آغاز بهره برداری آزمایشی از سامانه چارچوب

به گزارش تور هند ارزان، تهران (پانا) - سامانه آموزشی چارچوب که بر اساس جلد اول مجموعه چارچوب طراحی شده است در دسترس فارسی آموزان داخل و خارج از کشور قرار می گیرد.

آغاز بهره برداری آزمایشی از سامانه چارچوب

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی ضمن اعلام این خبر، گفت: محتوای این سامانه بر اساس جلد اول مجموعه چارچوب که توسط بنیاد سعدی منتشر شده بود تهیه و طراحی شده است.

او با بیان این که در این سامانه بیش از 100 ویدئو آموزشی پنج دقیقه ای موجود است، گفت: این سامانه به گونه ای طراحی شده تا زبان آموزان بتوانند در فضایی تعاملی به صورت همزمان و غیرهمزمان، بدون همراه داشتن کتاب یا حضور در کلاس درس، کتاب چارچوب را مطالعه کنند.

معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی با اشاره به این که زبان آموزان در این جهت از پشتیبانی علمی مدرسان و کارشناسان بهره خواهند برد، گفت: چارچوب در واقع یک دوره آموزشی کامل محسوب می شود که زبان آموزان می توانند هر ترم در آن ثبت نام کنند و حدود 35 ساعت آموزش ببینند.

صحرایی درباره ضرورت های راه اندازی این سامانه توضیح داد: بسیاری از مخاطبان ما در خارج از کشور که از کنندگی های بنیاد و مراکز آموزشی ما دور هستند و به یادگیری زبان فارسی تمایل دارند، با این روش همیشه مدرس و کتاب را در کنار خود همراه خواهند داشت.

او ادامه داد: استفاده از این سامانه به صورت برخط (آنلاین) صورت می گیرد و زبان آموزان به دو روش می توانند در این دوره شرکت کنند. در روش اول زبان آموزان می توانند خود به طور مستقل ثبت نام کنند که در این صورت کارشناسان بنیاد آن ها را حمایت خواهند کرد و به پرسش های آن ها پاسخ می گویند و به تمرین های تولیدی آن ها بازخورد اصلاحی می دهند. همچنین کلاس همزمان نیز برای آن ها برگزار می شود.

معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی اضافه کرد: در روش دوم، زبان آموزان توسط مدرسان خود در این سامانه عضو می شوند. مدرسان در هر جای دنیا که باشند می توانند وارد سامانه شوند و فرم درخواست عضویت در سامانه را تکمیل و پس از تأیید کارشناس مربوطه به صفحه مدیریتی خود در سامانه دسترسی پیدا کنند و زبان آموزان خود را نیز عضو کنند تا از محتوای این سامانه بهره ببرند. در این روش، زبان آموزان تحت پشتیبانی علمی معلم خود قرار خواهند گرفت.

معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی با بیان این که یکی از اهداف این سامانه دسترسی آسان آن از طریق موبایل بوده، گفت: زبان آموزان می توانند از طریق موبایل خود وارد این سامانه شوند. این دوره به دلیل تمرین، بازخورد اصلاحی مدرس و تشکیل کلاس های رفع اشکال در اصل یک دوره کامل محسوب می شود.

صحرایی با بیان این که محتوای آموزشی این سامانه از ابتدای سطح مقدماتی تا پایان سطح پیش میانی را پوشش می دهد، توضیح داد: آزمون مشخص سطح برای ورود به این سامانه برای آن است که زبان آموزان نوآموز مشخص شوند و پس از گذراندن سطح نوآموز، یادگیری زبان فارسی را از طریق این سامانه ادامه دهند. چنان چه زبان آموز در سطح مقدماتی یا بالاتر باشد می تواند در این دوره شرکت کند.

او در بخش پایانی سخنانش گفت: چارچوب هم اکنون از ابتدای سطح مقدماتی در مرحله بهره برداری آزمایشی است. مدرسانی که تمایل دارند در این مرحله با ما همراه شوند می توانند درخواست خود را به آدرس [email protected] ارسال و زبان آموزان خود را به صورت رایگان در این مرحله ثبت نام کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1722

به "آغاز بهره برداری آزمایشی از سامانه چارچوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز بهره برداری آزمایشی از سامانه چارچوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید