آمریکا مبلمان و مودمهای چین را از عوارض 10 درصدی معاف کرد

به گزارش تور هند ارزان، دولت ترامپ بعضی از مبلمان، وسایل کودک، مودم های اینترنت ودستگاه های جاده صاف کن چین را از دور بعدی عوارض 10 درصدی معاف کرد.

آمریکا مبلمان و مودمهای چین را از عوارض 10 درصدی معاف کرد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش تور هند ارزان به نقل از رویترز، دولت ترامپ بعضی از مبلمان، وسایل کودک، مودم های اینترنت ودستگاه های جاده صاف کن چین را از دور بعدی عوارض 10 درصدی معاف کرد.

دفترنمایندگی تجارت آمریکا لیست کاملی از کالاهایی را که از عوارض بر 300 میلیارد دلار واردات چین معاف شده اند، گفت. این عوارض از اول سپتامبر و 15 دسامبر اجرایی می شوند. بعضی از این کالاها قبلا تحت تاثیر 25 درصد عوارض قرار گرفته اند.

ترامپ در روز سه شنبه تاریخ وضع عوارض بر بیش از نیمی از این کالاها را تا دسامبر را به تعویق انداخت و گفت این کار از کسب و کار ها و مشتریان در برابر جنگ تجاری چین و آمریکا در فصل فروش کریسمس محافظت می نماید.

لیست جدید شامل 44 گروه از واردات چین با ارزش 7.8 میلیارد دلار می گردد که بعضی ترکیبات شیمیایی مورد استفاده در ساخت پلاستیک را هم در بر می گیرد. قبلا اعلام شده بود که انجیل و سایر متون مذهبی از عوارض معاف می شوند.

مودم ها و دستگاه های جاده صاف کن ساخت چین جزو لیست 200 میلیارد دلار از محصولاتی بودند که سپتامبر سال گذشته تحت تاثیر 25 درصد عوارض قرار گرفتند. بیشتر کالاهایی که از لیست عوارض معاف شدند عبارت بودند از مبلمان از جمله جایگاه های چوبی و پلاستیکی و جایگاه های دارای اسکلت فلزی . بعضی از این ها قبلاً هم تحت تاثیر عوارض قرار گرفته بودند.

مبلمان مربوط به کودک هم از این عوارض معاف شدند که شامل تخت کودک، گهواره، کالسکه و جایگاه کودک می شوند.

صنعت 114 میلیارد دلاری خرده فروشی مبلمان در چین از جمله بخش هایی بود که به خاطر عوارض 25 درصدی ترامپ، با افزایش قیمت روبرو شد.

وزارت کار آمریکا روز سه شنبه گفت شاخص قیمت برای مبلمان 0.4 درصد در جولای برای سومین ماه پیاپی افزایش یافته است که مربوط می گردد به رشد وسیع قیمت مصرف کننده طی ماه جولای.

57

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 290

به "آمریکا مبلمان و مودمهای چین را از عوارض 10 درصدی معاف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مبلمان و مودمهای چین را از عوارض 10 درصدی معاف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید