ارتباط بیش فعالی با ریسک بالاتر اضطراب و افسردگی

به گزارش تور هند ارزان، مشخص است که بچه ها و بزرگسالان مبتلا به اختلال بیش فعالی اغلب دارای شرایطی، از جمله افسردگی و اضطراب هستند. تحقیقات نشان می دهد که حدود 14٪ از بچه ها مبتلا به اختلال بیش فعالی افسردگی دارند، در حالی که تا 30٪ دارای اختلال اضطراب هستند.

ارتباط بیش فعالی با ریسک بالاتر اضطراب و افسردگی

در همین حال، بزرگسالان مبتلا به اختلال بیش فعالی، آسیب سخت تری می بینند.

به گفته محققان: این تصور وجود دارد که افراد مبتلا به اختلال بیش فعالی فقط مشکل ساده کم توجهی دارند. اما مانند اوتیسم، بیش فعالی یک اختلال عصبی رشدی است و می تواند مسائل قابل توجهی در مدرسه، محل کار، خانه و روابط ایجاد کند.

پونیت شاه، محقق ارشد از دانشگاه باث در بریتانیا، گفت: ما می دانیم که برخی از عوامل ژنتیکی مشترک در افراد مستعد ابتلا به اختلال بیش فعالی و اضطراب و افسردگی وجود دارد.

این یافته ها بر اساس 504 بزرگسال بریتانیایی است که پرسش نامه های استانداردی را برای سنجش ویژگی های اختلال بیش فعالی و اوتیسم و همچنین علائم افسردگی و اضطراب تکمیل کردند.

به طور کلی، محققان دریافتند ویژگی های اختلال بیش فعالی و علائم افسردگی / اضطراب در گروه مورد مطالعه به طور همزمان افزایش یافت: هر چه ویژگی های اختلال بیش فعالی شدیدتر باشد، علائم سلامت روان شدیدتر است. بین ویژگی های اوتیسم و سلامت روان همبستگی وجود داشت، اما ضعیف تر بود.

به گفته محققان، بچه های که از نظر اختلال بیش فعالی ارزیابی می شوند، باید سلامت عاطفی آن ها نیز مورد ارزیابی قرار گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 بهمن 1401 بروزرسانی: 11 بهمن 1401 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2288

به "ارتباط بیش فعالی با ریسک بالاتر اضطراب و افسردگی" امتیاز دهید

1 کاربر به "ارتباط بیش فعالی با ریسک بالاتر اضطراب و افسردگی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط بیش فعالی با ریسک بالاتر اضطراب و افسردگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید