ادعای آمریکا : از حملات ایران به کشتی ها در خلیج فارس کاسته نشده است

به گزارش تور هند ارزان، ایسنا نوشت: جان کربی روز پنج شنبه در گفت وگویی با صدای آمریکا در پاسخ به این سوال که با توجه به توقیف نفتکش حامل نفت ایران از طریق آمریکا در ماه آوریل (فروردین-اردیبهشت) و وعده ایران برای تلافی کردن آیا آمریکا آماده درگیری نظامی با ایران در خلیج فارس است؟ گفت: کسی نمی خواهد شاهد درگیری مسلحانه در منطقه خلیج فارس باشد.

ادعای آمریکا : از حملات ایران به کشتی ها در خلیج فارس کاسته نشده است

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی کاخ سفید در گفت وگویی از ایران خواست تا به آنچه که رفتارهای بی ثبات کننده خوانده شد، انتها دهد.

جان کربی روز پنج شنبه در گفت وگویی با صدای آمریکا در پاسخ به این سوال که با توجه به توقیف نفتکش حامل نفت ایران از طریق آمریکا در ماه آوریل (فروردین-اردیبهشت) و وعده ایران برای تلافی کردن آیا آمریکا آماده درگیری نظامی با ایران در خلیج فارس است؟ گفت: کسی نمی خواهد شاهد درگیری مسلحانه در منطقه خلیج (فارس) باشد.

وی در ادامه با طرح ادعای حمله ایران به کشتی ها در خلیج فارس مدعی شد: تقریبا از حملات ایران به کشتی ها کاسته نشده است. برخی از آن ها پیروز بوده اند و برخی به دلیل دخالت ما ناکام مانده اند.

کربی ادامه داد: شما شاهد بودید که پنتاگون اخیرا اظهار داشت که نیروهای جدیدی را به منطقه حلیج (فارس) ارسال کرده تا توان بیشتری برای بازداری در برابر این نوع حملات داشته باشیم.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در ادامه از ایران خواست تا به آنچه که رفتارهای بی ثبات کننده تهران خوانده شد، انتها دهد.

کربی در پایان گفت: ما در عین حال اطمینان حاصل خواهیم کرد که توانمندی های لازم را دراختیار داشته باشیم و شرکا و متحدان مان اطمینان داشته باشند که ایالات متحده توانایی لازم برای دفاع از خودمان و منافع مان را دارد.

صحبت های جان کربی درحالی مطرح شده است که وال استریت ژورنال روز گذشته در گزارشی دادستان های فدرال آمریکا برای به حراج گذاشتن 800 هزار بشکه نفت توقیف شده ایران که در یک نفتکش یونانی در سواحل تگزاس واقع شده است با چالش روبرو هستند زیرا شرکت هایی که تخلیه نفت کش ها را انجام می دهند، می گویند که آن قدر نگران اقدامات تلافی جویانه ایران هستند که نمی توانند کار تخلیه این محموله را انجام دهند.

310310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 تیر 1402 بروزرسانی: 30 تیر 1402 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2357

به "ادعای آمریکا : از حملات ایران به کشتی ها در خلیج فارس کاسته نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای آمریکا : از حملات ایران به کشتی ها در خلیج فارس کاسته نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید