شکاف قیمت دلار رسمی و آزاد ، تغییر کانال قیمت یورو

به گزارش تور هند ارزان، امروز شکاف قیمت یورو در بازار رسمی و آزاد افزایش یافت اما شکاف قیمت دلار در بازار رسمی و آزاد به زیر 100 تومان رسید.عرضه دلار در بازار عمده نیز دو برابر شد تا کماکان اشتهای کاهش قیمت در بازارساز بالا باشد.

شکاف قیمت دلار رسمی و آزاد ، تغییر کانال قیمت یورو

به گزارش خبرنگاران، فرایند کاهشی قیمت دلار در بازار متشکل، بازار آزاد و سامانه سنا، امروز نیز ادامه یافت. در حالی که تصور می شد قیمت ها پس از افت شدید روز گذشته قدری بازگشت نمایند، قیمت ها باز هم کاهش یافت. علاوه بر این حجم عرضه دلار در بازار متشکل با وجود اینکه زیر متوسط 31 روز کاری گذشته قرار داشت، اما نسبت به روز گذشته بیش از 100 درصد رشد را نشان می داد. کاهش قیمت ها در بازار متشکل، آزاد و سنا نیز محسوس بود.

ادامه فرایند کاهشی در بازار دلار

قیمت متوسط دلار متشکل در معاملات روز دوشنبه نسبت به روز گذشته 430 تومان کاهش یافت و روی رقم 21 هزار و 569 تومان نهاده شد. نرخ دلار در سامانه سنا نیز 118 تومان افت کرد و روی رقم 21 هزار و 725 تومان ایستاد. بازار آزاد نسبت به ساعات انتهایی روز گذشته 170 تومان افت کرد و روی رقم 21 هزار و 800 تومان نهاده شد. بر این اساس اختلاف بین بازار آزاد و سامانه سنا 75 تومان معادل حدود 0.3 درصد بدست می آید. اندازه این شکاف در روز گذشته 0.5 درصد بود. اندازه شکاف همراه با کاهش قیمت ها بسیار کوچک شد و قیمت ها همگرا شدند.

دو برابر شدن عرضه دلار نسبت به روز گذشته

حجم عرضه دلار در بازار متشکل نسبت به روز گذشته بیش از دو برابر شد و روی رقم 3 میلیون و 748 هزار نهاده شد. متوسط حجم مبادلات در 31 روز کاری گذشته 4 میلیون و 228 هزار بود. بر این اساس عرضه در روز دوشنبه با وجود رشد بیش از صد درصدی زیر متوسط 31 روز کاری که پشت سر گذاشتیم نهاده شد.

کاهش قیمت ها در بازار یورو

متوسط قیمت یورو در بازار متشکل نسبت به روز گذشته 780 تومان کاهش یافت و روی رقم 25 هزار و 726 تومان نهاده شد. نرخ یورو در سامانه سنا نیز 656 تومان کاهش یافت و روی رقم 25 هزار و 957 تومان ایستاد. بازار آزاد نسبت به روز گذشته 389 تومان افت کرد و روی رقم 26 هزار و 748 تومان نهاده شد. بر این اساس اختلاف بین یورو بازار آزاد و سامانه سنا 791 تومان معادل حدود 3 درصد بدست می آید. اندازه این شکاف در روز گذشته نزدیک به دو درصد بود. در نتیجه اندازه شکاف یورو نسبت به روز گذشته عظیم شد.

عرضه یورو در بازار متشکل

حجم عرضه یورو نسبت به روز گذشته 149 درصد رشد کرد و روی رقم 272 هزار نهاده شد. متوسط حجم مبادلات یورو متشکل در 31 روز کاری که پشت سرگذاشتیم یک میلیون و 442 هزار به دست می آید، در نتیجه حجم مبادلات یورو همچنان زیر متوسط 31 روز کاری که پشت سر گذاشتیم قرار می گیرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1748

به "شکاف قیمت دلار رسمی و آزاد ، تغییر کانال قیمت یورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکاف قیمت دلار رسمی و آزاد ، تغییر کانال قیمت یورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید