ماکت های لو رفته طراحی آیپد پرو بعدی و آیپد مینی 6 را نشان می دهند

به گزارش تور هند ارزان، شایعه های منتشر شده ادعا می نمایند که اپل می خواهد از نسخه های به روز شده آیپد مینی و آیپد پرو در نیمه اول سال جاری رونمایی کند. این شایعه ها همچنین می گویند که حتی ممکن است در این ماه شاهد رونمایی از مدل های جدید این آیپد ها باشیم.

ماکت های لو رفته طراحی آیپد پرو بعدی و آیپد مینی 6 را نشان می دهند

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ تبلیغاتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

بعد از منتشر شدن این شایعه ها در گذشته، به تازگی خبر هایی به بیرون درز نموده اند که این خبر ها شامل تصاویری هستند که پیش نمایشی را از طراحی ظاهری کلی و ماژول دوربین به کار رفته در این دستگاه ها را نشان می دهند.

این تصاویر جدید که توسط یکی از افشانمایندگان دنیای تکنولوژی و نویسده محصولات اپل به نام Sonny Dickson در توییتر منتشر شده است، ماکت مدل های بعدی آیپد پرو 11 اینچ، 12.9 اینچ و نسل بعدی آیپد مینی 6 را نشان می دهد.

به طور معمول این ماکت ها براساس فایل های CAD ساخته می شوند که این فایل ها از زنجیره تأمین نماینده چینی قطعات بدست می آیند. در کل باید گفت که این ماکت ها توسط تولیدنمایندگان قاب های محافظ قبل از رونمایی رسمی از محصول نهایی استفاده می شوند.

شاید قابل بحث ترین نکته درباره عکس های منتشر شده شکل ظاهری آیپد مینی است. نگاهی به بدنه ی این آیپد نشان می دهد که اپل در نسل بعدی آیپد مینی از طراحی ظاهری مشابه با نسل های قبلی آن استفاده نموده است. با توجه به این موضوع، آیپد مینی دارای دکمه هوم و نمایشگری با حاشیه های زیاد در قسمت بالایی و پایینی خود است.

البته باید بگوییم که Dickson درباره نسل بعدی آیپد مینی می گوید که بدنه ی آن در مقایسه با مدل های کنونی اندکی ضخیم تر است. تحلیلگر باسابقه محصولات اپل مینگ چی کو، عقیده دارد که اپل ممکن است در نسل بعدی آیپد مینی از نمایشگری با اندازه ای در حدود 8.5 تا 9 اینچ استفاده کند.

Mark Gurman از نشریه بلومبرگ هم نظری مشابه با کو داشته و می گوید که نسل بعدی آیپد مینی نمایشگر بزرگتری را خواهد داشت. با وجود مطرح شدن این ادعا ها توسط این اشخاص هنوز نمی دانیم که اپل با کاهش حاشیه های نمایشگر از نمایشگر بزرگتری در آیپد مینی استفاده خواهد نمود یا که اپل می خواهد با افزایش ابعاد آیپد مینی از نمایشگر بزرگتری در آن استفاده کند.

ضمناً سخت است که بخواهیم ابعاد دقیق نسل بعدی آیپد مینی را از روی تصاویر منتشر شده و ماکت این آیپد تشخیص دهیم. همچنین سایت ژاپنی Mac Otakara ادعا نموده است که آیپد مینی 6 نمایشگری 8.4 اینچ خواهد داشت و اپل حاشیه های نمایشگر به کار رفته در این آیپد را کاهش داده است.

این نشریه همچنین ادعا نموده است که آیپد مینی 6 طراحی ظاهری مشابه آیپد ایر 3 خواهد داشت و اپل در این مدل از سنسور تشخیص اثر انگشت Touch ID در دکمه هوم و پورت لایتنینگ استفاده نموده است. این سایت همچنین می گوید که انتظار نمی رود اپل تغییرات زیادی را در طراحی ظاهری نسل بعدی آیپد ایر و آیپد پرو ایجاد کند.

  • اپل احتمالا آیفون تاشو را جایگزین آیپد مینی خواهد نمود

همچنین مینگ چی کو پیش تر مدعی شده بود که اپل در حال توسعه آیپد مینی با نمایشگر Mini-LED است که شاید منظور کو از این آیپد مینی همان آیپد مینی باشد که ابعاد آن افزایش یافته است. با این وجود نمی دانیم که آیپد مینی موجود در این تصاویر همان آیپد مینی مورد نظر کو است یا نه.

بعد از آیپد مینی و صحبت درباره کوچکترین عضو خانواده آیپد ها، اکنون نوبت آیپد پرو است. نگاهی به ماکت این آیپد های پرو نشان می دهد که همانند آیپد پرو عرضه شده در سال 2020، این ماکت ها هم دارای ماژول دوربین دو گانه با سنسور LiDAR هستند.

البته به نظر می رسد که برجستگی ماژول دوربین نسخه 12.9 اینچ آیپد پرو از مدل 11 اینچی این آیپد، کمتر است. شایعه های منتشر شده نشان می دهند که گویا اپل ماژول دوربین آیپد پرو بعدی را به گونه ای طراحی نموده است که لنز های تشکیل دهنده این ماژول دارای برجستگی کمتری هستند. با این وجود باید گفت که ماژول دوربین همچنان دارای برجستگی است.

همچنین در این ماکت های آیپد پرو شاهد استفاده از طراحی با حاشیه کم نمایشگر و مشابه مدل کنونی این دستگاه هستیم. نکته جالب توجه در این ماکت ها این است که رابط هوشمندی (Smart Connector) که اپل در آیپد های پرو از آن استفاده می نماید به طور مشکوکی در پایین مدل 12.9 اینچی آیپد پرو وجود ندارد.

  • اپل ممکن است به زودی از آیپد مینی پرو 5G رونمایی کند

Dickson در صحبت های اجرا شده با نشریه MacRumors این موضوع را تأیید نموده است که ماکت ساخته شده از آیپد پرو 12.9 اینچی دارای رابط هوشمند در هیچ جای بدنه خود نبود. با توجه به این موضوع، سخت است که بگوییم حذف شدن این پورت از ماکت این دستگاه به صورت عمدی اتفاق افتاده یا که اشتباهی است که در زمان ساخت این ماکت اتفاق افتاده است.

علاوه بر این، سخت است که بخواهیم از روی این تصاویر منتشر شده اندازه دقیق نمایشگر آیپد های پرو را تشخیص دهیم. با این وجود تنها می توانیم بگوییم که تغییر زیادی در طراحی ظاهری آیپد های پرو رخ نداده است.

Gurman درباره آیپد های پرو جدید می گوید که این دستگاه های جدید دارای تراشه به روز A14X هستند که از لحاظ قدرت پردازشی مشابه تراشه جدید اپل M1 است که اپل در مک بوک ایر، مک بوک پرو و مک مینی جدید از آن استفاده می نماید.

  • آیپد پرو جدید با پورت تاندربولت و نمایشگر mini-LED به زودی معرفی می گردد

همچنین اپل در آیپد پرو های بعدی از دوربین های بهتری استفاده خواهد نمود. شایعه های منتشر شده همچنین نشان می دهند که اپل حداقل در آیپد پرو 12.9 اینچ از نمایشگر Mini-LED استفاده خواهد نمود. استفاده از این نمایشگر باعث خواهد شد که این آیپد در زمان نمایش محتوا بتواند این کار را با روشنایی و کنتراست بیشتری نمایش دهد.

این شایعه ها مطابق با ادعا های مطرح شده ی دیگری هستند که عنوان می نمایند استفاده از نمایشگر به روز و با فناوری جدید تنها محدود به مدل 12.9 اینچی آیپد پرو خواهد بود. گزارش های منتشر شده همچنین ادعا می نمایند که اپل در حال آزمایش آیپد پرویی با پورت تاندربولت است.

استفاده از پورت تاندربولت باعث می گردد که این دستگاه ها را بتوان به دستگاه های دیگری مانند نمایشگر های خارجی، حافظه های خارجی و دستگاه های جانبی دیگر متصل کرد. ضمناً وجود این پورت باعث خواهد شد که کاربران بتوانند در زمان انتقال اطلاعات این کار را با سرعت بیشتری انجام دهند.

با وجود مطرح شدن این ادعاها، هنوز نمی دانیم که اپل از این پورت در مدل های نهایی آیپد پرو 2021 استفاده خواهد نمود یا نه. اکنون اپل سال هاست که از پورت تاندربولت در مک ها استفاده می نماید، با این وجود در آیپد پرو و آیپد ایر جدید تنها شاهد وجود پورت استاندارد USB-C هستیم.

در نهایت باید بگوییم که ما مشتاقانه منتظر شنیدن جزئیات بیشتری درباره رویداد احتمالی اپل در ماه آوریل (فروردین) هستیم. با این وجود Gurman ادعا نموده است که اپل می خواهد به زودی و شاید در این ماه از مدل های جدید آیپد پرو 11 اینچ و 12.9 اینچ رونمایی کند. با وجود این هنوز نمی دانیم که اپل با برگزاری یک رویداد آنلاین از این آیپد های جدید رونمایی خواهد نمود یا رونمایی از این دستگاه تنها با منتشر کردن اطلاعیه های خبری صورت می گیرد.

  • کد مخفی در iOS 14.5 بتا تراشه قدرتمند و کم مصرف آیپد پروی بعدی را لو داد

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1639

به "ماکت های لو رفته طراحی آیپد پرو بعدی و آیپد مینی 6 را نشان می دهند" امتیاز دهید

1 کاربر به "ماکت های لو رفته طراحی آیپد پرو بعدی و آیپد مینی 6 را نشان می دهند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکت های لو رفته طراحی آیپد پرو بعدی و آیپد مینی 6 را نشان می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید