اشغال 73 ساله کشمیر و مرگ بیش از 400 هزار نفر در این منطقه

به گزارش تور هند ارزان، همزمان با فرا رسیدن روز سیاه کشمیر آمارهای منتشر شده از شرایط وخیم این منطقه در پانزدهیمن ماه لغو خودمختاری آن توسط هند خبر می دهد.

اشغال 73 ساله کشمیر و مرگ بیش از 400 هزار نفر در این منطقه

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از کشمیر مدیا سرویس، نزاع بر سر کشمیر از تاریخ 27 اکتبر سال 1947 شروع شد و از آن موقع تا کنون 400 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

سازمان ملل کشمیر را یک منطقه معین تکلیف نشده می داند که باید با رای ساکنان آن آینده اش روشن گردد ولی دولت هند سال ها است با استقرار حدود 900 هزار نظامی در این منطقه کوچک از برگزاری همه پرسی جلوگیری می نماید.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

دهلی نو از سال گذشته با لغو خودمختاری کشمیر کوشش خود برای الحاق این منطقه به نقشه هند را افزایش داده ولی اعتراضات شدید مردمی و مقاومت های موجود مانع تحقق این نقشه شده است.

یکی از مشکلاتی که گریبان مردم کشمیر را طی این مدت گرفته است مجبور شدن آنها به مهاجرت بوده زیرا تحمل شرایط طاقت فرسای اشغال برای آنها مشکل شده است. طی این مدت بیش از 3 میلیون و 500 هزار کشمیری مهاجرت نموده اند که با توجه به جمعیت 9میلیون نفری کشمیر رقم بسیار قابل توجهی به نظر می رسد.

بازداشت های مکرر، ربوده شدن جوانان، شکنجه توسط نظامیان هندی، تعرض به بانوان، مصونیت قضایی نیروهای نظامی هند، حکومت های نظامی طولانی و نابینا شدن توسط شلیک تفنگ های ساچمه ای از جمله مسائلی است که گریبان مردم کشمیر را گرفته است.

علی رغم اینکه شورای حقوق بشر سازمان ملل بارها از نقض آشکار حقوق انسانی در کشمیر خبر داده ولی دولت های دنیا به دلیل اینکه منافع خود را در خطر می بینند حاضر نیستند نسبت به رفتار نظامیان هندی واکنشی داشته باشند.

اخیرا و پس از لغو خودمختاری کشمیر حتی بعضی سیاستمداران کشمیری که در گذشته از هند حمایت می کردند نیز به جمع مخالفین سیاست های دهلی نو پیوسته اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1363

به "اشغال 73 ساله کشمیر و مرگ بیش از 400 هزار نفر در این منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشغال 73 ساله کشمیر و مرگ بیش از 400 هزار نفر در این منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید