کندن موی این قسمت از بدن باعث مرگ می شود

به گزارش تور هند ارزان، کندن موی این قسمت از بدن اصلا توصیه نمی شود، زیرا از ورود میکروب ها جلوگیری نمی شود و منجر به بروز عفونت می شود.

کندن موی این قسمت از بدن باعث مرگ می شود

از بین بردن موهای ناخواسته بدن، از جمله موهای کلی یا پیرایشی، یکی از محبوب ترین روندهای نظافت در میان مردم امروزی است. روش های متعددی برای خلاص شدن از موهای مزاحم وجود دارد. برخی از نقاط بدن حساس تر هستند و ممکن است استفاده از برخی روش های حذف موهای زائد در این نقاط دردسر ساز شود. در این مطلب از خبرنگاران ارتباط بین کندن موهای بینی و آسیب مغزی را بررسی می کنیم.

کندن موهای بینی و آسیب مغزی چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

با این که موی بینی ممکن است ناخوشایند باشد، اما هرگز نباید موهای بینی خود را از ریشه بکنید یا موم و وکس بزنید، چرا که انجام این کار می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در مغز شود. برای درک بهتر موضوع باید بدانیم ما دو نوع مو در بینی داریم:

1- مژک های میکروسکوپی که مخاط را فیلتر می کند و آن را به پشت گلو، جایی که به معده ختم می شود، می فرستد.

2- بعد هم ویبریسه ها، یعنی آن هایی که می خواهیم از بین ببریم. این ها از ورود ذرات بزرگ به پشت بینی جلوگیری می کند. اگر این مژک های بزرگ را بچینید، میکروب های اطراف فولیکول می تواند به داخل آن نفوذ کند و باعث عفونت شود. اگر میکروب ها به مغز برگردند، می توانند باعث التهاب شوند که گاهی اوقات منجر به آبسه های مغزی می شود.

بهترین روش اصلاح موی بینی

بنابراین، دفعه بعد فقط موی بینی را کوتاه کنید. یک راه آسان برای کوتاه کردن موی بینی وجود دارد: به سادگی از یک قیچی ابرو برای بریدن نوک موهایی که بیرون زده و زیر سوراخ های بینی شما قابل مشاهده است، استفاده کنید. اگر می خواهید بیش از چند تار مو را کوتاه کنید یا به موهای عمیق تر سوراخ بینی خود بپردازید، موبرهای برقی می توانند گزینه خوبی باشند. آن ها بی خطر هستند و حتی می توانند راحت تر از قیچی مانور دهند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب 3 ترفند ساده برای اینکه برنج بخورید اما چاق نشوید! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2195

به "کندن موی این قسمت از بدن باعث مرگ می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کندن موی این قسمت از بدن باعث مرگ می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید