پادشاه تایلند قانون اساسی را امضا کرد

به گزارش تور هند ارزان، پادشاه تایلند با امضای قانون اساسی مورد حمایت ارتش، راه را برای برگزاری انتخاباتی فراهم نموده که دولت خونتا قول داده به واسطه آن دموکراسی را در کشور احیا کند.

پادشاه تایلند قانون اساسی را امضا کرد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش تور هند ارزان، به نقل از خبرگزاری رویترز، این قانون اساسی جدید، بیستمین قانون اساسی در تایلند از زمان لغو حکومت پادشاهی در سال 1932 است و منتقدان می گویند این قانون اساسی به ژنرال ها این امکان را می دهد تا اگر هم شده سال ها در قدرت بمانند.

قدرت ماها واجیرالونگکورن، پادشاه تایلند بر اساس تغییراتی که در قانون اساسی اعمال شده تقویت شده است. این تغییرات شامل شش مورد است. یکی از آنها به پادشاه اجازه داده می دهد بدون انتصاب یک نایب السلطنه به سفر خارجی برود. مورد تغییر یافته دیگر حذف بند اعطای اختیار به دادگاه قانون اساسی و سایر نهادها در صورت بروز بحرانی غیرقابل پیش بینی است.

یکی از مقام های پادشاهی در مراسمی در کاخ پادشاهی تایلند گفت: مردم تایلند با این قانون اساسی متحد می شوند و به این ترتیب می توان با استفاده از این قانون اساسی به دموکراسی و شکوه کشور بازگشت.

پرایوس چان اوچا، نخست وزیر تایلند که از زمان کودتای 2014 در کشور در راس امور قرار گرفته، گفت: تایلند در حال حاضر در مرحله ای برای برگزاری انتخابات ظرف 19 ماه قرار گرفته است.

وی در یک بیانیه تلویزیونی گفت: زمانی که دولت جدید شکل بگیرد، این دولت مسئول باید زمام امور را به دست بگیرد.

ارتش تایلند پس از به دست دریافت قدرت و تشکیل دولت در پی کودتا و برکناری یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر در ابتدا قول داده بود تا انتخابات در 2015 برگزار گردد. ارتش گفته بود که این کودتا به ناآرامی سیاسی در کشور انتها می دهد.

هنوز هم اختلاف نظر سیاسی اصلی میان دولت بانکوک تحت حمایت ارتش و جنبش شیناواترا تحت حمایت فقرا و کشاورزان وجود دارد.

در همین حال، یکی از مقام های ارشد دولت تایلند گفت: با این قانون اساسی انتخابات واقعی تر است. ما آماده برگزاری این انتخابات هستیم. البته هنوز اجازه ای برای برگزاری تجمعات داده نشده اما هرکاری از عهده امان بربیاید، انجام می دهیم.

گزارش ها حاکی از این است که در پی امضای این قانون اساسی، موجی از حملات شامل دست کم انفجار پنج بمب کوچک در جنوب تایلند که مناطقی مسلمان نشین هستند، شروع شده است. هنوز هیچ گزارشی درباره تعداد تلفات این انفجارها منتشر نشده و شخص یا گروهی مسئولیت آنها را برعهده نگرفته است.

همچنین نیروهای امنیتی اعلام کردند که این انفجارها در پست های توزیع برق اجرا شده و باعث خاموشی شده و همچنین چند مورد آتش زدن لاستیک خودروها نیز گزارش شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 402

به "پادشاه تایلند قانون اساسی را امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادشاه تایلند قانون اساسی را امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید