احتمال از سرگیری عمره مفرده برای زائران خارجی

به گزارش تور هند ارزان، خبرنگاران : عمره مفرده قرار است در صورت موافقت دولت عربستان، بعد از ماه مبارک رمضان با ظرفیتی محدود با حضور زائرانی از کشورهای اسلامی برگزار شود که البته شرط سعودی ها برای پذیرش زائر خارجی تزریق واکسن مورد تایید سازمان بهداشت جهانی است.

احتمال از سرگیری عمره مفرده برای زائران خارجی

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، سفر به سرزمین وحی با تصمیم سعودی ها در ایام شیوع کرونا شاهد افت و خیزهایی بود؛ تا جایی که حتی در ابتدای شیوع کرونا متولیان حرمین شریفین اقدام به بستن درهای مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) کردند و حج تمتع نیز فقط برای افراد ساکن عربستان برگزار گشت.

در آستانه ماه مارس سعودی ها در نظر دارند برای تشرف زائران سایر کشورها به خانه خدا آن هم به صورت محدود برنامه ریزی کنند. بر همین اساس، عمره مفرده قرار است در صورت موافقت دولت عربستان، بعد از ماه مبارک رمضان با ظرفیتی محدود از کشورهای اسلامی برگزار شود که البته شرط سعودی ها برای پذیرش زائر خارجی تزریق واکسن مورد تایید سازمان بهداشت جهانی است.

علاوه بر این، افرادی که می خواهند از سایر کشورها به سرزمین وحی مشرف شوند، باید پس از ورود به عربستان، دوباره آزمایش کرونا داده و تاییدیه تزریق واکسن کرونا را نیز همراه داشته باشند تا پس از موافقت پزشکان مورد اعتماد متولیان مسجدالحرام، بتوانند به زیارت خانه خدا مشرف شوند. همچنین قرنطینه 72 ساعته از دیگر دستورالعمل های سعودی ها برای پذیرش زائر خارجی به شمار می رود.

به گفته منابع آگاه، هنوز تصمیم سعودی ها برای پذیرش زائر خارجی نهایی نشده است و فعلا عربستان در حال برنامه ریزی برای حضور خارجی ها در این کشور و تدارک تیم پزشکی در صورت بروز مشکل است. با وجود اینکه در عربستان برخی از مردم اقدام به تزریق واکسن کرونا کردند، شیوع کرونا کنترل نشده است و همچنان این ویروس منحوس قربانی می گیرد.

البته دولت سعودی نیز با وجود اینکه میلیاردها دلار از تعطیلی عمره مفرده برای خارجی ها متضرر شده است، با توجه به نبود زیرساخت های مناسب درمانی آمادگی خود برای تشرف زوار سایر کشورها به عربستان و سرزمین وحی را اعلام نکرده و حتی درباره حج تمتع سال جاری نیز اقدام عملی انجام نداده و تفاهم نامه حج با هیچ کشوری امضا نکرده است.

به گزارش فارس، عمره مفرده از اواخر سال 98 متوقف شد و اوایل پاییز سال گذشته با ظرفیت محدود از سر گرفته شد، اما پس از یک ماه با شیوع مجدد کرونا در عربستان، سعودی ها تصمیم به توقف پذیرش زائر خارجی گرفتند و تا به امروز نیز هیچ زائر خارجی برای تشرف به سرزمین وحی به این کشور اعزام نشده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1691

به "احتمال از سرگیری عمره مفرده برای زائران خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال از سرگیری عمره مفرده برای زائران خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید