انتقاد مجری الجزیره از کاربران سعودی: با آمدن بن سلمان بی ادب شده اند

به گزارش تور هند ارزان، یکی از مجریان شبکه الجزیره قطر، با انتقاد از اخلاق و رفتار کابران سعودی در فضای مجازی، بی ادبی آنها را به دلیل به قدرت رسیدن محمد بن سلمان دانست.

انتقاد مجری الجزیره از کاربران سعودی: با آمدن بن سلمان بی ادب شده اند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، فیصل قاسم، مجری معروف شبکه الجزیره قطر در توییتی به انتقاد از کاربران سعودی در توییتر پرداخت و گفت که به قدرت رسیدن محمد بن سلمان، ولی عهد سعودی در ادبیات و اخلاق آن ها نیز تأثیر داشته است.

این مجری که اصالتاً سوریه ای است و برای الجزیره کار می کند، در توییتی نوشت که قبل از آمدن محمد بن سلمان و به دست دریافت قدرت، کابران سعودی در توییتر از فعال ترین، باسوادترین، باادب ترین و با اخلاق ترین کاربران بوده و بیشترین همبستگی را با مسائل کشورهای عربی داشتند ولی ناگهان بعد از آنکه بن سلمان به قدرت رسید، آن کابران بااخلاق رفتند و به جای آن ها مگس های الکترونیکی بی حیا آمدند که [البته] نشانگر اخلاق و طبیعت دوره حکومت جدید است.

مگس های الکترونیکی نامی است که مخالفان دولت سعودی به نیروهای سایبری عربستان سعودی در فضای مجازی داده اند. وظیفه این نیروها تلاش برای تحت تأثر قرار دادن فضای حاکم بر شبکه های اجتماعی داخل و حمله به منتقدان سران سعودی است.

عربستان سعودی سال 2017 به هنگام اولین سفر خارجی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به این کشور، مرکز جهانی مبارزه با افراط گرایی را افتتاح کرد ولی ناظران در مأموریت این مرکز تشکیک کرده و می گویند این مرکز بیش از آنکه به دنبال مقابله با افراطگرایی باشد، به دنبال سرکوب مخالفان داخلی و خارجی سعودی در فضای رسانه و مجازی است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1076

به "انتقاد مجری الجزیره از کاربران سعودی: با آمدن بن سلمان بی ادب شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد مجری الجزیره از کاربران سعودی: با آمدن بن سلمان بی ادب شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید