وبینار داوری اتحادیه جهانی کشتی برگزار گشت

به گزارش تور هند ارزان و به نقل از فدراسیون کشتی، این وبینار برای داوران سراسر دنیا از طریق ویدئو کنفرانس برگزار گشت که داوران ایرانی در رده های ملی و بین المللی هم شرکت داشتند.

وبینار داوری اتحادیه جهانی کشتی برگزار گشت

ناصر فروتن رئیس کمیسیون داوران کشتی کشور در این خصوص گفت: در اوایل ماه جولای آزمون دیگری در سیستم کاهوت توسط کمیته داوران دنیا تهیه خواهد شد و همچنین از اوایل سپتامبر هر ماه وبینار برگزار خواهد شد.

وی در مورد موارد مطرح شده در این وبینار توضیح داد: در این وبینار (سمینار اینترنتی) راجع به شرایط خاک و کنترل در کشتی که حتما می بایست این 2 شرایط با هم وجود داشته باشد تا به کشتی گیر 2 امتیاز تعلق گیرد و با نشان دادن اسلاید هایی توضیح داده شد.

فروتن گفت: نکته جالب این وبینار نشان دادن اسلاید کشتی رضا یزدانی در مصاف با گازیموف در المپیک ریو بود و شرایط به گونه ای بود که 2 نمره برای یزدانی باید در نظر گرفته می شد که این اتفاق نیفتاد.

وی ادامه داد: در این وبینار راجع به فن سر و ته یکی هم توضیحاتی داده شد که باید حتما از بغل باشد و مجری باید به صورت کامل حریف را در اختیار داشته باشد و اجرای فن حتما در حالت خاک باشد تا دو امتیاز به مهاجم تعلق بگیرد.

همچنین راجع به ستون کردن دست و نشستن روی کعب و نمره داشتن در حالت پارتر پوزیشن توضیحاتی داده شد. در این حالت می بایست اجراء دارای 2 شرط ستون کردن دست و زاویه پشت حریف کمتر از 90 درجه باشد و در این رابطه نیز توضیح داده شد که اگر در این حالت 2 نمره به خاطر خاک داده شد و کشتی گیر مدافع در ادامه به پل رفت نمره اضافه ای به آن داده نشود، در واقع ادامه فن می باشد.

فروتن گفت: در انتهای این کارگاه آموزشی تعدادی اسلاید به صورت امتحان آموزشی به نمایش گذاشته شد و داوران در این آزمون مجازی شرکت کرده و پاسخ نیز در همان لحظه به مخاطبین ارائه می شد.

قرار است روز پنجشنبه هفته جاری این کلاس ها با تدریس آنتونیو سیلوستری رئیس کمیسیون داوران اتحادیه دنیای از کشور آلمان با موضوع شاخص های کشتی دریافت فعال و شاخص های فعال نبودن کشتی گیران ادامه داشته باشد.

بیشترین شرکت کننده در این وبینار از قاره های اروپا و آسیا بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1194

به "وبینار داوری اتحادیه جهانی کشتی برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وبینار داوری اتحادیه جهانی کشتی برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید