سامسونگ زیست بوم سلامتی خود را با خدمات متصل و متنوع توسعه می دهد

به گزارش تور هند ارزان، شرکت سامسونگ در جریان برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان 2022 (SDC22) خود از مجموعه ابزارهای جدیدی رونمایی کرد که به جوامع در شکل دادن به عادات بهداشتی سالم و ایمن برای شهروندان در منطقه ها مختلف یاری می نماید.

سامسونگ زیست بوم سلامتی خود را با خدمات متصل و متنوع توسعه می دهد

این ابزارها شامل بسته توسعه نرم افزار سلامتی (Privileged Health SDK) سامسونگ، رابط برنامه نویسی کاربردی (API) تشخیص سقوط، راه حلهای تحقیقاتی نو سامسونگ برای آموزش توسعه دهندگان برنامه های بهداشت و سلامت و بعلاوه ایجاد فرصت های نو برای سیستم Health Connect می گردد.

تائه جونگ یانگ، مدیر تیم تحقیق و توسعه سلامت بخش تجربه موبایل سامسونگ می گوید: مفهوم سلامت در شرکت ما ریشه در سخت افزار و فناوری حسگرهای پیشرفته ای دارد که در زیست بوم باز و نوآور سامسونگ ارتقا یافته است. به همین علت هیجان زیادی برای معرفی ابزارهای توسعه دهنده، رابط برنامه نویسی کاربردی و پیشنهادات مشارکتی مرتبط این حوزه داریم. این راه حلهای نو به شرکت ها، مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها اجازه می دهد تا ابزارهای حوزه سلامتی و تندرستی را توسعه دهند.

بسته های توسعه نرم افزار سلامت سامسونگ

سامسونگ در حال همکاری با رهبران منتخب صنعت برای توسعه خدمات شخصی سازی شده سلامت است. با توجه به لحاظ کردن ایمنی به عنوان یکی از حوزه های تمرکز سامسونگ، این همکاری ها ابزارهای پیشگیرانه نوی را برای ایمن تر کردن جاده ها با شناسایی علائم اولیه خستگی و استرس راننده ارائه می نمایند.

یکی از این همکاری ها، کار مشترک سامسونگ با شرکت پیشرو Tobii است که در حوزه ردیابی چشم و پردازش عملکرد آن فعالیت می نماید و توانسته نرم افزاری را برای نظارت بر خواب آلودگی طراحی کند. چنانچه کاربران بخواهند، بسته توسعه نرم افزار سلامتی سامسونگ، به نرم افزار Tobii این امکان را می دهد تا با پردازش ضربان قلب ثبت شده سنسورهای گلکسی واچ، سطح خواب آلودگی کاربران را معین کند. بعلاوه Harman نیز به عنوان شرکتی پیشرو در فناوری خودروهای متصل، نوآوری های صوتی و راه حلهای اینترنت اشیا، اخیرا راه حل Ready Care را معرفی نموده است. این راه حل با سنجش فضای داخلی و کابین ماشین، ایمنی و راحتی بیشتری برای راننده و سرنشیان خودرو فراهم می نماید.

سرویس های سلامتی: رابط برنامه نویسی کاربردی برای تشخیص سقوط

سرویس های سلامتی، رابط برنامه نویسی کاربردی را ارائه می نماید که به توسعه دهندگان و شرکت های شخص ثالث اجازه می دهد تا از حسگرها و الگوریتم های قدرتمند در گلکسی Watch برای ارائه خدمات سلامتی دقیق تر و پیشرفته تر استفاده نمایند. سامسونگ در حال معرفی یک رابط برنامه نویسی کاربردی نو به زیست بوم است که حساسیت قابل تنظیمی برای تشخیص سقوط دارد و ضمن تقویت ایمنی کاربران، پیشنهادات شخصی سازی بیشتری را ارائه می دهد.

توسعه دهندگان اکنون می توانند خدماتی را با استفاده از الگوریتم های تشخیص سقوط گلکسی واچ ایجاد نمایند که با ترکیب حسگرهای مختلف از جمله شتاب سنج و ژیروسکوپ، تکان های شدید یا افتادن کاربر را حس می نماید. این رابط برنامه نویسی کاربردی، توسعه برنامه ها را برای کاربرانی که ممکن است با حوادثی غیرمنتظره روبرو شوند، امکان پذیر می نماید. علاوه بر این، کاربران گلکسی حتی می توانند سطوح حساسیت را چه در حالت ایستاده، چه در حال حرکت و یا ورزش به وسیله برنامه Galaxy Wearable تنظیم نمایند. مانند ردیابی خواب که حرکات بی قرار یا افتادن از تخت را حس می نماید تا تصویر کامل تری از خواب کاربر را ترسیم کند، این رابط برنامه نویسی کاربردی همه فرصت های نو را برای توسعه دهندگان و کاربران به طور یکسان باز می نماید.

راه حل های تحقیقاتی نقطه به نقطه: تسریع در خدمات بهداشتی و تحقیقاتی

سامسونگ بعلاوه در حال معرفی یک پروژه منبع باز است که با ترکیب SDK، بک اند و پورتال، راه حلهای نقطه به نقطه را برای انواع برنامه های سلامت ارائه می دهد. این مجموعه ابزار مراقبت بهداشتی یکپارچه، مطالعات و آزمایش های پزشکی و بالینی موسسات علمی و تحقیقاتی را با یاری راه حلهای پییشرفته ساعت های هوشمند و ابزارهای پوشیدنی ارتقا می دهد. محققان می توانند از این پروژه منبع باز برای ساخت ماژول هایی استفاده نمایند که شرکت نمایندگان را قادر می سازد تا به روشی بدون اصطکاک و آگاهانه به یک مطالعه بپیوندند و فرآیند ورود را ساده تر نمایند.

سیستم Health Connect: اطلاعات دقیق تر و کنترل بهتر داده

سیستم هلث کانکت که با همکاری گوگل در بهار 2022 اعلام شد، به توسعه دهندگان، مجموعه ای از رابط های برنامه نویسی کاربردی را ارائه می دهد که امکان ایجاد یکپارچه تجربه های نو تناسب اندام و سلامتی را فراهم می نماید. هلث کانکت که در حال حاضر در نسخه بتا موجود است، کنترل های حریم خصوصی متمرکزی را در اختیار کاربران قرار می دهد که امکان اشتراک داده برنامه های سلامت و تناسب اندام را بر روی دستگاه، آسان می نماید. اکنون، سامسونگ هلث و Fitbit، همراه با پیشروترین اپلیکیشن های سلامت و تناسب اندام از جمله Leap Fitness، MyFitnessPal و Withings سیستم Health Connect را پذیرفته اند تا بتوانند تجربه تاثیرگذارتر و جامع تر در حوزه سلامت و تناسب اندام در اختیار کاربران قرار دهند. و با اجازه کاربر، توسعه دهندگان برنامه می توانند از داده های به اشتراک گذاشته شده به وسیله Health Connect در برنامه های خود استفاده نمایند تا تصویر کامل تری از سلامت خود به دست آورند.

منبع: فوت و فن
انتشار: 28 مهر 1401 بروزرسانی: 28 مهر 1401 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2240

به "سامسونگ زیست بوم سلامتی خود را با خدمات متصل و متنوع توسعه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامسونگ زیست بوم سلامتی خود را با خدمات متصل و متنوع توسعه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید