تور ارزان هلند: کشف سلاح هایی از جنس استخوان انسان در نزدیکی هلند

به گزارش تور هند ارزان، در آخرین تحقیقات کارشناسان، شواهدی مبنی بر استفاده انسان های عصر سنگ از سلاح های تیزی با جنس استخوان انسان به دست آمده است.

تور ارزان هلند: کشف سلاح هایی از جنس استخوان انسان در نزدیکی هلند

با تور ارزان هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام هلند گشت و گذار کنید.

نتایج تحقیقات منتشر شده به وسیله لایو ساینس نشان می دهد که انسان های عصر سنگ، برای شکار از سلاح های تیزی با جنس استخوان انسان استفاده می کردند. این نتیجه با آنالیز آثار به جای مانده از منطقه داگرلند، به دست آمده است. منطقه داگرلند که اکنون در جنوب دریای شمال واقع شده است. البته در گذشته، زمانی که سطح آب پایین تر بود، داگرلند منطقه ای پهناور برای زندگی حیوانات قلمداد می شد و حدود 11,000 سال پیش، در عصر سنگ از سکونتگاه های مهم انسان به شمار می رفت. با این که از دوران زندگی ساکنان این منطقه مدت ها گذشته است ، آثار باقیمانده از آن ها از جمله سلاح ها در سواحل نزدیک هلند کشف می شوند.

آنالیز ها روی 10 سلاح کشف شده در این منطقه نشان می دهد که هشت سلاح از جنس استخوان حیوانات و دو مورد نیز از استخوان انسان ساخته شده است. دلیل استفاده از استخوان انسان برای ساخت سلاح هنوز معین نیست؛ چراکه در قیاس با شاخ گوزن، استخوان انسان استحکام کمتری برای شکار و فعالیت های نظامی داشته است. در هر صورت دانشمندان معتقدند که از این استخوان ها برای ساخت سلاح های پرتابی چون نیزه یا تیروکمان استفاده می شده است.

لازم به ذکر است که تا به امروز قریب به هزار قطعه سلاح استخوانی در منطقه داگرلند کشف شده است که میزان بعضی از آن ها، از 9 سانتی متر تجاوز نمی نماید. قدمت آثار به دست آمده بین هشت تا 11 هزار سال تخمین زده می گردد.

استفاده از استخوان انسان به عنوان سلاح بسیار نادر است؛ اما این موضوع بی سابقه نیست و شواهدی دال بر استفاده اقوام گینه نو از خنجرهایی با جنس استخوان انسان نیز یافت شده است. هرچند به نظر می رسد که ساخت چنین سلاح هایی در اقوام گینه نو، تنها از استخوان بزرگان و انسان های مهم صورت می پذیرفته و به نوعی، ادای احترام به ایشان تلقی می شده است. محققان اذعان دارند که داده ها در مورد سلاح های استخوانی داگرلند ناکافی است و کشف رازهای این پدیده، صرف زمان و تحقیقات بیشتری را طلب می نماید.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2037

به "تور ارزان هلند: کشف سلاح هایی از جنس استخوان انسان در نزدیکی هلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان هلند: کشف سلاح هایی از جنس استخوان انسان در نزدیکی هلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید