور ممکن است تایید و یا یاری به یک رژیم سرکوبگر تلقی گردد، ولی به هر حال فرصتی است برای آشنایی با منزوی ترین، مخوف ترین و اسرارآمیزترین کشور دنیا معاصر.

کیت وایت هد (Kate Whitehead) یکی از نویسندگان بخش Travel شبکه سی ان ان در نوشتاری با عنوان گردشگران به هنگام بازدید از کره شمالی، چه چیزی را می توانند توقع داشته باشند مطالب جالبی در این خصوص به رشته تحریر درآورده که ترجمه بخش هایی از آن را با هم می خوانیم:

اتوبوس گردشگران در یکی از خیابان های پرچاله چوله کره شمالی در حال حرکت است و همزمان از رادیو اشعاری حماسی پخش می گردد که البته ما معنایش را نمی فهمیدیدم ولی از لحن موسیقی پاپ آن معلوم بود که پرشور و حماسه است.

حتی بعضی گردشگران با این آهنگ می رقصند ولی نمی دانند مفهوم آن چیست!این موسیقی که Without a Break (بی وقفه) نام داشت توسط Moranbong Band، محبوب ترین گروه موسیقی کره شمالی، اجرا شده است.

کاملاً معلوم است که راننده نیز جزو هواداران دوآتشه این گروه است.

اکثر توریست ها مشغول تماشای بیرون هستند و کمتر به صفحه نمایش جلوی اتوبوس توجه می نمایند.

Simon Cockerell مدیر آژانس دنیاگردی کوریو تورز (Koryo Tours) می گوید سال جاری حدود 6000 گردشگر آمریکایی از کره شمالی بازدید نموده اند که این رقم نسبت به یک دهه گذشته، ده برابر شده است.

گروه مسافرتی کوریو تورز سال هاست سفر به کره شمالی را برنامه ریزی می نماید.

رعایت قوانین الزامی است

وقتی گردشگری برای ثبت نام از کره شمالی ثبت نام می نماید، باید دستورالعمل ها و بایدها و نبایدهای آنجا را به دقت مراعات کند.

اگر شما قانونی را زیر پا بگذارید یا حتی احتمال برود که چنین کاری از شما سر زده، نه تنها شما بلکه تمام اعضای گروه باید کره شمالی را ترک نمایند.

به جز کسانی که به عنوان بخشی از یک هیات تجاری به کره شمالی دعوت می شوند، تنها راه بازدید از این کشور آسیایی، پیوستن به یک تور است.بسته به تعداد گردشگران و این که آیا در بین آنها فرد آمریکایی وجود دارد یا خیر، دو یا سه مراقب، گروه را همراهی می نماید.

به غیر از هتل ها که گردشگران می توانند آزادانه بین اتاق ها، بارها و رستوران های آن بچرخند، در باقی مواقع راهنماها همواره همراه شما هستند.هر چند مراقب ها رفتار خوب و محبت آمیز ای دارند ولی آنها معمولاً یک سری سخنان خاص را بارها و بارها به صورت رندوم تکرار می نمایند.

اگر با تعظیم کردن موافق نیستید، به اینجا نیایید

یکی از چیزهای بسیار مهمی که هر گردشگری که به کره شمالی پا می گذارد باید بداند این است که احترام گذاشتن به رهبران سابق و فعلی این کشور الزامی است.

یعنی شما نه تنها باید با احترام از این رهبران یاد کنید بلکه باید جلوی مجسمه کیم ایل سونگ (اولین رهبر کره شمالی، متوفی به سال 1994) و کیم جونگ ایل (رهبر سابق این کشور و پدر کیم جونگ اون رهبر فعلی) حتماً تعظیم کنید.

در پیونگ یانگ - پایتخت کره شمالی - تعدادی مجسمه از این رهبران وجود دارد، بنابراین در سفر یک هفته ای تان به این کشور باید چند باری خم و راست شوید. البته در هر شهر کره شمالی، یک مجسمه از کیم ایل سونگ وجود دارد.

کوریو تورز با مهم توصیف کردن این تعظیم های اجباری، هشدار می دهد اگر شما مایل نیستید در این خصوص همانند شهروندان کره ای رفتار کنید، قید سفر به کره شمالی را بزنید. مجازات هایی که برای مهمانان و گردشگران خلافکار در نظر گرفته می گردد بعضاً بسیار سنگین است.

بهترین راه برای لذت بردن از سفر به کره شمالی، گردن نهادن به قوانین آنجاست؛ هر چند این قوانین ممکن است به مذاق بسیاری خوش نیاید و یا حتی مسخره باشد!

آیا کره شمالی برای گردشگران امن است؟

تا زمانی که شما قوانین کره شمالی را زیر پا نگذارید (یعنی به رهبران کشور بی احترامی نکنید، بدون مراقب و راهنما جایی نروید و بدون اجازه مقامات، با شهروندان کره ای صحبت نکنید) کره شمالی مکان بسیار امنی برای تفریح و گشت و گذار است.

هایدن هولت (Haydon Howlett) یک توریست نیوزلندی که تابستان سال جاری برای اولین بار از پیونگ یانگ بازدید نموده می گوید این شهر یکی از امن ترین جاهایی است که وی تا به حال دیده است.

وی می گوید در دنیا تعداد کشورهایی که بتوانید ساک تان را که در آن پول، دوربین و پاسپورت دارید به حال خود رها کنید ولی بدانید پس از برگشتن، آن را در همان جا خواهید یافت اندک است.

منبع: لست سکند
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 704

به "بایدها و نبایدهای سفر به کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدها و نبایدهای سفر به کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید