بالگرد نبوغ تصاویر رنگی جدید ارسال کرد

به گزارش تور هند ارزان، بالگرد نبوغ امروز(5 اردیبهشت) برای بار سوم در سیاره مریخ به پرواز درآمد و رکورد بیشترین سرعت و مسافت طی شده را ثبت کرد.

بالگرد نبوغ تصاویر رنگی جدید ارسال کرد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ناسا، بالگرد نبوغ در ساعت 1:31 به وقت منطقه زمانی شرقی(10 صبح به وقت تهران) به پرواز در آمد و 16 فوت(5 متر) از سطح مریخ فاصله گرفت، سپس مسافت 50 متری معادل نصف یک زمین فوتبال را طی نموده و به حداکثر سرعت دو متر بر ثانیه رسید. پس از آن نبوغ به محل اولیه خود بازگشت و در کل رکورد طی مسافت 100 متری را ثبت کرد. کل سفر نبوغ 80 ثانیه طول کشید.

داده های این پرواز در ساعت 10:16 صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(18:46 به وقت تهران) به آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا رسید و تیم نبوغ را هیجان زده کرد.

دیو لاوری(Dave Lavery) مجری پروژه نبوغ می گوید: همه چیز همانطوری که برنامه ریزی نموده بودیم پیش رفت و بسیار قابل توجه بود.

دوربین مست کم-زد(Mastcam-Z) مریخ نورد استقامت فیلمی از نبوغ ثبت نموده است که در روزهای آینده بخش هایی از آن به زمین ارسال خواهد شد تا شاهد سفر 80 ثانیه ای نبوغ باشیم.

تیم نبوغ دستورالعمل های جدیدی به این بالگرد داده اند تا تصاویر بیشتری ثبت کند. نبوغ اولین تصویر رنگی اش را در طول دومین سفرش ثبت کرد و در سومین پرواز خود دو تصویر رنگی دیگر به زمین فرستاد. مریخ نورد استقامت نیز تصویری از نبوغ در حال پرواز ارسال کرد.

پس از سومین پرواز موفقیت آمیز، اکنون تیم نبوغ در حال برنامه ریزی سفر چهارم هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1700

به "بالگرد نبوغ تصاویر رنگی جدید ارسال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالگرد نبوغ تصاویر رنگی جدید ارسال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید