150 هکتار از بافت تاریخی شهر کرمان در محور گردشگری قرار گرفته است

به گزارش تور هند ارزان، شهردار کرمان گفت: 150 هکتار از 500 هکتار بافت تاریخی شهر کرمان در محور گردشگری واقع شده است.

150 هکتار از بافت تاریخی شهر کرمان در محور گردشگری قرار گرفته است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تمکن مالی تحصیلی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

به گزارش تور هند ارزان از کرمان، علی بابایی عصر امروز در جلسه کارگروه زیربنایی و محیط زیست کرمان 1404 اظهارداشت: بخشی از بافت قدیم کرمان به عنوان محور گردشگری برای مردم کرمان و کشور ایجاد می گردد.

وی با اشاره به اینکه 500 هکتار بافت تاریخی در شهر کرمان وجود دارد گفت: محور گردشگری که برای کرمان تعریف شده 150 هکتار از این بافت را در برمی گیرد.

شهردار کرمان با بیان اینکه طراحی محور گردشگری شهر کرمان را مشاور انجام داده و اصلاحاتی نیز بر روی آن اجرا شده است اضافه کرد: طرح میدان شهدا امروز ارائه می گردد و در صورت موافقت کارگروه و مصوبه شورای شهر کرمان نهایی و اجرایی می گردد.

وی با اشاره به اینکه آماده دریافت نقطه نظرات به صورت شفاف هستیم اعلام کرد: بحث میراث تاریخی و فرهنگی شهر کرمان در طرح دیده شده است.

بابایی با اشاره به اینکه طرح میدان توحید نیز آماده شده و به زودی ارائه می گردد گفت: به زودی طرح کلی محور گردشگری کرمان شروع می گردد.

وی با بیان اینکه بدنه سازی میدان شهدا در مرحله اول اجرا شده است و کف سازی در حال اجرا است اضافه کرد: بنا داریم میدان مشتاق کرمان به یک میدان فاخر در جنوب شرق کشور تبدیل گردد.

شهردار کرمان کم درآمد بودن شهرداری نسبت به سایر شهرهای کشور را از مسائل بیان کرد و گفت: عدم پرداخت عوارض شهری توسط مردم از مسائل اصلی برای توسعه و آبادانی شهر است.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 811

به "150 هکتار از بافت تاریخی شهر کرمان در محور گردشگری قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "150 هکتار از بافت تاریخی شهر کرمان در محور گردشگری قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید