خبرنگاران زندگی دوگانه علیرضا قبل از برایتون

به گزارش تور هند ارزان، تهران- خبرنگاران- علیرضا جهانبخش در دوران حضور در هلند فراز و نشیب های فوتبالی زیادی را پشت سر گذاشت؛ به همین بهانه باشگاه برایتون در گفت وگویی پای صحبت های ستاره ایرانی نشست.

خبرنگاران زندگی دوگانه علیرضا قبل از برایتون

مرد ایرانی که در جولای 2018 از آلکمار به برایتون ملحق شد، در خصوص روزهای حضور در هلند و دوران فوتبالی خود پیش از پیوستن به لیگ جزیره، حرف زد؛ از سختی ها تا آقای گلی؛ همه و همه با علیرضا جهانبخش.

چرا در سال 2013 به هلند رفتی؟ دورنمای بازی در اروپا چه اندازه تو را جلب کرد؟

زمانی که در سال 2013 به ان ای سی ملحق شدم، تعدادی پیشنهاد دیگر هم داشتم. آن زمان برای تیم ملی زیر 19 سال بازی می کردم و پس از یک تورنمنت در دبی، از سوی باشگاه هایی در ترکیه و فرانسه پیشنهاد داشتم.

با دوستان و افراد مورد اعتمادم حرف زدم و تصمیم درست را برای آینده گرفتم. همه آنها به پیشنهاد هلند تمایل داشتند و دلیل آن هم آکادمی ان ای سی و تاثیر این باشگاه در رشد فوتبالی یک بازیکن بود.

همزمان از یکی از بزرگ ترین باشگاه های ایران پیشنهاد داشتم! آنها حدود 35 میلیون هوادار دارند و من در یک قدمی پیوستن به آن تیم بودم؛ آنها تمام کاغذبازی ها را انجام دادند و درست زمانی که قصد امضای قرارداد داشتم از هلند تماسی دریافت کردم.

برای چند روز ناپدید شدم تا مطمئن شوم انتقال هلند محقق می شود. آنها به ایران آمدند تا با باشگاه وقت من صحبت کنند و قرارداد بسته شد. من برای آن باشگاه ایرانی دلایلم را توضیح دادم و اینکه می خواهم از ایران بروم. آنها هم درک کردند و همه چیز از آنجا شروع شد. می خواستم فوتبال اروپا را بیاموزم و با آن وفق پیدا کنم.

نخستین حس تو در اولین برخورد و در اولین فصل چه بود و چه خاطراتی داری؟

صادقانه بگویم سخت بود. محیط کاملا جدیدی بود با فرهنگ و انتظارات متفاوت؛ البته سبک فوتبال بازی کردن آنها هم متفاوت بود. در ایران بازیکنان زیادی داریم که از لحاظ فردی بسیار خوب هستند اما در هلند باید یاد می گرفتم که چطور با جزئیات تاکتیکی در قالب یک تیم بازی کنم.

باید زبان آنها را فرا می گرفتم تا بتوانم با هم تیمی هایم ارتباط برقرار کنم اما دوستانی داشتم که در این جهت به من کمک کردند. هر روز تلاش می کردم زبان یاد بگیرم. ما در فصل اول سقوط کردیم اما من چیزهای زیادی یاد گرفتم. بازی های زیادی انجام دادم و سپس در فصل دوم می خواستم برای باشگاه جبران کنم. در آن تیم شرایطم خوب بود و احساس راحتی می کردم و فصل بعد دوباره به لیگ دسته اول برگشتیم.

هر کجا که می روم برای وفق پیدا کردن همیشه به زمان نیاز دارم اما به محض وفق پذیری همه چیز بهتر و بهتر می شود.

این فرصت را داشتی که زودتر به ما (برایتون) ملحق شوی درست است؟

کارها واقعا خوب پیش رفت؛ به برایتون آمدم و چند روزی را در انگلیس سپری کردم و مشغول بازدید از زمین تمرین و شهر شدم؛ شگفت انگیز بود.

احساس فوق العاده ای داشتم اما تنها 21 سال داشتم؛ رقابت های چمپیوشیپ به شدت فیزیکی و بازی ها فشرده است و در آن برهه فکر کردم هنوز باید بیشتر یاد بگیرم اما همیشه به دوستانم می گفتم که برایتون حس شگفت انگیزی به من داد و آن احساس را به خاطر سپردم.

سپس به آلکمار رفتی و دوباره موفقیت های زیادی به دست آوردی...

در نخستین فصل حضورم مصدومیت های زیادی داشتم و در بهترین فرمم نبودم. در فصل دوم به باشگاه و اعضای فوق العاده تیم عادت کردم. چیزهای زیادی یاد گرفتم.

آنجا مثل خانه ام شد و بهترین بازی هایم را به نمایش گذاشتم. فصل سوم بهترین دوره بود. با همه رابطه خوبی داشتم و همه چیز روبراه بود.

و در فصل 2017 - 2018 برترین گلزن شدی. نخستین بازیکن آسیایی لقب گرفتی که در یک لیگ اروپایی به چنین دستاوردی دست پیدا می کند.

در طول دوران فوتبالم این مسوولیت را روی دوشم حس می کردم که برای بازیکنان جوان کشورم الگو باشم.

می خواستم نشان بدهم که می توان رو به جلو گام برداشت، رشد کرد و در اروپا در بالاترین سطح بازی کرد. می خواستم ثابت کنم که مهم نیست از کجا آمده ای، اگر سخت تلاش کنی و بلندپرواز باشی، می توانی اتفاقات بزرگی را رقم بزنی.

باید صبور بود؛ من از خانواده ای بسیار معمولی هستم و عادت داشتم در خیابان با دوستانم فوتبال بازی کنم اما می خواستم رویاهایم را به حقیقت تبدیل کنم و این کار را با تلاش زیاد انجام دادم. از این همه موفقیت احساس فوق العاده ای دارم. ما چندین بازیکن جوان و فوق العاده داشته ایم که راه خود را به فوتبال اروپا باز کردند و اینکه من هم نقش خودم را ایفا کرده ام، برایم ارزش زیادی دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1140

به "خبرنگاران زندگی دوگانه علیرضا قبل از برایتون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زندگی دوگانه علیرضا قبل از برایتون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید