هفته فرهنگی چین در فرهنگسرای نیاوران برگزار می گردد

به گزارش تور هند ارزان، خبرنگاران: پانگ سن سفیر جمهوری خلق چین با حضور در فرهنگسرای نیاوران و بازدید از نمایشگاه مجسمه های مسعود اخوان، برای برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی بین ایران و چین ابراز تمایل کرد.

هفته فرهنگی چین در فرهنگسرای نیاوران برگزار می گردد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش تور هند ارزان، عصر دوشنبه 11 اسفند پانگ سن سفیر جمهوری خلق چین با حضور در فرهنگسرای نیاوران از نمایشگاه مجموعه مجسمه های اخوان با عنوان قدرت بازدید کرد.

در این بازدید که با با همراهی سید عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران صورت گرفت، سفیر چین ضمن تمجید از آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه به اشتراکات فرهنگی و هنری دو کشور ایران و چین اشاره کرد.

عالیجناب پانگ سن بعضی از نمادهای به کار رفته در آثار هنرمندان ایرانی، خصوصا در حوزه هنرهای تجسمی را مشابه نمادهای آثار هنرمندان چینی دانست و بر ضرورت گسترش همکاری های دوجانبه بر مبنای اشتراکات فرهنگی و هنری دو کشور تاکید نمود. مسعود اخوان جم نیز در حاشیه این بازدید توضیحاتی درباره آثارش ارائه داد.

سفیر جمهوری خلق چین همچنین در ادامه ضمن بازدید از امکانات فرهنگسرای نیاوران از تمایل سفارت چین برای برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی و هنری در این مجموعه اطلاع داد.

عالیجناب پانگ سن ضمن اشاره به ظرفیت های عظیم فرهنگی و هنری کشور چین اظهار داشت با هماهنگی مسئولان وزارت فرهنگ چین اقدامات لازم برای برگزاری برنامه های فرهنگی این کشور در تهران و در مجموعه فرهنگسرای نیاوران صورت می پذیرد.

سیدعباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران نیز در این بازدید با اشاره به تجربیات و برنامه های متعدد فرهنگسرای نیاوران در حوزه دیپلماسی فرهنگی و هنری از برگزاری برنامه های فرهنگی چین ازجمله هفته فرهنگی این کشور استقبال کرده و آمادگی این مجموعه را برای همکاری در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری اظهار داشت.

منبع: تسنیم
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 623

به "هفته فرهنگی چین در فرهنگسرای نیاوران برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته فرهنگی چین در فرهنگسرای نیاوران برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید